Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Ve Nofap

wou

Venüs Yolcusu
Öncelikle arkadaşlar max 10-15 günlük nofap girisimlerim olduğu için kendimde bu etkiyi gördüm diyemiyorum.Ancak dediklerim sizin de aklınıza yatacaktır bence.Bu işin bana kalırsa ilaçsız çözümünü çözüm olmasa bile yavaslatici faktörünü soyleyecegim.

Şimdi mastürbasyonun saç döktüğünü genetik dökülmeyi hızlandırdığı söyleniyor DHT yi arttirdigi için.Ancak burda saçları dhtye duyarlı kişilerde saç dökülmesinin arttığı da bir gerçek.

Yani ben her gün 3 posta atıyorum benim saclarim dökülmüyo yalan bu diyenler için demekki senin saçların dhtye duyarlı değil.

Bu genetik dökülmeyi tersine çevirmek için fda onayli ilaclar var.Dhtyi baskilarsan saçlarin beslenmesini sağlarsin ordaki dht saçin kan akışını kapatiyor.Dhtyi baskilayip kan akisini arttirirsan saçlar otomatik olarak geri çıkar.Bu da bi gerçek.Tüm olay kan akışında.

Finasteride(dht baskılayıcı)
Minoxil(kan akışını arttırır)

İlaçlar bunlar

Fakat bunlarin yan etkileri berbat bisey olabiliyor.Dht baskilayici erkekligine yan etki yapar ek olarak kan akışını arttiran minoxil kalbinize yan etki yapabilir.
Ben bu yüzden doğal bi çözüm düşünüyorum.

Şimdi bu finasteride denilen ilaç dhtyi yüzde 60 falan baskılıyor diye biliyorum.Normalde prostat ilacı zaten.Minoxil de tansiyon ilaci.
Finasteride dhtyi yüzde 100 baskilamiyor yani yüzde 60 falan.Sayilarda hata olabilir.Ancak yakin degerler cikar.

(Yani demek istedigim belli miktarda dhtnin saca zarari yok finasteride ile sen bu degeri yuzde 40lara indiriyorsun ama sacin dökülmüyo ne hikmetse demekki olay dhtnin belli bi degerden yukarı çıkması sebep bu)

Burdan vücut gelistirme de dhtyi arttiriyor saç döker yorumu yapmak pek istemiyorum.Sonuç olarak kreatin steroid vs kullanmadikca dht o kadar da ziplamaz.Bu konuda net bisey bulamadim ama bunun için sporu birakmam maalesef.Bazisi bacak calismayin saç döküyor falan diyolar ama dedigim gibi dhtyi arttirsa bile sac dokecek kadar arttirdigini düşünmüyorum.Zaten mr olimpia degiliz estetik niyetine calisiyorum powerlifter olmayacagim :)

Mastürbasyon dhtyi arttirdigi cogu sac forumlarinda ve redditte de soyleniyor.

Bunu redditte saç forumlarinda bol bol arastirdim ve masturbasyonun dhtyi costurdugunu gördüm.Bazı saç forumlari masturbasyon sac dokulmesini mi arttirir diyip dalgasini geciyor ama şu var .

Saç dokulmesine care olan fda onayli ilaclar minoxil ve finasteride bile taa kaç ayda etkisi gosterir diyolar.
Şimdi soruyorum 3-4 ay 6 ay falan nofap yapip da saçlariyla ilgili yorum yapacak böyle bir deneyi kendine uygulayacak kişi sayısı olabildiğince az.

Çünkü benim de saç dökülmemin arttığı zamanlar taa lise 1 zamanı artık mast sıklığımı arttiğim zamanlara dayaniyor.

Zaten finasteride vs alanlar cinsellik anlaminda cogu zaman daha az istekli oluyorlar.Yani biz de nofap gibi bir döneme girersek finasteride etkisi kadar olmasa da biraz da olsa bu dht patlamasina bi dur demis oluruz.

Yani sonuç olarak saçımızı döken şey dhtye duyarli olan saçın dhtye bi toleransi var biz o degeri her mast yaptigimizda gectigimiz icin artik saçı döküyor.Dht normal seyrinde gitse o saç belki de çok ileriki yaşta dökülecek biz bu dönemi öne cekiyoruz.

Ha nofap yaparsak varolan saçları koruruz.Ancak dökülen saçlar çıkar mı inan bilmiyorum redditte şakaklarda ufak tuylenmeler oldu diyenler var ama onlar nofapi artık salmış tipler ise yine o saçlar dökülür.

Dermaroll diye bisey var mikro igneleme diye gecer.Minoxilin yaptigi kan akışı arttirmayi bu da sağlıyor tabi minox kadar degil ama.

Sac masaji detumescence therapy diye bi masaj türü var o da kan akışını arttırdığı söyleniyor.

Arkadaşlar benim saçlarım diffuse thinning tarzinda dökülüyor şakaklar sabit amcak üstteki tüm saclar seyreliyor daha 20li yaslarimdayim.Lise 1 den beri dökülüyor bu meret.

Ben doktora gorunecegim buyuk ihtimal genetik dökülme diyecek çünkü yanlar ve esneler dökülmüyo.

Ama yine de vitaminlerimi vs tahlil yaptirip yerine getirecegim ve nofap+dermaroll veya sac masaji yapmayi düşünüyorum.

Gelim tartışalım dediklerim sizce ne kadar dogru ne kadar yanlış tecrubeleri olanlar aktarsin

Son düzenleme:

vahsideli

Ay Yolcusu
Maksimum 20 günlük sürecim oldu ve bu süreçte saçlarımın daha az yağlandığını farkettim. Benim saçlarım kalın telli ve sık (biraz kıvırcık) ve orta uzunlukta. Saçlarım pmo yapınca ertesi güne kalmaz yağlanırdı ve dolayısıyla yağlanan saçım dökülürdü(5-10 tel maksimum) aslında dökülme problemim yok fakat 3 4 gün üst üste pmo yapınca gerçekten saçlarım yağ torbasına dönerdi ve kaşıntı ve dökülme görüyordum. Nofap yaparken saçlarım daha geç yağlanıyordu ve daha az yaglanıyordu ve bu yüzden dökülme neredeyse sıfırdı. Benim saç ile ilgili farkettiğim bunlar. Tekrar söylüyorum zaten dökülme problemim yok .

wou

Venüs Yolcusu
Maksimum 20 günlük sürecim oldu ve bu süreçte saçlarımın daha az yağlandığını farkettim. Benim saçlarım kalın telli ve sık (biraz kıvırcık) ve orta uzunlukta. Saçlarım pmo yapınca ertesi güne kalmaz yağlanırdı ve dolayısıyla yağlanan saçım dökülürdü(5-10 tel maksimum) aslında dökülme problemim yok fakat 3 4 gün üst üste pmo yapınca gerçekten saçlarım yağ torbasına dönerdi ve kaşıntı ve dökülme görüyordum. Nofap yaparken saçlarım daha geç yağlanıyordu ve daha az yaglanıyordu ve bu yüzden dökülme neredeyse sıfırdı. Benim saç ile ilgili farkettiğim bunlar. Tekrar söylüyorum zaten dökülme problemim yok .
zaten dökülmen yoksa yani saçların dhtye duyarlı değilse o konuda yorum yapamıcam

fakat Redditte saçta yağlanma , kepek , seboreik dermatit belirtileri hatta yüzdeki t bölgesinde kabuklanma vs yaptığını söyleyen kişiler var .Nofap yapınca belli bir günü geçince bunların gittiğini söylüyolardı.
Yani sende bu tip bir etki göstermiş olabilir.

Ama bize hali hazıırda genetik dökülmesi olup da bunun üstüne uzun süre nofap deneyimleyen kişiler lazım

ben 22 yaşındayım yaklaşık lise 1den beri saçlarımın döküldüğünü seyreldiğini görüyorum ne hikmetse pmo sıklığımın arttığı zamanlarda o zamanlara dayanıyor.

Son düzenleme:

vahsideli

Ay Yolcusu
zaten dökülmen yoksa yani saçların dhtye duyarlı değilse o konuda yorum yapamıcam

fakat Redditte saçta yağlanma , kepek , seboreik dermatit belirtileri hatta yüzdeki t bölgesinde kabuklanma vs yaptığını söyleyen kişiler var .Nofap yapınca belli bir günü geçince bunların gittiğini söylüyolardı.
Yani sende bu tip bir etki göstermiş olabilir.

Ama bize hali hazıırda genetik dökülmesi olup da bunun üstüne uzun süre nofap deneyimleyen kişiler lazım

ben 22 yaşındayım yaklaşık lise 1den beri saçlarımın döküldüğünü seyreldiğini görüyorum ne hikmetse pmo sıklığımın arttığı zamanlarda o zamanlara dayanıyor.
Yağlanma konusunda gerçekten ben gözle görülür bir azalma gördüm bu yüzden yazmak istedim. Genel olarak saç dökülmem yok ama yağlanma, kaşıntı gibi problemlerim ciddi derecede azalmıştı. Belki birilerine faydası olur diye yazdım. Saç dökülmesinin nedenin büyük kısmının ben genetik olduğunu düşünüyorum. Ama bu süre içinde saçlarımın daha güzel göründüğünü de farkettim muhtemelen bunun nedenin yağ dengesinin sağlanması olabilir. Benim deneyimlerim bu şekilde. Sadece yazmak istedim.

wou

Venüs Yolcusu
Yağlanma konusunda gerçekten ben gözle görülür bir azalma gördüm bu yüzden yazmak istedim. Genel olarak saç dökülmem yok ama yağlanma, kaşıntı gibi problemlerim ciddi derecede azalmıştı. Belki birilerine faydası olur diye yazdım. Saç dökülmesinin nedenin büyük kısmının ben genetik olduğunu düşünüyorum. Ama bu süre içinde saçlarımın daha güzel göründüğünü de farkettim muhtemelen bunun nedenin yağ dengesinin sağlanması olabilir. Benim deneyimlerim bu şekilde. Sadece yazmak istedim.
Evet zaten bir erkegin saci dökülüyorsa büyük ihtimal genetik dökülmedir.

Ancak nofapin hormonel olarak erkegi bi miktar topladığını ve bunun da genetik dökülmesi olan kişilere yardım ettigini düşünüyorum.

vahsideli

Ay Yolcusu
Evet zaten bir erkegin saci dökülüyorsa büyük ihtimal genetik dökülmedir.

Ancak nofapin hormonel olarak erkegi bi miktar topladığını ve bunun da genetik dökülmesi olan kişilere yardım ettigini düşünüyorum.
Yardım edeceğini ben de düşünüyorum şöyle nofap yaparken daha özgüvenli daha az kaygısız hissediyordum ve stresim daha azdı, yağlanma daha azdı bu ve bunun gibi küçük etkiler genetik olarak saç dökülmesi yaşayan birisine de normal birisine de kesinlikle faydası dokunur fakat şunu da unutmamak lazım genetik özellikleri nofapla durdurmak bence çok mümkün değil. Genetiği değiştirmen lazım bence bu da mümkün değil (tıbbi olarak mümkün mü bilmiyorum). Bence saç dökülmesi yaşayan kişi her türlü önlemi almalı ve kafasına da çok fazla bu konuyu takarak kendisini stres altına sokmamalı. Saç dökülmesi gerçekten tuhaf bir olay. Benim şimdi böyle bir problemim yok ama bir bakmışsın 1 sene sonra patır patır dökülüyor veya saç dökülmesi erken başlayan bir kişide ciddi saç kaybi oluyor ve daha sonra saç dökülmesi kendi kendine durabiliyor. Bence işin özü %80 genetik %20 diğer etmenler. Ama nofap kesinlikle faydalı olur (ben kendim şahsen gördüm)

izleyici1

Yoda
fap yaptığımda benimde saçlarımda bir ton yağlanma oluyor
birde vücudumda kanımda sulanıyor
diş sağlığım kötü durumda tükürünce kanlı çıkar
tahmini konuşuyorum
bunun nedeni vücut kendini zor durumda görür
ve karşı tenden gelebilecek hastalık veya virüse karşı
bir savunma mekanizmasıdır

birde dikkatimi çeken bir konu
zina veya fuhuş yapanların vücudu teni genelde çok çirkin olur
çok hızlı yaşlanırlar

wou

Venüs Yolcusu
tahmini konuşuyorum

çok hızlı yaşlanırlar
cinsel ilişki yapmak dinç tutar gençlestirir diyen bi tayfa var bana kalırsa bu bir enerji her seferinde bunu kullanmak erken yaşlandirir.

Hatta şöyle bisey okumustum.Her pmo yapıldığında beyin bunu cinsel ilişki yapip cocuk yaptigini zannediyor ve gün gectikce bu dunyada vadeni doldurdugunu düşünüyor artik o yüzden erken yaslandiriyor :)

vahsideli

Ay Yolcusu
tahmini konuşuyorum

çok hızlı yaşlanırlar
Ben nofap yaparken (maksimum 20 gün) saçta yağlanmanın azalması, saçın daha güzel görünmesi, dişlerin daha güçlü olması, cildin daha güzel görünmesi, daha özgüvenli, daha az kaygılı, daha mutlu (durduk yere gelen mutluluk hissi ve gülme istediği) , daha eğlenceli, daha berrak zihin, odaklanma gibi şeylerde gerçekten fayda gördüm. Bu kişiden kişiye değişir ama ben gerçekten böyle faydaları gördüm. Pmo yaparken (2 gün önce bozdum ve şimdiki halimi anlatıyorum) ; daha kaygılı, saçlar yağlı, bakımına önem vermeyen, çok fazla tembel, isteksiz, beyni bunalık gibi hissediyorum. Bu gerçekten benim hissettiklerim. Umarım bu bağımlılıktan(özellikle por**) kurtulurum. Zina edenler genelde alkol, sigara, bar ortamları gibi şeylere aşina oldukları için bu tükettikleri şeyler de cilt sağlıklarına etki ediyor olabilir ve bu yüzden daha yaşlı görünüyor olabilirler.

izleyici1

Yoda
cinsel ilişki yapmak dinç tutar gençlestirir diyen bi tayfa var bana kalırsa bu bir enerji her seferinde bunu kullanmak erken yaşlandirir.

Hatta şöyle bisey okumustum.Her pmo yapıldığında beyin bunu cinsel ilişki yapip cocuk yaptigini zannediyor ve gün gectikce bu dunyada vadeni doldurdugunu düşünüyor artik o yüzden erken yaslandiriyor :)
cinsel ilişki zararlı demek istememiştim
farklı insanlarla örneğin 100 kişiyle yatan çeşitli hastalıklar kapar
bu tene deriye yüze yansır
tabi bu sadece bir zan ön görü

ama bir insanla temas edince o insandaki teninde bulunan bakteri mikrop gibi bulaşıcı canlılarda sana geçer
yağlanmada vücuda dışardan gelen bakteriye karşı bir savunma hattı oluşturuyor!
sümük nasıl burunda havayla gelen mikropları yakalıyorsa öyle düşün

veya bilinen ispatlanmış bir örnekte var
bir bebek dünyaya geldiğinde genelde anne rahminden geçerken
annenin rahim duvarındaki bakteriler bebeğe geçer
ve bu işin sağlıklı olması için bebeği ilk gün yıkamazlar

eids gibi bilinen hastalıklar cinsel yolla bulaşır
bilinmeyen tensel hastalıklarda böyle olabilir

örneğin askerdeyken arkadaşının kepini kaskını hijyene dikkat etmeyip giyince
1 ayın sonunda saçı dökülenler olduğunu duymuştum

bu arada bende kelim babam ve 3 kardeşim kel sadece 1 kardeşimin saçı dökülmedi

fakat kelliğin yakışıklılığa bir zararını görmedim
bazı kızlar kelleri daha çok seviyor
toplumun çoğunluğunda kellik bir yıpranma kayıp bir özür gibi görülüyor
ama bu sadece çoğunluğa göre böyle

zayıf ve sağlıklıysan kellik erkeğe büyük bir karizma katıyor

evliler bekarlara göre daha çok yaşadığınıda duymuştum
ama tabi bekar dediğin genelde zina yapıp hayatı teketapla gidenlerden oluşuyor

burada demek istediğim bir kızla cinsel ilişki yani evlilik zarar vermez
ama herkezle yatmış yani bir çok erkekle ilişki yaşamış kızla ilişki insanı ölüme gönderir

wou

Venüs Yolcusu
cinsel ilişki zararlı demek istememiştim
farklı insanlarla örneğin 100 kişiyle yatan çeşitli hastalıklar kapar
bu tene deriye yüze yansır
tabi bu sadece bir zan ön görü

ama bir insanla temas edince o insandaki teninde bulunan bakteri mikrop gibi bulaşıcı canlılarda sana geçer
yağlanmada vücuda dışardan gelen bakteriye karşı bir savunma hattı oluşturuyor!
sümük nasıl burunda havayla gelen mikropları yakalıyorsa öyle düşün

veya bilinen ispatlanmış bir örnekte var
bir bebek dünyaya geldiğinde genelde anne rahminden geçerken
annenin rahim duvarındaki bakteriler bebeğe geçer
ve bu işin sağlıklı olması için bebeği ilk gün yıkamazlar

eids gibi bilinen hastalıklar cinsel yolla bulaşır
bilinmeyen tensel hastalıklarda böyle olabilir

örneğin askerdeyken arkadaşının kepini kaskını hijyene dikkat etmeyip giyince
1 ayın sonunda saçı dökülenler olduğunu duymuştum

bu arada bende kelim babam ve 3 kardeşim kel sadece 1 kardeşimin saçı dökülmedi

fakat kelliğin yakışıklılığa bir zararını görmedim
bazı kızlar kelleri daha çok seviyor
toplumun çoğunluğunda kellik bir yıpranma kayıp bir özür gibi görülüyor
ama bu sadece çoğunluğa göre böyle

zayıf ve sağlıklıysan kellik erkeğe büyük bir karizma katıyor

evliler bekarlara göre daha çok yaşadığınıda duymuştum
ama tabi bekar dediğin genelde zina yapıp hayatı teketapla gidenlerden oluşuyor

burada demek istediğim bir kızla cinsel ilişki yani evlilik zarar vermez
ama herkezle yatmış yani bir çok erkekle ilişki yaşamış kızla ilişki insanı ölüme gönderir
Bende ise durum şu genetik dökülme kısımlarında yani saçın üst kısımlarında bazi zamanlar sacta yanma ve kaşıntı oluyor ayrica oralar dökülüyor

Bu çoğu zaman pmo yaptigim zaman oluyor

Ama yapmadigim zamanlarda da olabiliyor ancak daha az

Eff

Yoda
Bende ise durum şu genetik dökülme kısımlarında yani saçın üst kısımlarında bazi zamanlar sacta yanma ve kaşıntı oluyor ayrica oralar dökülüyor
Stres ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Pmo yapınca stres'e giriyorsun. Çünkü yapmak istemiyorsun ama yapıyorsun, iradesizliğin karşısında strese giriyorsun.

izleyici1

Yoda
stresin saçı sakalı beyazlattığı da vardır
bir abi vardı saçı bembeyazdı
nedenini sorduğumda
kardeşi intihar etmişti
ve kendisinin saçı bir günde bembeyaz olmuştu

wou

Venüs Yolcusu
Stres ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Pmo yapınca stres'e giriyorsun. Çünkü yapmak istemiyorsun ama yapıyorsun, iradesizliğin karşısında strese giriyorsun.
knk aslında benim pmo yapma nedenim tamamen de stres sebebiyle olduğu söylenemez bazen saldım çayıra takılıyorum aman salla nofapi dedim çoğu zaman ama baktığım zaman o kadar ay geçti ve before after saçalrım daha da seyrelmiş

o vakitler baya sık şekilde pmo yapıyodum ama stresim yoktu ben alışkanlıktan yapıyodum resmen

mustafa78

Mars Yolcusu
knk aslında benim pmo yapma nedenim tamamen de stres sebebiyle olduğu söylenemez bazen saldım çayıra takılıyorum aman salla nofapi dedim çoğu zaman ama baktığım zaman o kadar ay geçti ve before after saçalrım daha da seyrelmiş

o vakitler baya sık şekilde pmo yapıyodum ama stresim yoktu ben alışkanlıktan yapıyodum resmen
reis senin yaş kaç? şuanda süreçte misin yoksa mast.. devam mı ediyorsun?

wou

Venüs Yolcusu
bende başlayacağım reis.yaş 26 benim inşallah kurtulacağız bu illetten.
2 araliktan itibaren başladım nofape

Yaklaşık 2 ay önce saçlarımı 3 e vurmuştum o halinin de fotoğrafları mevcut ve 3 ay-6ay gectikten sonra da saçlarimin fotograflarini yine çekeceğim.

Bu deney zaten 6-7ayda anca kendini gösterir.

Eğer nofapi bozmazsam zaten bir fark görürsem KESİNLİKLE buraya her şeyi ayrintisiyla fotograflarla atarım. (Bu da yaklaşık 2023 mayıs civarında olacak.)

Böyle bir şey olmazsa bilin ki ya nofapi bozdum ya da bi etki görmemişimdir.

Saglicakla kalın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6