Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sabah erken kalkmak

müslüm

Ay Yolcusu
Sabah namaza kalkıyorum geri de yatmıyorum. 7.30 ediyor zaten. Oturup kitap okuyorum. Sonra aşırı uykum geliyor. Ne okuduğumu anlıyorum, ne bir şeyler yapabiliyorum. Biraz kestireyim diye yatınca da saatlerce uyuyorum. Yani uyumayacağıma karar verme aşamasında sorun yok da bir müddet sonra çok uykum geliyor. Yapacak da bir sürü işim var plan yapıyorum kendime. Önerileriniz nedir?

lospolloshermanos

Venüs Yolcusu
Hocam aynı durumdan ben de muzdaripim daha bu gün kalktıktan sonra uyumucam dedim ama yine kendimi uyumuş buldum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Birkaç gündür bende aynı şekilde sabah namazından sonra kitap okumaya çalışıyorum ama aynı şekilde hemen uyku geliyor. Sanırım doğru olan öğlen yada ikindi saatlerinde kitabını okumak. Sabah namazından sonra kitap okumak yerine başka işin varsa onu yapmak(ders gibi), planına elinden geldiğince uymaya çalış.

western53

Merkür Yolcusu
Ben sabah namazından sonra kitap işini balkonda yapıyorum. Hem sabah ki o güzel hava hem kuşların ötüşleri yavaş yavaş güneşin doğuşu vs. okuduğum kitaplardan aldığım hazzı fazlasıyla arttırıyor. Böylelikle hem kitapdan zevk alıyorum hem de balkonda sabah soğuğu ve temiz havayla uykumdan uyanmış oluyorum. Şu an zaten güneş 08.30 gibi doğduğu için pek sorun olmuyor fakat yazın çok işey yarıyor.

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Ben sabah namazından sonra kitap işini balkonda yapıyorum. Hem sabah ki o güzel hava hem kuşların ötüşleri yavaş yavaş güneşin doğuşu vs. okuduğum kitaplardan aldığım hazzı fazlasıyla arttırıyor. Böylelikle hem kitapdan zevk alıyorum hem de balkonda sabah soğuğu ve temiz havayla uykumdan uyanmış oluyorum. Şu an zaten güneş 08.30 gibi doğduğu için pek sorun olmuyor fakat yazın çok işey yarıyor.
Sen bu işi biliyorsun : )

Torres

Deneyimli Üye
Sabah namaza kalkıyorum geri de yatmıyorum. 7.30 ediyor zaten. Oturup kitap okuyorum. Sonra aşırı uykum geliyor. Ne okuduğumu anlıyorum, ne bir şeyler yapabiliyorum. Biraz kestireyim diye yatınca da saatlerce uyuyorum. Yani uyumayacağıma karar verme aşamasında sorun yok da bir müddet sonra çok uykum geliyor. Yapacak da bir sürü işim var plan yapıyorum kendime. Önerileriniz nedir?
Uyku da önemli olan derin uyku süresidir 8 saat uyuyup derin uyku süren 30 dk ise kaliteli bir uyuyamamışsındır hatta yorgun bile kalkabilirsin öte yandan 6 saat uyuyup derin uyku kaliten 1.30 saat ise çok kaliteli uyumuşsundur. Derin uyku süremi arttırmaya çalışıyorum bunun için yatmadan en kötü 1 saat öncesinde mavi ekrana bakmamak(telefon,tablet,bilgisayar vs.) herhangi bir kitaptan uykumun gelmesi için okumak mekik şınav çekmek odadaki perdeleri kapatmak sarjda cihaz bırakmamak ve kulağıma kulak tıkacı takıyorum yeşil çay içmek çok iyi oluyor stresi de azaltıyor sabah kalkar kalmaz da yatağımı toplayıp namaz için abdest alıyorum ve koltuk altlarımı yıkıyorum sonra su ve yeşil çay içiyorum odamı havalandırıyorum ve çok iyi hissediyorum

western53

Merkür Yolcusu
Ayrıca arkadaşlar "Sleep Cycle" adında bir uygulama var ios da (Androidte varmı bilmiyorum.) Bu uygulamayı gece kuruyorsunuz mesela beni 07.00-07.30 arasında kaldır diye. Sonra telefonu şarja takıp yanınıza koyuyorsunuz. Daha sonra bu uygulama gece boyunca ses analizinizi yapıp uyku evrelerinizi tespit ediyor böylelikle de sizi en uygun saatte kaldırıyor. Üstelik ücretsiz ve patenti de varmış. Ben kullanmadım fakat kullananlar bayağı memnun. Denemek de fayda var.

müslüm

Ay Yolcusu
Araştırma yapıp yöntemleri deneyeceğim. İşe yararsa ayrı bir konu olarak açarım. sağ olun (y)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6