Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Roaccutane İlacı

champix

Yeni Üye
Roaccutane tedavisine yakın zamanda başlayacağım. İlacı aranızda kullanan var mı? Psikiyatrik etkiler gördüler mi veya süreçlerine olumsuz bir etkide bulundu mu? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Namesta

Ay Yolcusu
İLK OLARAK ROACUTTANE KURTULUŞ MU EVET KURTULUŞ SORUNUMU %100 sorunumu çözdü ilk başlarda tereddüt ediyordum

Ben varım 8 ay kullandım
2019 yılında kullanmıştım 4 defa devlet doktoruna gittim hiç bir işe yaramadı sonra özele gitmiştim doktor çok iyi ilgilendi ve sorunun normal ergenlik sivilcesi olmadığını anladı roacuttane yazdı sormak istediğin bir soru varsa özelden soru sorabilirsin

Psikoloji olarak etkisi sivilce yüzünden oldu ilk ay kötüydü çünkü resmen yüzüm kusuyordu kırmızı değildi de sivilceler yeşildi okula da gidiyordum.Yüzüm de sivilce herkes soruyor neoldu yüzüne soruyorlar ben de sivilce diyorum mayın tarlasıydı lakabım alay eden oldumu oldu 10.sınıfdayım bazı arkadaşlarımda az çıkıyor ben de çok stres oluyor insan. yatarken sivilcem patlarsa fln yüzüm acayip yağlanıyordu resmen sıvıyağ resmen böyle acayip artık yağlanma bile 0 yok yüzüm tanrı modunda

2.ay aynı
3.ay halsizlik güneş kremi sürmeye başladım güneşe çıkarken, ciltde kuruluk, el de egzama, dudak kuruluğu, yüz de kuruluk, bu ay nemlendiricilerle geçti ömrüm
4.ay 3.ayın aynısı ama sivilceler neredeyse yok 5 6 tane iri olan sivilceler var
5.ay sivilce yok inanın az kuruluklar var
6.ay aynı
7.ay artık tamamen sivilce yok 0
8.ay sıfır sivilce izler vardı. 8 ay sonra lazerle düzelttim yüzüm de iz yok

2021 bugün yüzümde 3 ay da 1 , 2 sivilce çıkar ve onda da 1 gün de söner gider. Bu arada şekerli gıdalardan uzak durdum karaciğeri yoracak birşey yemedim demir takviyesi aldım 2 ayda 1 kan testi verdiğim için doktor tedaviye ara vermesin diye.

En büyük hayatımdaki stres sivilceydi
Olumsuz etki bana göre 0 olumlu etkisiyse sivilcelerimden kurtulucağımı bilmek bile olumlu etki.

Yazdıklarıma tekrardan bakmadım devrik yazabilirim

champix

Yeni Üye
İLK OLARAK ROACUTTANE KURTULUŞ MU EVET KURTULUŞ SORUNUMU %100 sorunumu çözdü ilk başlarda tereddüt ediyordum

Ben varım 8 ay kullandım
2019 yılında kullanmıştım 4 defa devlet doktoruna gittim hiç bir işe yaramadı sonra özele gitmiştim doktor çok iyi ilgilendi ve sorunun normal ergenlik sivilcesi olmadığını anladı roacuttane yazdı sormak istediğin bir soru varsa özelden soru sorabilirsin

Psikoloji olarak etkisi sivilce yüzünden oldu ilk ay kötüydü çünkü resmen yüzüm kusuyordu kırmızı değildi de sivilceler yeşildi okula da gidiyordum.Yüzüm de sivilce herkes soruyor neoldu yüzüne soruyorlar ben de sivilce diyorum mayın tarlasıydı lakabım alay eden oldumu oldu 10.sınıfdayım bazı arkadaşlarımda az çıkıyor ben de çok stres oluyor insan. yatarken sivilcem patlarsa fln yüzüm acayip yağlanıyordu resmen sıvıyağ resmen böyle acayip artık yağlanma bile 0 yok yüzüm tanrı modunda

2.ay aynı
3.ay halsizlik güneş kremi sürmeye başladım güneşe çıkarken, ciltde kuruluk, el de egzama, dudak kuruluğu, yüz de kuruluk, bu ay nemlendiricilerle geçti ömrüm
4.ay 3.ayın aynısı ama sivilceler neredeyse yok 5 6 tane iri olan sivilceler var
5.ay sivilce yok inanın az kuruluklar var
6.ay aynı
7.ay artık tamamen sivilce yok 0
8.ay sıfır sivilce izler vardı. 8 ay sonra lazerle düzelttim yüzüm de iz yok

2021 bugün yüzümde 3 ay da 1 , 2 sivilce çıkar ve onda da 1 gün de söner gider. Bu arada şekerli gıdalardan uzak durdum karaciğeri yoracak birşey yemedim demir takviyesi aldım 2 ayda 1 kan testi verdiğim için doktor tedaviye ara vermesin diye.

En büyük hayatımdaki stres sivilceydi
Olumsuz etki bana göre 0 olumlu etkisiyse sivilcelerimden kurtulucağımı bilmek bile olumlu etki.

Yazdıklarıma tekrardan bakmadım devrik yazabilirim
Henüz 5. Gün yeni bitti yazdığın için teşekkür ederim. Şimdilik bir sorum yok ilerleyen zamanlarda olursa yazarım onun için de şimdiden teşekkür ederim.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Ben aknetrent kullanıyorum doktorlara sorarsanız bilebilirler roaccutane ye benzer
Yüz kuruması yağlanma olmasından iyidir
İlerleyen noktalarda yüzde kurulaşmalar deri dökülmeleri oluyor
Önlemi şimdiden alman iyi olur.

Koosy

Yeni Üye
Kardeşim bende kullandım ismi tam olarak o değildi ama aynı tür bir ilaç yukarda yazmış arkadaş aknetrent. Her ay kan değerlerine fln bakıyorlar. Şöyle söyliyim açıkçası ben pişmanım. Evet sivilceler geçti ve bende kullanırken aşırı bir sıkıntı olmadı ama arkadaşlarımdan biri göz kuruması, bir diğerinde halüsinasyon vs olduğu için bırakmışlardı. Birde ilacı kullanırken neredeyse tüm vücudun kuruyor. Doktor nemlendirici fln veriyor ama onu sürmediğin an çok sıkıntı çekiyorsun ,suratından ellerinden parça parça derin dökülüyor, dudaklarında aşırı kuru ve çatlak oluyor. İlaç kullanırken ki resimlerime baktığım zaman cidden suratımın ne hale geldiğini görünce üzülüyorum. O dediğim nemlendirici kremleri sürünce de etrafta parlayarak geziyorsun :D Her neyse benim en büyük pişman olma sebebim tedavi bittikten sonra vücudumda kalan kalıcı kuruluk oldu. Bunu çoğu kişi iyi olarak düşünebilir ama vücudumuzun doğal olarak kendi yağına da ihtiyacı oluyor. Ve hep derim şuan ki aklım olsa kullanmazdım sonuçta herkeste olan bir şey bu sivilce ve doğal yani ben doğal olanı bozduğum için pişmanım. Elbet bir gün geçecek olan durumu erkenden bitirmek adına ilaç kullanmayı doğru bulmuyorum. Artık daha çok dikkat ediyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur bu benim başıma gelenlerdi iyi günler :)

kendine nofabır

Ay Yolcusu
yine olsa yine kullanırım ama ciğerlerin içinden geçen bi ilaç neden yine kullanırım suratımda sivilceden başka bir şey yoktu derim gözükmüyordu o yüzden yine kullanırdım psikolojimin içinden geçti bu sivilcelerer yan etkileri bırakıncada devam ediyor. bırakalı 2 seneyi geçti hala yüzüm kuru yeteri kadar nemlenmediğini biliyorum ama buna değerdi.

upthedownstairs

Yeni Üye
Merhaba,

Ben kullandım, yaklaşık 6 sene önce. Açıkcası ergenlikten beri akne problemim vardı ama çok abartılı değildi. Geçici ilaçlarla tek tük çıkanlardan kurtuluyordum. Ama daha sonra psikolojik olarak çöktüğüm ve yapayalnız olduğum bir dönemde çok fazla sivilce çıkmaya başladı yüzümde. Ve Roaccutane' başladım bir dermatoloğa giderek.

Süreç zorluydu çünkü yanlış bir zamanda başlamak zorunda kaldım. Mart gibi başladığım için neredeyse 6 aylık bütün tedavi yaza denk geldi. Sürekli güneş kremi kullandım. Alışkanlık oldu bende, hala kışın bile güneş kremi kullanıyorum. Alkol almak sıkıntılı oldu, ilaçla birlikte bir kere maalesef aldım ve kusmak zorunda kaldım. Asla kullanmamak gerekiyor tedavi süresince. Psikolojik (negatif yönde) olarak beni çok etkilemedi ama fiziksel etkileri çok oldu. Açıkcası vücudundaki heryeri kurutuyor, o sebeple dudaklarım kurudu. Sürekli dudak nemlendiricisi kullanmak zorunda kaldım, ki özellikle bir tanesi çok etkili ( geri kalanlar çöp). İdrar yollarım bile kuruyordu bazen, tuvaletimi yaparken acıdığı zamanlar oldu.

En büyük sıkıntı yaza denk gelmesi oldu. Asla güneşe çıkmamak gerekiyor (tekrar söylüyorum çünkü çok sıkıntı) ve sürekli olarak şapka takıp güneş kremi kullanmaktan başka çarem yoktu. Nemlendirici, güneş kremi ve şapka, gölge ile barışıksan bu süreçten rahat bir şekilde ( ve umarım mutlu) çıkarsın.

Bazı kişiler gitmiyor ama ben ciddi olarak her ay aynı doktora kontrole gittim ve 6 ay kullandım. Kimisi daha uzun veya kısa kullanıyor. Sonuç olarak etkisini pozitif olarak gördüm. Şuan 6 sene oldu biteli tedavi, çok ama çok nadir sivilcem çıkıyor. Ve şunu anladım, bunun beslenmeyle değil vücuttaki hormon yağ vs dengesi ile alakası var ( ki doktorum da bu şekilde söyledi). Cips vs tüketimimi asla sınırlamadım hala tüketiyorum ve sivilcem şuan yok.

O dönemde psikolojik olarak bende pozitif etkisi oldu. Bu beladan kurtulacağım diye kendimi motive ettim ve dudağımın kuruması, yüzümde sürekli pul pul deri olmasını geçici bir süreç olarak kavradım. Açıkcası benim özgüvenime inanılmaz katkı yaptı.

Tavsiyem kesinlikle tedavi aralığını kış dönemine denk getirmen. Fiziksel olarak oluşacak etkilerini minimize etmeye çalışman ve mümkünse yüzünü vs bu şekilde gördüğünde bunun geçici bir süreç olduğunu hatırlayıp süreç sonundaki halini pozitif olarak hayal etmen. Sanırım başlamışsın tedaviye. Umarım rahat geçiyordur ve bir sorun olursa yazabilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6