Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak

gozkalemi

Yeni Fapstronot
Easy way ile bırakamayan arkadaşlar, ben Allen ile bıraktım başladım, bıraktım başladım ve nihayetinde bir senedir tek bir duman almadım. Bence Allen abinin yönteminde esas olan şey kitap ne diyorsa onu koşulsuz kabul etmek. Kitabı ne kadar çok özümserseniz o kadar uzun süre içmezsiniz. Kelimesi kelimesine beyninizi yıkarsa Carr; kitap bittiğinde tamamen onun gibi düşünür ve sigaraya öyle bakarsanız, bu iş biter.
Haklısın kitaptaki doğru gösterilen yanlışları da kabul edince bu iş biter.

Loner

Yalnız Adam
13 yıllık agır bagımlıydım.bugunlerde 1 yıla yaklastım bırakalı hamd olsun.Kütüphaneye gidicem,sigara içme derdne düşüyordum,işe gidicem sigara derdine düşüyordum .Benim için en büyük faydası :özgürlüğüm oldu.Sanki boynumu kalın bi zincirden kurtardım.Sağlık konusuna girmiyorum bile hiç . Sende benim aşamalarımdan geçiyorsun şuan : bi iki yıl falan champix araştrması ,nikotin sakız bandıfındk fıstl yemesakız çigneme,allen carr vs gibi yöntemleri:debelenmeleri yaptım bu yüzden anlıyorum seni . Senin tavsiyeye iihtiyacın yok bence aslında :birgün gerçekten istediğinde bırakıcaksın.
Hocam geçen sene başladım sigaraya, şu anda gerçekten ağır bağımlıyım, günde bir paket içiyorum, birkaç kere bırakmayı denedim ama kendime hiçbirinde o kadar da inanmadığım için bırakamadım. Şu anki aklım olsa hiç başlamazdım ve bunu eminim çoğu insan da söylüyordur. Allen Carr yöntemini denedim ama işe yaramadı.

B

Brock

Misafir
Hocam geçen sene başladım sigaraya, şu anda gerçekten ağır bağımlıyım, günde bir paket içiyorum, birkaç kere bırakmayı denedim ama kendime hiçbirinde o kadar da inanmadığım için bırakamadım. Şu anki aklım olsa hiç başlamazdım ve bunu eminim çoğu insan da söylüyordur. Allen Carr yöntemini denedim ama işe yaramadı.
Bendede o yöntem 3 saat işe yaramıştı hocam.Sonra unutmuştum neden içmediğimi. :)) 1 yıl kısa bir zaman zarar olarak benden çok daha karlısındır bence.Biran önce bırakmaya zarardan dönmeye bakmanı dilerim inş

DoluKaplan

Yeni Üye
Benimki keşke 10 15 olsaydı .O kadar fazlaki.Birara Her sabah tı öğlen e varmadan vazgeçiyorudmm. :D
Bende yaşadım onu bro ☺️ Özgüven , özsaygı hiçbişey kalmıyodu sinir oluyordum kendime. Ama sonunda zafer benim oldu Elhamdulillah ?? Hala daha ara ara yoklamıyor mu ? Elbette bazen kriz bile geliyor ama bunun sigarayla alakası yok bedenim sigarayı çoktan unuttu , kendini arındırdı. Beni zorlayan şeyin adı Nefs.! O var olduğu sürece sürekli saçma sapan kötü şeyleri isticek bu bazen sigara olur bazen alkol bazen kadın vs. nefsin oyunları hiç bitmicek lakin bizde irademizi onun karşısında sürekli geliştirmekten hiç vazgeçmicez.. Bu Ademoğlu’nun dünyadaki en büyük savaşı..! Gazanız mübarek olsun.. ? ✌?

B

Brock

Misafir
Bende yaşadım onu bro ☺️ Özgüven , özsaygı hiçbişey kalmıyodu sinir oluyordum kendime. Ama sonunda zafer benim oldu Elhamdulillah ?? Hala daha ara ara yoklamıyor mu ? Elbette bazen kriz bile geliyor ama bunun sigarayla alakası yok bedenim sigarayı çoktan unuttu , kendini arındırdı. Beni zorlayan şeyin adı Nefs.! O var olduğu sürece sürekli saçma sapan kötü şeyleri isticek bu bazen sigara olur bazen alkol bazen kadın vs. nefsin oyunları hiç bitmicek lakin bizde irademizi onun karşısında sürekli geliştirmekten hiç vazgeçmicez.. Bu Ademoğlu’nun dünyadaki en büyük savaşı..! Gazanız mübarek olsun.. ? ✌?
Sevindim sizin adınıza bırakmanıza.doğru hocam bu olmasaydı gelişemezdik zaten :) Nefs aslında doğuştan kötü değil insan eylemleriyle nefsin fıtratını bozuyor.Yani ben kendim adına konısayım böyle oldu. Daha sonrada nefsim ihtiyacım olmayan şeyleri istemeye başladı : umarım nefsimizi şeytanın istek ve vesveselerinden arındırabilir ve Allah'ın yarattığı temiz fıtrata dönebilirz. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6