Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şeker Bağımlılığı

kovabalıksatranc

Mars Yolcusu
Merhaba dostlar , 2 gün önce şekeri bırakmaya karar verdim , bu kararı verdikten sonra ağzıma paketlenmiş hiçbir gıda içecek veya şekerlı bir gıda/şeker sürmedim , şuanda yorgun ve bitkin hissediyorum özellikle akşama doğru aşırı uyku çöküyor bunun sebebi şekeri bırakmam biliyorum , aranızda şekeri bırakan varsa bu belirtiler ne kadar sürer ne zaman geçer söylerse sevinirim.

Tempest

Anka
Şekeri tamamen bırakma bence yani en azından birkaç günde bir şeker almalısın vücuda fazla şeker zararlıdır evet ama az da olsa almalısın çünkü vücuttaki kan şekerini düzenler kan şekerinin artması ne kadar kötüyse kan şekerinin düşmesi de o kadar kötü olabilir çünkü enerji kaybı yaşarsın. Ve bitkin olursun .Kendine belki ödül sistemi de uygulayabilirsin zaten şeker için gidilen diyetisyenlerin listelerinde bile şeker oluyor.(tatlı, çikolata,vs...)Şekerin fazlası zarardır.Yeteri kadar olanı değil. (Yanlış açıkladıysam kusura bakmayın.)
Ben de bırakmadım ama azalttım.

Torres

Deneyimli Üye
Merhaba dostlar , 2 gün önce şekeri bırakmaya karar verdim , bu kararı verdikten sonra ağzıma paketlenmiş hiçbir gıda içecek veya şekerlı bir gıda/şeker sürmedim , şuanda yorgun ve bitkin hissediyorum özellikle akşama doğru aşırı uyku çöküyor bunun sebebi şekeri bırakmam biliyorum , aranızda şekeri bırakan varsa bu belirtiler ne kadar sürer ne zaman geçer söylerse sevinirim.
Şahsen ben 10 15 gün abur cuburdan şekerden uzak durdum enerjim artmıştı çok iyi hissediyordum ve sağlıklı besleniyordum çok acıkma hissi gelmiyordu sende yan etki yapıyorsa yavaş yavaş bırak örneğin çaya şeker atıyorsan çok az at ya da hiç atma

L

Lokmacı

Misafir
Şekeri tamamen bırakma bence yani en azından birkaç günde bir şeker almalısın vücuda fazla şeker zararlıdır evet ama az da olsa almalısın çünkü vücuttaki kan şekerini düzenler kan şekerinin artması ne kadar kötüyse kan şekerinin düşmesi de o kadar kötü olabilir çünkü enerji kaybı yaşarsın. Ve bitkin olursun .Kendine belki ödül sistemi de uygulayabilirsin zaten şeker için gidilen diyetisyenlerin listelerinde bile şeker oluyor.(tatlı, çikolata,vs...)Şekerin fazlası zarardır.Yeteri kadar olanı değil. (Yanlış açıkladıysam kusura bakmayın.)
Ben de bırakmadım ama azalttım.
Kan şekerin düştüğünde elma ye yemek ye geçer (y)

B

Blue_Ocean

Misafir
Şeker krizine girdiğinde bol bol su iç. En az iki bardak su içmeni tavsiye ederim. SU içmek kan şekeri dengeler. Başlangıç zamanlarında yüksek oranlı bitter çikolata yemek seni iyi hissettirir.. Bu senin almak istediğin enerjiyi sağlayacaktır. Şekeri bıraktığın için vücut stres yapabilir. İçinde rafine şeker olmayan istediğin yiyeceği istediğin kadar tüketebilirsin. Vücut rafine şeker yerine bunları da tüketebileceğini anlasın. Bunlardan da enerji sağlayabileceğini ve bunların daha besleyici olduğunu fark etmesini sağlar. Detoks suları yap kendine, bu vücudunda depolanmış gereksiz olan şekerden kurtulmanı sağlayacak. Bu sayede kan şekerin ikide bir yükselip alçalmak yerine daha istikrarlı devam edecek.

B

Brock

Misafir
Şeker krizine girdiğinde bol bol su iç. En az iki bardak su içmeni tavsiye ederim. SU içmek kan şekeri dengeler. Başlangıç zamanlarında yüksek oranlı bitter çikolata yemek seni iyi hissettirir.. Bu senin almak istediğin enerjiyi sağlayacaktır. Şekeri bıraktığın için vücut stres yapabilir. İçinde rafine şeker olmayan istediğin yiyeceği istediğin kadar tüketebilirsin. Vücut rafine şeker yerine bunları da tüketebileceğini anlasın. Bunlardan da enerji sağlayabileceğini ve bunların daha besleyici olduğunu fark etmesini sağlar. Detoks suları yap kendine, bu vücudunda depolanmış gereksiz olan şekerden kurtulmanı sağlayacak. Bu sayede kan şekerin ikide bir yükselip alçalmak yerine daha istikrarlı devam edecek.
Bittrr çikolatada rafine şeker yokmu ama ?

B

Brock

Misafir
Birde unda şekerden sayılır diyor hocalar. Şekeri bırakınca da ekmeği fazlalaştırıyorum dolayısıyla demotive ediyor durum beni

izleyici1

Yoda
Doğal meyveye başla
Mandalina portakal nar muz çilek üzüm hurma incir karpuz kavun elma bol bol kilolarca tüket her her gün

Hakiki gerçek balda şeker krizini yokeder

Çerez yerinede fındık ceviz kestane çekirdek türleri

Vitaminsizde kalma et süt balık yumurta

Zeytin ve peynir türlerini fazlasıyla ye
Yağ olarak tere yağı zeytin yağı kullan
Ucuz besin olarakta
Pilav bulgur makarna fasülye mercimek vs
İnşallah şeker isteğin bir daha gelmez

B

Brock

Misafir
Doğal meyveye başla
Mandalina portakal nar muz çilek üzüm hurma incir karpuz kavun elma bol bol kilolarca tüket her her gün

Hakiki gerçek balda şeker krizini yokeder

Çerez yerinede fındık ceviz kestane çekirdek türleri

Vitaminsizde kalma et süt balık yumurta

Zeytin ve peynir türlerini fazlasıyla ye
Yağ olarak tere yağı zeytin yağı kullan
Ucuz besin olarakta
Pilav bulgur makarna fasülye mercimek vs
İnşallah şeker isteğin bir daha gelmez
Hocam bu sizin söyledikleriniz yiceği şeyi çoğu zaman seçebilenler için günü belli olan sabit evi ailesi olan kişiler için belki mümkün olabilir ama benim açımdan gerçeküstü hedefler :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6