Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soruları Algılayamama

Kronzordo

Venüs Yolcusu
Dostlar merhaba,son 2 3 gündür soruları algılamada problem yaşıyorum normalde 6-7 saat ders çalışırken bu sebepten ötürü 1 saati geçemedim,sorularla 2 saat bakışıyorum çözmeye çalıştığım da ise çok basit hatalar yapıyorum bir süre sonra da kafam almıyor
Sıfırdan ders çalışan insan olsam anlardım da neredeyse 1 yıldır düzenli olarak çalışıyorum.Soğuk duş,kahve,meditasyon hepsini denedim geçmedi hala.
Sizce ne yapmalıyım

Luxx

Merkür Yolcusu
Sürecinde başlardaysan bunların olması bence normal

Ciks

Mezun
İradeyi çok zorlamak la da alakalı. Bununla ilgili yapılmış deneyler var. Özetle irade herkesin kendi seviyesine göre sınırlı bir kavramdır ve tukenebilir. Yani sen Nofap yaparak ve diğer zevklerinden feragat ederek bu iradenin çoğunu kullanmış oluyorsun. Ve dersin başına geçince de geriye az bı irade kaldığından odaklanamiyorsun. Daha çok ders çalışacağına kendini dinlendirmek için legal (uygun kelime aklıma gelmediği için bunu kullanıyorum) zevkler bul, kendine ufak bir tatil ver. Ama bunu yaparken de dersleri düşünme.

Mesela git mutfağa internetten bı ıslak kek tarifi bakıp yapmaya çalış ve ailenle afiyetle ye.

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Dostlar merhaba,son 2 3 gündür soruları algılamada problem yaşıyorum normalde 6-7 saat ders çalışırken bu sebepten ötürü 1 saati geçemedim,sorularla 2 saat bakışıyorum çözmeye çalıştığım da ise çok basit hatalar yapıyorum bir süre sonra da kafam almıyor
Sıfırdan ders çalışan insan olsam anlardım da neredeyse 1 yıldır düzenli olarak çalışıyorum.Soğuk duş,kahve,meditasyon hepsini denedim geçmedi hala.
Sizce ne yapmalıyım
Ders çalışmanın doğası maalesef böyle, bazen en zor soruyu 20 saniyede çözerken bazen ise en kolay soruyu saatlerce uğraşsan çözemiyorsun daha sonrasında baktığında ise ben bunu mu çözemiyor muşum ya diyorsun.

Sana önerim 1 veya en fazla 2 gün dersle ilgilenme bilgisayarda oyun oyna, yani kitaplardan ve derslerden uzaklaş, bu sana iyi gelecektir.

Blackman

Yeni Üye
Bende 7 yıldır düzenli olarak Fen Lisesi etütlerinde ders çalışıyorum her şeyi saati saatine planlayan bir insanım yani tam bir Alman tankıyım ama velakin bu sene lise son geldiğimde zaten aşırı stresli bir insan olduğumdan psikolojik sıkıntılar yaşamaya başladım senin dediğin sıkıntının 10 katı bende vardı psikiyatri gittim ve odaklanma için ritalin aldım çünkü artık pilim bitmişti ama son 2 haftadır ancak kendimi toparlamaya başladım yani buradan çıkaracağın çözüm bulamıyorsan psikiyatri den ritalin alabilirsin kesin çözüm

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Bende 7 yıldır düzenli olarak Fen Lisesi etütlerinde ders çalışıyorum her şeyi saati saatine planlayan bir insanım yani tam bir Alman tankıyım ama velakin bu sene lise son geldiğimde zaten aşırı stresli bir insan olduğumdan psikolojik sıkıntılar yaşamaya başladım senin dediğin sıkıntının 10 katı bende vardı psikiyatri gittim ve odaklanma için ritalin aldım çünkü artık pilim bitmişti ama son 2 haftadır ancak kendimi toparlamaya başladım yani buradan çıkaracağın çözüm bulamıyorsan psikiyatri den ritalin alabilirsin kesin çözüm
Dostum psikoloğa mı gideyim ilk, psikiyatriste mı? Ben burda kaldım hâlâ :) yoksa ben de gidicem kafam bozuldu iyice

Blackman

Yeni Üye
Dostum psikoloğa mı gideyim ilk, psikiyatriste mı? Ben burda kaldım hâlâ :) yoksa ben de gidicem kafam bozuldu iyice
Açıkçası psikoloğa gittim ilk başlarda konuşmak çözüm bulmadı bende işe yaramıyor çünkü konuşunca hiçbir şey değişmiyor yani elde tutulan bir şey yok çünkü benim yapıma uygun değil sana önerim psikiyatri ye git insanı tedavi ediyor en azından deli doktoru diyenleride çevrenden çıkar sinirini bozarlar valla psikiyatri ye kendimi anlatınca ne kadar sıkıntılarım ve sorunlarım olduğunu öğrendim şu anda antidepresan kullanıyorum 100 lük ritalin birde uyku hapı kullanıyorum ve hayat kalitem arttı sana şiddetle tavsiye ediyorum psikiyatri ye gidersen çok yararına olur

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
İradeyi çok zorlamak la da alakalı. Bununla ilgili yapılmış deneyler var. Özetle irade herkesin kendi seviyesine göre sınırlı bir kavramdır ve tukenebilir. Yani sen Nofap yaparak ve diğer zevklerinden feragat ederek bu iradenin çoğunu kullanmış oluyorsun. Ve dersin başına geçince de geriye az bı irade kaldığından odaklanamiyorsun. Daha çok ders çalışacağına kendini dinlendirmek için legal (uygun kelime aklıma gelmediği için bunu kullanıyorum) zevkler bul, kendine ufak bir tatil ver. Ama bunu yaparken de dersleri düşünme.

Mesela git mutfağa internetten bı ıslak kek tarifi bakıp yapmaya çalış ve ailenle afiyetle ye.
Harbiden gitar çalmak, yürümek, yemek yapmak falan bayağı kafa boşaltıyor acayip etkili. Ders aralarında buna benzer aktiviteler yapabilirsin.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Moruk beyninin kendi odaklanma mekanizmaları var dışarıdan hormon salgılatıcı madde alırsan iyice bozulur beynini rahatlatıp rahat bir adam olmaya çalış daha az ye stresten uzak dur. İlaçlara bağımlı olup deliren birsürü kişi var ve yeni kullanmaya başlayanlar dışında tavsiye eden yok. Bence psikoloğa git derdini anlat çözüm bulsun modern tıbbın en büyük kazığı insanı ilaca bağlaması. Gündelik aktivitelerini yapmak için ilaca bağlı olmak sana mantıklı geliyorsa psikiyatriye gidebilirsin, ama o zaman nofapin de bir anlamı kalmıyor. Ha fap yapmışsın ha hap kullanmışsın. Kullanan çok kişiyi tanıyorum ve nofapde 9.ayında olan bir kankim var. Çocuk abartmıyorum 5 ayda tyt 110 net ayt 70in üstüne çıktı sıfırdan. Kullanan bir arkadaşımsa 4 yıllık çalışmayla zar zor istediği yere girdi.

Blackman

Yeni Üye
Moruk beyninin kendi odaklanma mekanizmaları var dışarıdan hormon salgılatıcı madde alırsan iyice bozulur beynini rahatlatıp rahat bir adam olmaya çalış daha az ye stresten uzak dur. İlaçlara bağımlı olup deliren birsürü kişi var ve yeni kullanmaya başlayanlar dışında tavsiye eden yok. Bence psikoloğa git derdini anlat çözüm bulsun modern tıbbın en büyük kazığı insanı ilaca bağlaması. Gündelik aktivitelerini yapmak için ilaca bağlı olmak sana mantıklı geliyorsa psikiyatriye gidebilirsin, ama o zaman nofapin de bir anlamı kalmıyor. Ha fap yapmışsın ha hap kullanmışsın. Kullanan çok kişiyi tanıyorum ve nofapde 9.ayında olan bir kankim var. Çocuk abartmıyorum 5 ayda tyt 110 net ayt 70in üstüne çıktı sıfırdan. Kullanan bir arkadaşımsa 4 yıllık çalışmayla zar zor istediği yere girdi
Sözüm meclisten dışarı afedersiniz zaten bir insan eşşekse onu at yapmaz sadece onarmaya yardımcı oluyor kardeşim benim kullandığım haplar birde bağımlılık falan yapmıyor aslında baya bir yerde doğru bilinen yanlışlar bunlar

cgang

Yoda
Hey hey hey Çözümünüz bende
Korkmayın Insan Doğası gereği duygusal çöküntüye girer. Yani Robot gibi çalışamaz ve beyin derki Biraz Dinlenmeliyim.
Haftada ve ya Ay da 1 gün tembellik günü yapın. Cips yeyin, TV izleyin, istediğinizi yapın
Bazen 2,3 gün süre biliyor 2,3 gün bir şey yapmayın

Blackman

Yeni Üye
Hey hey hey Çözümünüz bende
Korkmayın Insan Doğası gereği duygusal çöküntüye girer. Yani Robot gibi çalışamaz ve beyin derki Biraz Dinlenmeliyim.
Haftada ve ya Ay da 1 gün tembellik günü yapın. Cips yeyin, TV izleyin, istediğinizi yapın
Bazen 2,3 gün süre biliyor 2,3 gün bir şey yapmayın
kardeşim zaten hafta da bir gün dinlenme yapman lazım bu zaten bilinen bir şey benim dediğim olay bunlarla geçmeyen ileri seviye

cgang

Yoda
kardeşim zaten hafta da bir gün dinlenme yapman lazım bu zaten bilinen bir şey benim dediğim olay bunlarla geçmeyen ileri seviye
Bir şeye tam inanırsan olucak Buna Plasebo etkisi denir
Plasebo etkisi + kendini dinledirmekle Iyileşersin
Bunu 2-ci Dünya Savaşında Kullanılmışdır
Sadece Aspirin diye enjekte edilen Ağır Hastalar iyileşdi Çünkü ona inandılar.
Buna Kalpten İnan Olucaktır.
Bu arada Bununla ilgili konu açacaktım Spoiler verdim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kronzordo

Venüs Yolcusu
Açıkçası psikoloğa gittim ilk başlarda konuşmak çözüm bulmadı bende işe yaramıyor çünkü konuşunca hiçbir şey değişmiyor yani elde tutulan bir şey yok çünkü benim yapıma uygun değil sana önerim psikiyatri ye git insanı tedavi ediyor en azından deli doktoru diyenleride çevrenden çıkar sinirini bozarlar valla psikiyatri ye kendimi anlatınca ne kadar sıkıntılarım ve sorunlarım olduğunu öğrendim şu anda antidepresan kullanıyorum 100 lük ritalin birde uyku hapı kullanıyorum ve hayat kalitem arttı sana şiddetle tavsiye ediyorum psikiyatri ye gidersen çok yararına olur
ritalini ben de düşünüyordum yan etkisi oldu mu sende ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6