Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Siz De Bir Şeyler Yazmaktan Hoşlanır Mısınız ?

• Konuyu başlatan Derinsu
  • Başlangıç tarihi
D

Derinsu

Misafir
Merhaba...sadece yazmak ve paylaşmak istedim.

Ama ...ama ile başlayan her cümle öncekini önemsizleştiriyor ve hiç bir değeri kalmıyor. Tıpkı
kimi hatalar gibi ne kadar büyük ve fazla iyilik yapılsa da telafi edilemiyor. Sanırım biraz ağlamaya ihtiyacım var , insan en doğal olan ihtiyaçlarını ve isteklerini saklayarak yaşayamaz ; tükenir , yorulur , kendinden bıkar , herkese ve her şeye nefret duyar . Kendine kinlenir , yaşamak istemez , sırtın da sürekli olarak taşıdığı bir patates çuvalı misâli...Hoşuna giden nedir , acı çektiğimi bilmek mi ?!!
İçinden çıkamadığım , sıyrılamadığım hislerimin ve düşüncelerimin seni mutlu etmesi çok zalimce. Kalbin mi taşlaştı , belki de hiç bir zaman bir kalp taşımadın. Senin için sadece bir et parçasıydı...Seni hayatta tutan bir et parçası. Ya nefes almak ?!! o da mı bu kadar sıradan , alâlade bir durum. Hiç düşündün mü bir gün nefessiz kalacağını , ve et parçası olarak küçümsediğin kalbinin atmayacağını. Peki ya duygular , hissettiklerin aynaya yansıtamadığın, utandığın , çekindiğin ve kendine yakıştırmadığın duygular...
Kendini aptal gibi hissetmek , dışarıdan nasıl görünürüm diye düşünmek. Kendine itiraf etmekten ve kabul ettirmekten korktuğun duygular , düşünceler ve fikirler var elbet doğru. Şu an öylesine yazıyorum. Sözlerim sana ithafen değil , sadece bir itap. Yanılıyorsun!! yaşamak...
daha fazlası olmalı ; bu kadar basit , bayağı ve aşağlayıcı olmamalı. Hayır , bunu reddediyorum . zavallı , çaresiz ve tutsak bir dünya da yaşamamalı...

D

Derinsu

Misafir
Evet,ben de yazmaktan hoşlanırım.Hatta 12.sınıftayken Westworld'taki west tarzı parktan hallice ,western konulu yazmış olduğum kendime ait bir hikayem de var.Yazarken çok keyif almıştım.O zamanlar daha soyut olan görevleri,sorumlulukları halletmek,kitap okumak,özellikle yazmak bana ayrı bir haz verirdi.Şimdi ise hiç öyle değil.O üretkenliğimin,ilhamımın,şairane,yazar ruhlu halimin yerinden yeller esiyor.Bütün bunlardan sonra zihnim tamamen somut zevklere,hazlara odaklanmış durumdaydı.Bu çok kötü bir şey.Vasıfsızlığı,üretkensizliği,ilhamsızlığı vaat eden bir zihni durum.Entelektüel olarak addedebileceğin hiçbir faaliyet,aktivite bulunmuyor bu durumda.Beynimin bu hale gelmesinden ise pmo'yu sorumlu tutuyorum.Belki abartıyorumdur bazılarına göre.Ama bir insanın zihni faaliyetleri neden geriler ki durduk yere ? Hayır yaşım da genç :D Ha bu durduk yere de değil aslında.Teorimiz bağımlılığın sebep olması üzerine.Ancak ben bile bazen durup acaba gerçekten öyle mi diyorum.Acaba abartıyor muyum? Eş,dost,arkadaş ,herkese göre bir zararı yok bu bağımlılığın hatta faydası var derler.Ama yakın zamanda çoğu kişi yanılacak.PMO'nun da bir bağımlılık olduğu kanıtlanınca ,bağımlılığa teşvik edenler haksız olduklarını görecekler.
Yazmaktan hoşlanır mısınız demiştin ? Kısacası evet.Bu da doğaçlama bir numunesi olsun bari :D
Çok hoş...bunun bir çok sebebi olduğuna inanıyorum. Öncelikle sorumluluklarımızın artması ve ağırlaşması , zamanın geçmişe kıyasla daha hızlı geçip gitmesi , kendinize yetemiyor olmak , bazen zihniniz ve duygularınız o kadar yoğun olur ki sadece içinizde kalmasını tercih edersiniz. Yazmaya ve kelimelere dökmeye mecaliniz yoktur. Zamanla düşüncelerimiz , odak noktamız , farkındalıklarımız ve bilincimiz değişir. Bir de eğer insanlardan gerçek anlamda sıkılmış ve yorulmuşsanız. Sadece sıradan bir yaşam tercih ediyorsunuz. Eski coşkunuz , heyecanınız ve düşleriniz kayıp oluyor.

masuaku

Venüs Yolcusu
Yazıyorum bazen ama hikaye, roman, anlamlı metinler vb değil. Bazen çevremde gelişen olayları, kişileri, tuhaf bulduğum şeyleri yazıyorum. Niye yapıyorum bilmiyorum ama hoşlanıyorum. Misal küçükken sınıfta sevmediğim kişilerin isimlerini ve nedenlerini yazardım.

D

Derinsu

Misafir
Yazıyorum bazen ama hikaye, roman, anlamlı metinler vb değil. Bazen çevremde gelişen olayları, kişileri, tuhaf bulduğum şeyleri yazıyorum. Niye yapıyorum bilmiyorum ama hoşlanıyorum. Misal küçükken sınıfta sevmediğim kişilerin isimlerini ve nedenlerini yazardım.
Farklı ve güzel.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6