Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sigara içmek

Loner

Yalnız Adam
Üretken Üye
İyi akşamlar herkese, ben pmo bağımlılığının haricinde ciddi bir sigara içicisiyim. Günde bir paket içiyorum neredeyse ve ilk başlama nedenim reddedilmek olsa da sonrasında reddeden kızı unutmuş olmama rağmen hala içmeye devam ettim. Ailem yakaladığında çok ciddi bir utanca kapılıyorum ama durduramıyorum da içmeyi. İçme nedenim aslında yalnız olmam, pek arkadaşımın olmaması yaşadığım şehirde ve diğer arkadaşlarımı da aradığımda geri dönmüyorlar. Yalnızlığa gömüldüğümü her hissettiğimde bir sigara yakıyordum ancak şu an sigara en yakın arkadaşım, kardeşim olmuş durumda. Acımı, sevincimi paylaştığım biri sanki. Bu psikolojiden çıkabilirsem sigarayı bırakabileceğimi düşünüyorum, tavsiyelerinize açığım. Arkadaşlarım bana dönmeyebilirler ancak ben bu psikolojiden çıkmak istiyorum. Ne yapabilirim?

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Allen Carr metodu.
Redpill

The White Rider

Gandalf
Sigara'yı içme nedenin sadece senin türünden olan bir canlı. Kişilere ve nesnelere fazla anlam yükleyince insan kendisine zarar verir. Hatta ve hatta kendisine zorluklar yükler ama bunun farkında bile olmaz, olamaz. Dostum sigara şu an ki sene ve de gelecekteki sene zarar vermekten başka hiçbir halta yaramaz. Anlık hâz alıyorsun ama bol bol da cefasını, derdini çekiyorsun. Kendine zarar verdiğini ve de gelecekteki seni heba ettiğini unutma. Düşünsene her gün 10-15 Tl verip kendini öldürmeye çalışıyorsun, bir insan kendisini öldürmek, gelecekteki kendini şimdiden bitirmek için neden para verir ki? Ölümü bu kadar mı seviyorsun? Bu parayı 30 güne denk getirince 300-450 Tl'ye denk geliyor. Her ay bunu biriktirir geleceğe yatırım yaparsın, kitap alırsın, hobilere yönelirsin, gezersin, toplarsın, doğru şekilde harcarsın, eğitime yönelik harcarsın. Ama böyle etmeye devam edersen de kendi ölümünü kendin hazırlamış olursun. Biraz empati kur onun, şunun, bunun dertlerini göz önüne getir, empati kur. Her derdi olan böyle kısa hazlarla mı hayata tutunma inancını ve de gücünü pekiştiriyor? Hayır, tam aksine savaşıyor. Evet bağımlılıktan kurtulmak zor ama imkansız değil. Mesela ülkemizde (halini hiç sorma zaten) insanlarımız sağlığı iyiye gitsin diye para bulamazken, sen kendini öldürmek, sağlığına zarar vermek için para veriyorsun. Kusura bakma ama (senin adına konuşmuyorum) bunu yapan da sorun vardır. Kurtulmak kolay değil ama elinden geleni yap. Umarım sigarasız daha güzel ve de sağlıklı bir hayata adım atarsın, başarılar...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6