Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sınav Senesi Yapmamız Ve Yapmamamız Gerekenler

Kemal K.

Mars Yolcusu
Başlıktan da anlaşılacağı gibi sınav senesi ne gibi şeyleri yapsak bize fayda sağlar ? ne gibi şeyleri yapmamaya çalışırsak fayda sağlar? Ders olarak sormuyorum. Daha stressiz ve mantıklı düşünme açısından soruyorum.

BloodRien

Yoda
Başlıktan da anlaşılacağı gibi sınav senesi ne gibi şeyleri yapsak bize fayda sağlar ? ne gibi şeyleri yapmamaya çalışırsak fayda sağlar? Ders olarak sormuyorum. Daha stressiz ve mantıklı düşünme açısından soruyorum.
Planlı ve düzenli çalışmak çok iyi fakat insan beyni düzeni çok seviyo ve ona uyum sağlayıp en az enerjiyi yakarak aptallaşıyo yani ıq seviyemiz biraz düşüyo örneğin saat 7 10arası spor yapıcaksın 2 gün yaptıktan sonra ertesi gün o saatlerde kendine ayarladığın saat kadar ders çalış veya başka işini yap çok daha verimli olursun plan yap ama sadece saat olarak düzenli olsun yani tavsiyem bukadar.

NocturnalMoon

Yeni Fapstronot
Planlı ve düzenli çalışmak çok iyi fakat insan beyni düzeni çok seviyo ve ona uyum sağlayıp en az enerjiyi yakarak aptallaşıyo yani ıq seviyemiz biraz düşüyo örneğin saat 7 10arası spor yapıcaksın 2 gün yaptıktan sonra ertesi gün o saatlerde kendine ayarladığın saat kadar ders çalış veya başka işini yap çok daha verimli olursun plan yap ama sadece saat olarak düzenli olsun yani tavsiyem bukadar.
Bu konu hakkında nereden bilgi edindin kaynak nedir? İlk defa duydum da merak ettim.

N

neurosoft

Misafir
Her işimi düzene oturtsam da o düzenin dışına çıksam... :)

Teymen

Yeni Üye
yks çalışıyorsan her gün saat 5de kalk duacım olursun. Hiçbir şey yapmasan bile. Ama teog meog çalışıyorsan çok kasmanı tavsiye etmem.

fueledsam

Yeni Fapstronot
2 yıl yks ye çalışıp istediği bölümü ve üniversiteyi kazanan birisi olarak verebileceğim yegane tavsiye sabahları erken kalkmak olur. Her sabah 4.30 da kalkıp kahvemi yudumlayıp gün içinde ne yapacağımı kararlaştırırdım. Erken kalktığında ilk günler sersemlemiş hissedebilirsin. Bu sersemle hissiyle derslere bakmak bile istemeyebilirsin. Bunun çözümü kalktığın saatleri rutine bindirip o saatlerde hep aynı şeyi yapmak. Mesela ben her sabah 5 te masaya oturduktan sonra ilk işim paragraf çözmek olurdu. Gün içinde tekrar paragraf çözmekle uğraşmayacağımı bilerek rahatlar ve kafamı daha çok sevdiğim derslere verip sıkılmayı önlerdim.

BloodRien

Yoda
Bu konu hakkında nereden bilgi edindin kaynak nedir? İlk defa duydum da merak ettim.
Aga hiç hatırlamıyorum ki ama mantıken düşündüğünde gerçektende doğru insan beyni rahatı seviyo kendi rahatlık alanından çıktığında gelişmeye hemen başlarsın zaten başka bi örnekde veriyim okulda oturduğun sıradan başka bir sıraya otur çok daha iyi çalışırsın biraz alışdığında farklı şeyler hep bizi geliştiriyo .

NocturnalMoon

Yeni Fapstronot
Aga hiç hatırlamıyorum ki ama mantıken düşündüğünde gerçektende doğru insan beyni rahatı seviyo kendi rahatlık alanından çıktığında gelişmeye hemen başlarsın zaten başka bi örnekde veriyim okulda oturduğun sıradan başka bir sıraya otur çok daha iyi çalışırsın biraz alışdığında farklı şeyler hep bizi geliştiriyo .
Demek istediğini anladım, gelişmek istiyorsak konfor alanından dışarı çıkmalıyız.

N

neurosoft

Misafir
Prof. Dr. Sinan Canan'ı takip edenler işin sinir bilimsel olarak gerçekten böyle olduğunu bilirler. :) İnsanın arada bir sınırlarını zorlaması, alışılmışın dışına çıkması şart...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6