Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sigara-PMO bırakma yöntem benzerliği

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Yöntemler genelde benzer hatta aynı oluyor beyler. Az önce aklıma geldi sigara bağımlıları bununla nasıl mücadele ediyor diye ve google'a yazdım. Muhtemelen televizyonda gördüğünüz bir siteye ulaştım. Buradaki taktikleri incelerseniz anlarsınız zaten bizimle hemen hemen aynı şeyleri tavsiye ediyorlar. Girin bir bakın belki birine faydası dokunur.

surec

Merkür Yolcusu
Bir bırakma planı yapın!
Bir planının olması pmo yu bıraktığın ilk günü kolaylaştırır. Bırakma planı odaklı, emin ve kararlı olmanın yollarını içerir. Kendi bırakma planını oluşturabilir ya da senin için uygun bir bırakma programı bulabilirsin. Senin için hangi bırakma yönteminin doğru olduğunu bilmiyorsan farklı bırakma yöntemlerini keşfet. Tek bir bırakma yaklaşımı herkes için uygun değildir. İhtiyaçların konusunda dürüst ol

pmo yu bıraktığın gün kendini meşgul etmen pmoyu bırakmak için harika bir yoldur. Meşguliyet zihnini pmodan uzak tutar ve dikkatini pmo isteğinden uzaklaştırır. Aşağıdaki etkinliklerden bazılarını deneyebilirsin:
  • Egzersiz yapmak.
  • Yürüyüşe çıkmak.
  • Sakız çiğnemek.
  • Ellerinde bir kalem çevirmek ya da tespih çekmek
  • Bol su içmek.
  • Derin nefes alıp vererek gevşemek.
  • Sinemaya gitmek.
  • En sevdiğiniz restorana yemeğe gitmek.

PMO Tetikleyicilerinden Uzak Dur

Tetikleyiciler pmo yu meydana çıkaran kişiler, şeyler ve durumlardır. Bıraktığın gün bütün tetikleyicilerden uzak durmaya çalış. İşte bazı yaygın pmo tetikleyicilerinden korunmak için bazı öneriler:

• Kafeinden uzak dur, gerginliğe yol açar. Onun yerine su içmeyi dene.
  • pmo ile işi olmayan kişilerle zaman geçir.
  • pmo yapamayacağın yerlere git.
  • Rutinlerini değiştirerek pmo ile bağlantı kurduğunuz şeylerden kaçın.
Krizler birkaç dakikadan uzun sürmezler. Kendini buna hazırla ve o anda ne yapacağınızı önceden planla.
Olumlu Olun

PMO yu bırakmak zordur. Bulunduğun ana odaklanmak zorlukları azaltır. Bu yaklaşım, olumlu tutumun korunmasına yardımcı olur. Bıraktığın gün çok iyi geçmeyebilir. Ancak önemli olan tek şey Pmo ya bulaşmamandır. Kendini 24 saat pmo ya bulaşmadığın için ödüllendir. Bunu hak ettin.

Pmo yu Bırakmaya Hazırlan

Pmo yu bırakmak zordur. Ama bir planın varsa bırakmak biraz daha kolaylaşır. Bırakmaya hazır olduğunda planını harekete geçirebilmek için atabileceğin bazı basit adımlar şunlardır.

Sigarayı Neden Bıraktığını Bil

PMO yu bırakmadan önce, neden bıraktığını bilmen önemlidir. Daha sağlıklı mı olmak istiyorsun ? Nedeninden emin değilsen kendine şu soruları sor:
  • Pmo tüketmenin nesini sevmiyorum?
  • Pmo yaptığımda neyi kaçırıyorum?
  • Pmo tüketmek sağlığımı nasıl etkiliyor?
  • Pmo tüketmeye devam edersem bana ve aileme ne olacak?
  • Bırakınca hayatım hangi açıdan daha iyi olacak?

Bırakma nedenlerini bulduğunda onları her gün kendine hatırlat. Tamamen bırakman konusunda sana ilham verebilirler.
Hala emin değil misin? Farklı insanların pmoyu bırakma nedenleri farklıdır. Sen neden bırakmak istiyorsun?

Tetikleyicilerini ve Sigara Krizlerini Nasıl Ele Alacağını Öğren

Tetikleyiciler pmo tüketmeyi size hatırlatan belli kişiler, yerler ya da aktivitelerdir. Pmo içmeni tetikleyenleri bilmek onlarla başa çıkmayı öğrenmene yardımcı olur. Önceden plan yap ve krizlerin olduğunda yapabileceğin kısa aktiviteleri listele.

Yoksunluk ile Başa Çıkacak Yollar Bul

Bıraktıktan sonraki ilk birkaç hafta boyunca kendini rahatsız hissedebilir ve şiddetle pmo isteyebilirsin. Bunun nedeni yoksunluktur. Yoksunluk sırasında bedenin dopaminsizliğe alışmaktadır. Çoğu insan için yoksunluğun en kötü belirtileri birkaç günden birkaç haftaya kadar sürer. Bu sırada kendini:
Biraz depresif hissedebilirsin
Uyuyamayabilirsin
Huysuz, bıkkın veya sinirli olabilirsin
Endişeli, gergin veya huzursuz hissedebilirsin
Berrak düşünmekte zorlanabilirsin

Bu hislerden kurtulmak için pmo isteyebilirsin. Bu hisler ne kadar yoğun olursa olsun, geçici olduklarını unutma.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6