Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soğuk Duş İçin Taktik (Soru)

Ful soğuk su ile duş alabiliyor musun

  • Evet

  • Hayır


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bernardin

Yeni Üye
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
17
Tepki puanı
8
Puanları
4
Merhaba dostlar

Soğuk duş yapabilen varsa nasıl alıştığını,taktikleri vs yazabilir mi.

Ben birkaç seferdir deniyorum ilk denememde düşecek gibi oldum başım döndü bugün ikinciye denedim full soğuğa aldım sadece kollarıma ve bel altına tutabildim max 1 dk durmuşumdur öyle sonra normalde yaptığım sıcaklıktan bir iki tık soğuğunu yaptım zaten öyle çok sıcak suyla yıkanan biri değilim.
 

hukuk

Yeni Fapstronot
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
10
Tepki puanı
22
Puanları
4
Ayaklardan ve sonra da bacaklardan başlamanı tavsiye ederim. Ve tüm vücudunu aşağıdan başlayarak hızlı bir şekilde ovalayarak yıka. Koltuk altlarını ve başını ovalamaya başladığında soğuk suya tamamen adapte olduğunu göreceksin. Devamlı suyun değdiği noktaları ovalayarak yıkanman, hatta dans eder gibi yıkanman soğuk suyun vücuduna hissettirdiği acıyı azaltacaktır. Soğuk kış günleri tamamen soğuk duşu oldukça kısa tutmanı -yörenize göre sen ayarlayabilirsin bu süreyi-tavsiye ediyorum. Yörenizde hava sıcaklıkları çok düşükse az soğuk suyu veya ılık suyu tavsiye ediyorum. Çok soğuk su eğer kalbinde bir sıkıntı varsa -bu rahatsızlık gizli de olabilir- bunun tetikleyicisi olabilir, onun için çok dikkatli olmalısın. Kış koşullarında başına, genital bölgene ve diğer hassas bölgelerine ovalamadan soğuk suyla ve uzun süre yıkama yapmamanı tavsiye ediyorum. Ovalamadan ve bir tık daha fazla yıkama yapıp maksimum fayda görebileceğin bölgenin burada toksin birikimi fazla olduğu için sırt bölgesi olduğunu düşünüyorum. Kafanın arka bölgesinde de mavi nokta denilen bölgeyi su soğuk olsa bile birkaç saniyeliğine de olsa yıkaman antidepresan etkisinden dolayı faydalı olacaktır ama yine tekrar ediyorum süreyi iyi ayarlayıp sağlığına bir zarar vermemelisin. Kış koşullarında soğuk bir duş aldıktan sonra evden dışarı çıkmamaya ve düşen vücut sıcaklığını arttırmak için sıcak bir ortamda bulunmaya da özen göstermelisin. Bu yazdıklarımı genel olarak sağlıklı bir birey olduğun varsayımına dayanarak yazıyorum, gizli bir rahatsızlığın olabilir dikkatli olmalısın. Yaz koşullarında ise -yaşadığın yöreye göre yaz kavramı 6-7 aya kadar genişletebiliriz- ful soğuk suda duş alman senin için keyfe dönüşecektir.
 
Son düzenleme:
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
41
Tepki puanı
58
Puanları
24
Soğuk duş alınmalıdır ancak bunun bir çizgisi olması gerekiyor. Eğer sonuna kadar açarsan üşütme durumu olabilir, yukarıda değerli dostumun dediği gibi kalbi de zorlayabilir.

Her şeyin çoğu zarardır diyorum.

Ilığın bir iki tık altı yeterli olacaktır soğuk olduğunu hissedin yeter, demir gibi suyla yıkanmanıza gerek yok.
 

None

Emekli Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
452
Tepki puanı
953
Puanları
160
Kendini yavaş yavaş alıştırman lazım yoksa hasta olursun sıcak suyla duş alıyosan ılık suyla duş almaya başla sonrasında yavaş yavaş suyun sıcaklığını düşür
 

mirror16

Venüs Yolcusu
Katılım
25 Kas 2020
Mesajlar
107
Tepki puanı
104
Puanları
49
Kışın tam soğuk su kullanmıyorum. Çarpıntı yapabiliyor soğuk havalarda. Yazın 1-2 dakika soğuk su ile yıkanmak yeterlidir
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst