Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Saçma Takıntı düşünce bozukluğu

Megali12

Yeni Üye
Lafı uzatmıyayım mesela diyete başlıcam gün salı günüyse işte salı başlanmaz düsüncesi geliyor.yada tarih cok önemli mesela baslıyacağın tarih veya bitecek tarih 3,6,8 ile olmamalı yani atıyorum 3 şubat olmamalı saçma çağrısım yapıyor beynim.yada perşembe günü başlarsam bütün aksilikler başıma gelicek hatta satrancda bir oyunu kaybetmeme bile buna bağlıyorum sağlım bozulacak hatta boy takıntısıda oluyor işte boyum kısalabilir diye beynim kafamı kurcalıyor böyle olunca günler geçiyor erteleniyor başlanamıyor.sadece buda değil mesela video editleyince bir görüntü üzerine zoom yapıyorum oda bana bişey olucak gene boy takıntısı ve işler rast gitmeyecek diye kafam yoruluyor.ve masturbasyon icinde iyi mast kötü mast yapmak diye ayırdım işte perşembe mast yapılmaz yapılırsa işler rast gitmez başlamak icin herşeyin en doğru anın gelmesi lazım gibi yardım edin

SDG

Yoda
Ertelemeye devam ettikçe bu döngü beslenir. Bir şeyi yapmak aklına geldiği an kalkıp o işi yap. Düşünme. Bazıları 5 saniye kuralını uyguluyor onu araştırabilirsin.

Sana bir kaç imgeleme vereyim, onları zihninde canlandırarak özümsemeyi dene.

Balonu şişirdikçe balon büyür, kafandakilerin üzerine çok düşündükçe / onları kâle aldıkça onları büyütmüş olursun, balonu üfleme. Sana faydası yok zararı var, hem de boş yere fazladan yer kaplıyor.

Bu otobüsün şoförü sensin. Duraklardan yolcuları indirip bindirme ya da duraktan hiç yolcu almama, güzergahı belirleme senin elinde. Duraklardan aldığın yolcular düşüncelerin, burada patron sensin. Onları istediğin zaman otobüsüne alabilir, istediğin zaman da bir durakta bırakabilirsin. Şoför sensin, düşüncelerin değil.

Ha anlattığın takıntılar hayatını ciddi olumsuz etkiliyorsa terapi alman da iyi bir çözüm olabilir.

The White Rider

Emekli Moderatör
Mükemmelliyetçilik. Sorunun bu olmalı. Günlere asla anlam yükleme dostum, bende de var bu maalesef ki. Unutma ki her gün 24 saattir, hiçbirinin diğerinden farkı yoktur. Hepsinin gecesi ve de gündüzü vardır. Günlere verilen anlamlar, isimler tamamen insanların oluşturdukları kavramlardırlar. Ama kavram dışında baktığımızda hepsi de aynı. Sadece zihnin seni buna yöneltiyor. Bu yüzden hepsinin de aynı olduğunu, 3,6,8 gibi sayıları veya bayram, kandil; pazartesi, salı, çarşamba gibi isimleri senin verdiğini unutma. Halbuki o da aynı gün, ondan önceki de. Ve ondan sonraki gün de yine aynı olacaktır.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Vesveseler ile dolmuşsun. Vesvese nefsinin/şeytanın çok tehlikeli bir silahıdır. Yapma dostum o saçma düşüncelere kulak asmamalısın. Böyle durumlarda dinine bağlı bir müslümansan ilk iş Allaha sığınmaktır. Yapacağın işi hemen yapmaya başlarsan bunun gereksiz bir bahane olduğunu göreceksin. Zihnin senin ile oyun oynuyor.

Ertelemek bir alışkanlığa dönmemeli aksi halde sürekli devam eder ardı kesilmez. 5 saniye kuralı var buradan okuyabilirsin. Link
Ayrıca senin gibi bu sıkıntıdan muzdarip çok insan var. Bunun hakkında araştırma yap, tavsiye, önerileri uygula. Unutma ki Şüphesiz kendini kurtaracak olan sadece sensin.

kovabalıksatranc

Mars Yolcusu
Dostum bu obsesif kompulsif bozukluk bununla yaşamak çok zordur hatta tedavi olmazsan zaman içinde yeni takıntılar çıkar ortaya , bunun çözümü psikiyatri okuduğuma göre ilaç tedavisi ile %70 oranında takıntılar ortadan kalkıyor , işin içinden çıkamazsan gitmeni öneririm çünkü hayatı dar eder nefes alamaz hale gelirsin

Bravo

Merkür Yolcusu
Vesvese gerçekten insanın kafasını çok fena yapıyor bendede vardı.Bir şekilde atlattım kafaya fazla takıyordum herşeyi.Son liman kanalının vesvese ile ilgili baya videoları var.Bana faydası olmuştu tavsiye ederim.Allah yardımcın olsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6