Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sıfırdan Zi̇rveye Geli̇şi̇m Günlüğüm

Reggie Kray

Yeni Fapstronot
Katılım
19 May 2021
Mesajlar
11
Tepki puanı
27
Puanları
14
SIFIRDAN ZİRVEYE GELİŞİM GÜNLÜĞÜM

Merhaba arkadaşlar araştırmalar, denemeler ve yanılmalarla geçen çok uzun bir sürenin ardından artık her konuda başarıya ulaşma vaktinin geldiğini düşünüyorum ve yarından itibaren farklı bir insan olmaya giriş yapıyorum. Bu günlük(haftalık olarak güncellemeyi düşünüyorum) aslında hem benim kendi gelişimimi gösterdiğim hem de sizler için kapsamlı bir rehber olmasını istiyorum umarım başarılı olabilirim.

Şuan ki durumum çok iç açıcı değil ve havaların da ısınmasıyla biraz daha hedeflerimden uzaklaştığımı hissediyorum, öncelikle bu 90 günlük süreçte ki hedeflerim;

  • Uyku Düzenini Sağlamak
  • Sınavı Kazanmak İçin Mücadele Etmek ( Dgs )
  • Nofap (PMO)
  • Spor
  • Kitap Okuma Alışkanlığı
  • Sosyal Medya ve Televizyon Detoksu
  • Kişisel BakımGelin bunları biraz daha detaylandıralım;

1-) UYKU DÜZENİNİ SAĞLAMAK
Çoğu kişi gibi ben de gece geç saatlere kadar yatakta telefon veya bilgisayarda boş videolar izleyerek hem zamanımı harcıyor hem de kaliteli uyku uyuyamıyorum.
" Saat 22:30 - 06:30 arasını uyku saatim olarak belirliyorum "

2-) SINAV KAZANMA SÜRECİ
Bu konuda zaten uzun zamandır çalışıyorum netlerim iyi denilebilecek seviyede zaten sınava da az bir vakit kaldı konularım bitmiş durumda artık denemelere odaklanıp eksiklerim üzerine yoğunlaşmam gerekiyor.

" Denemeleri Artırıp, Eksik konularımı gidereceğim "

3-) NOFAP
Belki de hayata daha farklı bakmamı farklı bir bakış açısı kazanmamı sağlayan bir konu. Bu madde olmasa belki şuan diğer maddelerin hiçbiri olmazdı güçlü olmak zorundayız ve güçlü olmak için acı çekmek zorundayız.

" Tetikleyicilerden ve Nahoş ortamlardan uzak durmalıyım "

4-) SPOR
İstikrarı bozmadığım belki de tek şey spor yapmak. Bu konuda zaten iyi ve tecrübeliyim, fiziğimden memnunum sadece düzeni bozmamak ve kısa bir süreliğine antrenmanları haftada 3'e indirmeliyim.

" Sınav sonuçlanana kadar haftada 3 gün antrenman yapacağım "

5-) KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI
Ben 18 yaşıma kadar bir kitap bile okumamış insandım arkadaşlar. Şuan 21 yaşındayım ve yaklaşık 40-50 civarı kitap okumuşum. Okumayı gerçekten seviyorum fakat bazen uzun süre ara veriyorum. Bu böyle gitmez diyerek konuya el atıyorum.

" Her gün düzenli olarak kitap okuyacağım "
NOT
: Şu an aktif olarak okuduğum kitabın ismi "Martin Eden".

6-) SOSYAL MEDYA,TELEVİZYON DETOKSU
Pek televizyon veya haber izleyen birisi değilim. Zaten sosyal medya kullanmıyorum fakat youtube'da çok boş vakit harcıyorum.

" Telefondan Youtube'u sileceğim ve takip ettiğim kanalları düzenleyeceğim "

7-) KİŞİSEL BAKIM

Şuan aktif olarak diş ve diş etlerimden tedavi oluyorum ve maalesef aile olarak ağız genetiğimiz pek iyi değil doktorumla detaylı bir konuşma yaptık. Bana günde en az üç kere fırçalamamı, iki kere listerine ile gargara ve bir kere de diş ipi uygulamam gerektiğini söyledi.

" Doktorumun önerilerine uyarak diş ve ağız bakımımı düzenli yapacağım "Arkadaşlar ben Microsoft Excel'de kendime bir grafik hazırladım ve telefonuma "Habit Tracker" Adlı alışkanlık takip uygulamasını indirdim. Bu maddelerin hepsini hem Excel'den hem de uygulamadan takip ediyorum ve grafiksel bazlı gelişimimi izlemeyi düşünüyorum. Bu günlüğü açmamın amaçlarından bir tanesi de kendimi sizlere karşı sorumlu hissetmem ve tembelliğimi ortadan kaldırmak istemem.
Umarım beraber güzel bir gelişim kaydedebiliriz.

Gelişim Grafik Tablom ;
resim_2021-06-04_192140.png


Habit Tracker Adlı Uygulama ;
WhatsApp Image 2021-06-04 at 19.50.43.jpegAraştırma yaptığım siteler;
UYKU DÜZENİ :

NOFAP :

SPOR :

SOSYAL MEDYA,TELEVİZYON DETOKSU :


Habit Tracker İOS : Habit Tracker(Farklı) ANDROİD :


NOT : KONUYU HAFTALIK OLARAK GÜNCELLEYECEĞİM BÖYLECE GELİŞİMİMİ DAHA İYİ GÖREBİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst