Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sorumluluk almak

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Katılım
28 Kas 2020
Mesajlar
38
Tepki puanı
45
Puanları
21
Bir kitapta "hayatınızda yaşanan her şeyin sorumluluğunu %100 alın" yazıyordu. Sizce bu ne kadar doğru ?
 

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
719
Tepki puanı
2,286
Puanları
200
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Bence güzel bir yaklaşım. Mesela süreçten örnek verelim. Eğer başarısız oluyorsan sorumlusu sensin. Sorunları çözmediğin için sorumluluğu almamış oluyorsun. Sorumluluk alın. Hataları kabullenin hataların üzerinde yükselin.
 

purplesox05

Mars Yolcusu
Katılım
31 Ocak 2021
Mesajlar
75
Tepki puanı
156
Puanları
43
%100 sorumluluk diye bir şey olamaz. Çevresel faktörlerin etkisini yadsıyamayız. Hiç bir insan yaptıklarının %100 sorumluluğunu alamaz çünkü henüz o kadar özgürleşmedik. Bunun en güzel örneği devlettir. Devlet seni yönetir ve seni sen yapan aslında odur. Bunu bir çok şeye uyarlayabiliriz. Bizim konumuza uyarlamak gerekirse, tetikleyiciler başka insanlar tarafından üretilir fakat senin onlara bakmama ihtimalin vardır fakat bakma ihtimalin de vardır. Zaman neden-sonuç içerisindedir ve sorumluluk almak %100 ile açıklanamayacak kadar büyür bir olaydır. Emin ol aslında bizim başarısız olmamızın en büyük nedeni yaşam alanımız ve bizi etkileyen faktörler. Şöyle düşün eğer seni ihtimaller arasında bırakacak bir olay yaşamazsan o zaman, tetikleyicilerin ya da p*rnografinin olmadığını varsayarsak o zaman sorumluluk %100 sende diyebiliriz. Bu yol bu yüzden bu kadar zor çünkü bizi yolumuzdan döndürmeye çalışacak milyon tane neden var. Bu nedenler var oldukça bizim bütün suçu kendimize yüklememiz doğru olmayacaktır. Fakat şu da gerçektir ki bütün bu nedenlere rağmen ayakta kalanlar ve yola devam edenle kazanacaklardır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst