Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soğuk Duş

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
719
Tepki puanı
2,291
Puanları
200
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Yazar : @
Tarih: Mayıs 26, 2018, 21:32:47
Konu:
Sevgili dostlar, forumda adını çokça duyduğumuz soğuk duş efsanesiyle alakalı bilgilendirme yapalım dedik.

so%C4%9Fuk-du%C5%9F1.jpg


1. Bağışıklık Sisteminizi Uyarır
Soğuk bir duş vücudunuza anında etki eder ve bağışıklık sisteminizi uyarır, dolayısıyla da güçlendirir. Vücudunuz soğuk duşun etkilerinden yararlandıkça virüslere ve çeşitli enfeksiyonlara karşı daha dayanıklı olacak.

2.Cildiniz Daha Sağlıklı Görünür
Soğuk duş hem iç hem de dış sağlığınız için çok faydalıdır. Soğuk su ile duş aldığınız zaman, cildiniz hem sıkılığını hem de esnekliğini korur. Öte yandan sıcak su cildinizi sarkmasına, kurumasına ve erken kırışıklıklara neden olur.

3.Kan Dolaşımını Geliştirir
Soğuk duş kan dolaşımı problemi yaşayan kişiler için çok etkili bir tedavi yöntemidir çünkü kan dolaşımını canlandırır ve oksijen ve diğer besinlerin vücutta daha kolay taşınmasını sağlar.

4.Varisli Damarlara Engel Olur
Soğuk duş kan dolaşımını ve damar büzülmesini artırarak varisli damarların oluşmasını önler ve varolanların azalmasını sağlar.

5.İç Organlardaki Tıkanıklıkları Açar
Soğuk duş almak damarlardaki büzülmeyi arttıracağı için iç organlarınızdaki tıkanıklıklara da iyi gelecektir. Çünkü damar büzülmesi toksinlerin ve kirliliklerin gözeneklere yönlenmesine ve dışarıya atılmasına yardımcı olur.

6.Stresi Azaltır
Soğuk duş almak stres ve anksiyeteyi azaltır. Ancak dikkat etmelisiniz, çünkü aynı zamanda karşıt etki de oluşturabilir.

7.Vücudunuzu Uyandırır
Soğuk duş vücudunuzu canlandırır ve harekete geçirir. Egzersiz yapmanın yanı sıra, güne başlamak ve yorgunluğunuzu atmak için soğuk duş almanızı öneriyoruz.

8. İdrar Söktürür
Düşük sıcaklıkların vücuda idrar söktürücü etkisi vardır. Dolayısıyla soğuk su vücutta kümelenmeyi önler ve vücudunuzun temizleyici özelliklerini güçlendirir.

9.Depresyonla Savaşmanıza Yardımcı Olur
Virginia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre soğuk duş almak beynin mutluluk ve depresyon karşıtı duyguları tetikleyen bölümlerini uyarır.

10.Saçlarınızı Sağlıklı Tutar
Soğuk su saçlarınız için çok yararlıdır çünkü kuruluğu önler. Yüksek sıcaklıklar saçtaki nemi alır dolayısıyla estetik olarak kötü ve sağlıklıksız görünmesine yol açar. Soğuk su kepeklere ve saç dökülmesine karşı birebirdir.Âcizâne tavsiyemdir, tamamen soğuk su kullanın. Ayaklardan başınıza doğru hafif hafif yukarı çıkın. Bir anda suyu tutmayın, kalp krizi geçirirsiniz Allah korusun.
:)
Kalp rahatsızlığı olanlara da tavsiye edilmiyormuş soğuk duş, bunu da belirtmek istedim.
Sevgilerle...

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst