Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sayaç Tutmak Neden Zararlı

Wise

Ancient Wise
Selamlar
Eski süreçlerimde yaptığım hatalardan biri olan sayaç tutmanın neden zararlı olduğunu anlatacağım.
Sayaç tutmamızın 2 önemli zararı var.
1- Aslında iyileşseniz bile x. gündeyim o yüzden böyle falan diye nosebo yaşamanız.
Yani fiziksel olarak iyileşseniz bile kendinizi bağımlı hissedeceksiniz veya daha şu kadar günüm var diye kendinizi kısıtlayacak ve gerçekten öyle hissedeceksiniz.
2- Egonuzu şişirmesi ve relapse olunca hüsrana uğramanız.
Forumda çok görüyorum, şu kadar gündeydim relapse oldum şu kadar gün boşa gitti falan. Zaten relapse olmuşsun bir de tuttuğun günlerin acısını yaşıyorsun, gerek yok.
Önemli olan bu bağımlılıktan minimum hasarla bir an önce kurtulmak.
Sayaç tutmak yerine iyileştiğinizi anlamanın başka yolları var.
İyi hissetmek gibi.

Bratislaw

Ay Yolcusu
Ben kendi açımdan söyleyeyim. Sadece başladığım tarihi not ettim ve ömürlük yapma kararı aldım. Yani şu kadar gün yapacağım diye bir sınırım yok. Sınır ömrümün sonuna kadar.

Lazkopat

Emektar Üye
Doğru yazmış kardeşim adam, her şeyi bi tek sen biliyomuşsun gibi insanları düzeltmeyi bırak git bi araştır böyle bi kelime var mı acaba diye? Sen o kelimeyi bilmiyosun diye yanlış mı yazmış oluyo? Şu an gereksiz yükseldim, saygılar
Evet gereksiz yükselmişsin :) İnsanlar canını çok sıkıyor herhalde şu son zamanlarda. Bilmiyodum böyle bir şey olduğunu öğrenmiş oldum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6