Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sanırım Bir Yanlışlık Var

kafiy393

Yeni Üye
nofapin yaklaşık 1. yılındayım. ancak hayatımda önceden de tek başına spora giden, kitap okuyan, film izleyen, tek başına etkinliklere giden, bilgisayar oynayan, resim çizen, müzik yapan bir insandım. şimdi de bir şey değişmedi. üstelik eskiden de hiç sevgilim olmamıştı. şimdi de sevgilim yok. üstüne üstlük sosyal birisi olmadığım için nofap bana yaramıyor. sevgilim olmaması eksik hissettiriyor ve özgüvenimi yerle bir ediyor. uzman olduğum konularda rahat konuşabilirim ancak artık beğenmediğim insanlarla bile görüşebileceğim bir ortamım yok. tek başıma yaşıyorum. dünyada tek kaldığımı hissediyorum. üstüne üstlük nofap yüzünden mantığıma oturmadığı halde hiç kıskanmayacağım çiftlere bile kıskançlık besliyorum ve şehvetten kafayı yiyorum. önceden çok efendi bir insandım. şimdi ise saldırgan birisi oldum. yine sevilen birisi değilim. ömür boyu yalnızdım zaten nofap de bir işe yaramıyor gibi geliyor. sizce nofapi bırakmalı mıyım?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Çoğu kişi demiş ki nofap sadece enerji verir, üstene kızlar atlamaz, gerisi sendedir. İyi de sırf nofap ile kızların ilgisini çeken kişiler de var. Onları ne yapacağız?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Dostum nofapı bırakmamalısın. Güzel ilerleme kaydetmişsin. Şimdi kızlarla ilgili olan alana geçeceksin. Aklına kızlarla ilgili bi düşünce, arzu, görüntü falan gelince kendine hakim olmaya çalışacaksın. Örneğin sokakta kız görüp keşke benim olsaydı demeyeceksin, beni ilgilendirmiyor deyip geçeceksin. Şekerden de uzak durman iyi olabilir. Kız arzusundan kurtulmak hayli zor bir şeydir, ama yapabilirsen mükemmelliğe erişirsin.

G

gordon

Misafir
Tüm bunları yaptığında "gel kardeşim sana sevgili" demeyeceğini sen de biliyordun aslında ama bunu motivasyon kaynağı yaptın kendine. Nofap yapmadan da sevgili yapılabilir eğer ki tek amacın buysa. Ayrıca yaptıklarının hiçbiri boşa gitmedi karakterin üzerinde etkileri oldu; genel kültürün, farkındalığın ve bilinç düzeyin arttı. Streslisin gibi bu sıralarda, biraz oluruna bırakmanı tavsiye ediyorum.

Targetlock

Deneyimli Üye
nofapin yaklaşık 1. yılındayım. ancak hayatımda önceden de tek başına spora giden, kitap okuyan, film izleyen, tek başına etkinliklere giden, bilgisayar oynayan, resim çizen, müzik yapan bir insandım. şimdi de bir şey değişmedi. üstelik eskiden de hiç sevgilim olmamıştı. şimdi de sevgilim yok. üstüne üstlük sosyal birisi olmadığım için nofap bana yaramıyor. sevgilim olmaması eksik hissettiriyor ve özgüvenimi yerle bir ediyor. uzman olduğum konularda rahat konuşabilirim ancak artık beğenmediğim insanlarla bile görüşebileceğim bir ortamım yok. tek başıma yaşıyorum. dünyada tek kaldığımı hissediyorum. üstüne üstlük nofap yüzünden mantığıma oturmadığı halde hiç kıskanmayacağım çiftlere bile kıskançlık besliyorum ve şehvetten kafayı yiyorum. önceden çok efendi bir insandım. şimdi ise saldırgan birisi oldum. yine sevilen birisi değilim. ömür boyu yalnızdım zaten nofap de bir işe yaramıyor gibi geliyor. sizce nofapi bırakmalı mıyım?
Öfkelisin.
Sosyal anksiyeten var.
Bunlar sorun değil. Bunlar senin aşman gereken görevlerin.
Etrafa hınçla bakıp sorunu nofape veya başka bir şeye indirgeme.
Sorunlarını zaten biliyorsun. Kendine itiraf et.
Aşmak için uğraş ver.
Sorununu aşamayınca etrafa *ok atmadan analiz et.
Tilki ulaşamadığı ciğere mundar dermiş ancak ulaştığında tek lokmada gömerdi.
Sorunlarla savaşmaktan kaçıp sahte bir dünya çizme.
En en en rezil konumda da olsan sadece ileri gidebilirsin.
Ayrıca bir avantaj da şu mesela sosyal ansiyete konusunda bombok durumdasın resmen tabandasın diyelim. En ufak hamlende ilerleyeceksin. Çok basit şeyler bile seni ciddi oranda geliştirecek.
Bu durum seni kendi üzerine tekrardan düşünmeye itecek.
Biraz çaba hayatını daha iyiye götürdüyse sistemli çaba nerelere götürür düşün.
Herkesin halletmesi gereken yer farklı.
Senin sosyal ilişkiler olabilir bir başkasının ise daha farklı konu olabilir.
Derin nefes al ve mücadeleni başlat.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6