Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Si̇gara İle Şekeri̇ Bi̇rden Kesmek (Soru)

Areshazretleri

Yeni Fapstronot
Sa beyler. Önceden açtığım konuda aldığım cevaplara karşılık şeker ile sigarayı birden kesmeyi denemeye karar verdim. Bu akşam pmoyu bıraktım zaten ikisini birden kesmek doğrumu sizce ? Birde günlük yapmayı düşünüyorum. Bunu deneyen varsa bana mesaj atabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Qanper

Yeni Fapstronot
Hem şekeri hem PMO yu kesmiştim. 10 günlük bir sürecim olmuştu. İlk PMO ile bozmuştum.

10 günlük deneyimine göre kilo vermek istediğim için şekeri bırakmak biraz kolay olmuştu çünkü kilo verip kendimde gözle görülür bir değişim görmek istiyordum. Elle tutulur bir değişimi umduğum için güzel ilerliyordum. Gel görki Tembelliğimden dolayı cansıkıntısı başa bela olmuştu.

Kriz anında ben değişmek istiyorum. Kilo vermek istiyorum dediğim için güzel bir süreç olmuştu ama son an yaptım bir hata ile süreci toparlayamadım.

promanskins

Mars Yolcusu
Bağımlılıkları aynı anda bırakamaya çalışırsan büyük ihtimal bozarsın, kendini bu kadar zorlama. Ben bu dediğini yapmayı çok denedim her seferinde 3 günü geçemedim. Şeker ve sigarayı azalt ama tüketmeye devam et, PMO'dan mezun olunca sigarayı bırak, en son şekerden kurtulursun. Ben geçen yıl sigarayı bıraktım, bu yıl PMO'yu bıraktım, 90.güne ulaştığımda direkt şekere geçicem. Hepsini aynı anda bırakmaya çalışırsan verimsiz oluyor.

Areshazretleri

Yeni Fapstronot
Bağımlılıkları aynı anda bırakamaya çalışırsan büyük ihtimal bozarsın, kendini bu kadar zorlama. Ben bu dediğini yapmayı çok denedim her seferinde 3 günü geçemedim. Şeker ve sigarayı azalt ama tüketmeye devam et, PMO'dan mezun olunca sigarayı bırak, en son şekerden kurtulursun. Ben geçen yıl sigarayı bıraktım, bu yıl PMO'yu bıraktım, 90.güne ulaştığımda direkt şekere geçicem. Hepsini aynı anda bırakmaya çalışırsan verimsiz oluyor.
Anladm knk

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Şeker, pmo, oyun, gibi şeyleri kesip spor, ders, yürüyüş, kızlarla tanışma gibi aktivitelere başlamıştım. Oldukça iyi geçmişti ama nofapin 26. gününde ağır depresyona girmiştim hayattan gram zevk almıyorum diye. Nofapla gelecek etki de yok olmuştu. Sonra kız arkadaş buldum düzeldim falan zaten pmoya gerek kalmadı. Ama tavsiyem aşama aşama kurtulmak en iyisi. Pmo ile başla şekeri azalt hafif de ağırlık falan kaldır. 1 Ay sonra da şekeri ya da oyunları bırak.

Deku

Ay Yolcusu
Hortlatayım burayı. Ben de aynı şekilde bir çok bağımlılığımdan kurtulmaya çalışıyorum. Sigara, şeker, pmo, sosyal medya şeklinde. Sizler ne durumdasınız başarabildiniz mi?

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Selam, hoş geldiniz. Öncelikle, ilk 5 gün zor geçer. Eğer hemen bırakırsanız, sonra krizler olacak. Ciddi krizler. Ancak, o 5 günün ardından ciddi bir güven geldiği açık. Sizi şeker değil, sigara zorlar daha çok.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6