Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sıkılmaya Başladım

m_awyhs

Yeni Fapstronot
Bırakalı tam 159 gün oldu bu süreç benim için kolay geçti ancak son haftalarda sıkılmaya başladım bunu okula mı bağlasam yoksa bilgisayar başında çok vakit geçirmeye mi bağlasam bilemiyorum. Bu sıkkınlığın sonuçları beni +18 videolara yönlendiriyor ve bu videoların sonucunda gene yapmaya başlıyacağım diye çok korkuyorum.
Sıkılmayı bırakmak için tavsiye lazım..
(Dışarı çıkmak istiyorum ama çıkıcak 1-2 kişi var onlarlada her zaman çıkamıyorum, haftada 2 gün basket kursuna gidiyorum, dini aktiviteler yapıyorum ama olmuyor.)

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Gün içinde neler yapıyorsunuz ? Amacınız var mı bir şey üzerinde çalışıyor musunuz yoksa boş gün mü sayıyorsunuz ? Korkmanıza gerek yok 159 gün yapmayan bir 159 gün daha yapmaz.

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Tebrik ederim 159 gün gayet iyi. Bence dışarı çıkın ve tek başınıza bir gün geçirin. Hoşunuza giderse bir daha çıkarsınız

m_awyhs

Yeni Fapstronot
Gün içinde neler yapıyorsunuz ? Amacınız var mı bir şey üzerinde çalışıyor musunuz yoksa boş gün mü sayıyorsunuz ? Korkmanıza gerek yok 159 gün yapmayan bir 159 gün daha yapmaz.
Gün içinde okuldan çıkıp eve geliyorum bilgisayar oynuyorum o kadar biliyorum kötü bir şey ama yapıcak bir şey bulamıyorum

G

gordon

Misafir
Spor salonuna gidebilirsin haftan dolu dolu geçmiş olur. Pazartesi - çarşamba- cuma spor salonu, salı ve perşembe de basket oynarsın hafta sonunu da kafa iznine ayırırsın

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Tek başıma çıkmaya cesaret edemiyorum özgüvenim çok düşük ama bunu yenmeye çalışıyorum sağol
Ben de benzer şeyler yaşadım seninle. Kendi başımayken tek yapılabilecek şeyleri yapıyordum ve keyif de alıyordum. Mesela bulunduğun yerdeki müzeleri gezebilirsin kitapçılarda vs bulunabilirsin kendi hoşuna giden şeyi deneyerek bir yol bulabilirsin

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Gün içinde okuldan çıkıp eve geliyorum bilgisayar oynuyorum o kadar biliyorum kötü bir şey ama yapıcak bir şey bulamıyorum
Oyun için şunu söylemek isterim, eğer oyunlardan maddi bir kazancın yoksa şayet. Oyun oynarken aslında zaman akıp geçiyor ve sen o zamanı bir yaşayan ölü olarak geçiriyorsun. Günde iki saat oyun oynadığını düşünelim. Tüm insanlar günde 24 saat yaşıyor ama sen 22 saat. Sana hiç bir faydası olmayan bir şey bu. Niye kendini öldürüyorsun?

m_awyhs

Yeni Fapstronot
Oyun için şunu söylemek isterim, eğer oyunlardan maddi bir kazancın yoksa şayet. Oyun oynarken aslında zaman akıp geçiyor ve sen o zamanı bir yaşayan ölü olarak geçiriyorsun. Günde iki saat oyun oynadığını düşünelim. Tüm insanlar günde 24 saat yaşıyor ama sen 22 saat. Sana hiç bir faydası olmayan bir şey bu. Niye kendini öldürüyorsun?
Evet son zamanlarda bırakmayı hayatıma odaklanmayı çok istiyorum bunun için çabalayacağım sağol.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Arkadaş açıklamış zaten, ben de öneri vereyim ; Bir önceki günün akşamı diğer gün ne yapacaklarınızı vaktiniz nereye gideceğini bir kağıda yazabilirsiniz. Boşta kalmamak için bunları sırasıyla yaparsanız günün çok büyük bir kısmı buna gider zaten kalan vakitte ise farklı şeyler yapabilirsiniz.

emre0048

Merkür Yolcusu
Sana hobi lazım kendini geliştirecek heveslendirecek şeyler lazım.
Bu can sıkıntısı sana harekete geç diyor..
Peki 159. Günde mental ve psikolojik olarak nasıl hissediyorsun ?

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
Bırakalı tam 159 gün oldu bu süreç benim için kolay geçti ancak son haftalarda sıkılmaya başladım bunu okula mı bağlasam yoksa bilgisayar başında çok vakit geçirmeye mi bağlasam bilemiyorum. Bu sıkkınlığın sonuçları beni +18 videolara yönlendiriyor ve bu videoların sonucunda gene yapmaya başlıyacağım diye çok korkuyorum.
(Dışarı çıkmak istiyorum ama çıkıcak 1-2 kişi var onlarlada her zaman çıkamıyorum, haftada 2 gün basket kursuna gidiyorum, dini aktiviteler yapıyorum ama olmuyor.)
Bence sen şansa bu günlere kadar gelmişsin. Bu günlere gelen bir kişi bu soruyu sormamalı bile..

Yapman gereken şeyler hobi bulmak, kariyere ya da derslere odaklanmak, zaman yönetiminde ustalaşmak ( bunu yapamazsan bağımlılıktan asla kurtulamazsın ), stres yönetimini öğrenmek ( önceki dediğimle aynı ) vs..

VarOlan

Yeni Üye
Bence sen şansa bu günlere kadar gelmişsin. Bu günlere gelen bir kişi bu soruyu sormamalı bile..

Yapman gereken şeyler hobi bulmak, kariyere ya da derslere odaklanmak, zaman yönetiminde ustalaşmak ( bunu yapamazsan bağımlılıktan asla kurtulamazsın ), stres yönetimini öğrenmek ( önceki dediğimle aynı ) vs..
O kadar şanslı olması şüphe uyandırıcı kriz anlarını nasıl atlattığını anlatmayı denesene bi o kadar şanslıysan bir nedeni vardır belki de

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
O kadar şanslı olması şüphe uyandırıcı kriz anlarını nasıl atlattığını anlatmayı denesene bi o kadar şanslıysan bir nedeni vardır belki de
Şüphe uyandırıcı bir yan göremiyorum çünkü aynısını ben de yaşadım şans eseri defalarca kez 90-100 veyahut daha fazla sürecim oldu. Krizleri atlatmak o kadar basit bir şey değil craving anında insan sağlıklı düşünemez. Krizleri atlatmanın en kolay yolu hiçbir zaman krize girmemek kendi düşünceme göre.

m_awyhs

Yeni Fapstronot

Sana hobi lazım kendini geliştirecek heveslendirecek şeyler lazım.
Bu can sıkıntısı sana harekete geç diyor..
Peki 159. Günde mental ve psikolojik olarak nasıl hissediyorsun ?
Aslında çok karışık hissediyorum bi gün üzgün yorun bi gün mutlu hevesli ve enerjik oluyorum.

Fellow

Ay Yolcusu
Öncelikle Kralsın. Tebrik ederim. Kitap okumayı deneyebilirsin. Ilgi alanına göre. Yada ingilizceni gelistirebilirsin. Yok benin İngilizcem perfect diyorsan başka bir dil daha ögrenebilirsin. Sen yeterki iste. Yapılacak o kadar çok şey var ki.

VarOlan

Yeni Üye
Şüphe uyandırıcı bir yan göremiyorum çünkü aynısını ben de yaşadım şans eseri defalarca kez 90-100 veyahut daha fazla sürecim oldu. Krizleri atlatmak o kadar basit bir şey değil craving anında insan sağlıklı düşünemez. Krizleri atlatmanın en kolay yolu hiçbir zaman krize girmemek kendi düşünceme göre.
Şans eseri yani olayı akışına bıraktın ve öylece 90. güne mi geldin hem de defalarca kez?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6