Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Fobimi Nofap ile Atabilir miyim ?

sniper

Yeni Üye
Öncelikle iyi akşamlar.Nofap olayını neverfap tr youtube dan tanıstım.İnşALLAH bende kurtulmak istiyorum.Bende sosyal fobi var sosyal ortamlarda çok zorlanıyorum yüzüm kızaracak diye korkuyorum kısaca böyle deyim ben dahası da var ama uzatmıyım anlıyacağınız baya sıkıntılıyım.Şuan üniye başladım tabi daha koronadan gidemedik ama eninde sonunda gideceğim ve artık sosyal kaygısı olmayan,özgüveni yüksek olan bir insan olarak başlamak istiyorum üniversiteye,lise hayatım zindan oldu bari üni hayatımı ben istediğim gibi yaşayım istiyorum.
Şimdi nofap ile bağlıyorum konuyu. Gene kendi kendime bu hastalığı nasıl yenerim diye düşünüyordum ta ki aklıma geçmişte nasıl olduğum aklıma gelince. Bu masturbasyon illeti ile 8.sınıf başlangıcında tanıştım ve 9. sınıfta yani lise 1 de çok rahattım. Utangaçtım ama yüzüm kızaracak diye korkmuyordum ,sosyal bir insan değildim ama sosyal fobimde yoktu öyle korkularım.10.sınıfta da o kadar yoktu ama yavaş yavaş hissetmeye başlamıştım.11 ve 12. sınıflarda ise artık sosyal fobiliydim. Mast. yapmam da lise dönemi boyunca lineer olarak artmıştı.Yani mast. öncesi ve mast. varken ki ben baya farklıydım.
Tabiki bu hastalığımın bikaç farklı sebebi vardır ama ben bulamıyorum ancak ben bir sebebi bu olduğunu düşünüyorum.Sizcede olabilirmi?Yani nofap yaparsam bu hastalığım azalırmı geçirirmi?Mast yapmayarak eski bene kavuşabilirmiyim?Hem nofap yapıp hemde cinsel ilişki yapmazsak nereye kadar gider çünkü cinsel ilişki yapmıyorum bi sıkıntı olurmu cinsel isteksizlik ereksiyon problemi gibi yani ikisinide yapmadan sadece rüyalanarak bu iş gidermi?Bide son olarak sadece nofap yaparak diğer şeyleri aktif kullanarak(telefon,sosyal medya,müzik,şeker)beynimizin ödül sistemi düzelirmi?
Biraz uzattım ama motivasyona ihtiyacım var aklımdaki sorular giderse bu işi yapabileceğimi düşünüyorum.

Dostum, Nofap sana kendini değiştirebilecek gücü ve potansiyeli geri verir. Senin yapacağın şey ise kendindeki eksik kısımları tespit edip o bölgelere yoğunlaşıp eksik olduğun kısımları kapatman ve var olan özelliklerini daha da geliştirmen gerekir.

The White Rider

Emekli Moderatör
Arkadaşın da özetle dediği gibi, Nofap bir amaç değil aksine bir araçtır. Sürecinde ikerledikçe etkisi illa ki olacaktır. Düşüncelerin arındıkça daha rahat ve de güzel bir karaktere bürüneceksin. Ki bu da toplumda ki haline de yansıyacaktır.

Ek olarak da korkularının üstüne gitmelisin. Yapamıyorum, olmuyor diye bir şey yok. Herkesin seninle eşit olduğunu kavra ve de fobinin ortaya çıktığı yerlerde fazla bulunmaya çalışıp, üzerine git.

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
İlk önce seni bu duruma iten sebepleri bulman gerek. Neden sosyal fobim 2 yıl içinde arttı ? Neden mastürbasyona bu kadar bağımlı oldum ? , gibi sorularla yüzleşip cevap bulman ve ardından bunun üzerine çözüm üretmen gerek, senin şu an ki yazdıklarına kimse sağlıklı cevap bulamaz. Yukarıda ki arkadaşlarında belirttiği gibi NeverFap bir araçtır, süreç içinde destekleyicidir.

Son soruna gelecek olursak NeverFap kişiden kişiye değişen bir yolculuktur zaman zaman cinsel isteğin artabileceği gibi azalabilir de, bu süreçteki cinsel isteğin azalmasını şu şekilde yorumluyorum; İnsan mastürbasyon yapmayınca ve P**** izlemeyince bilinç altı temizleniyor, cinsellik kafanı daha az meşgul eden bir hale geliyor, ki bu bence oldukça iyi bir şey bu hem ileride yaşayacağın bir ilişkinin kalitesinin artmasını, hem de kadınlara karşı olan bakış açını düzeltir.

Ayrıca boşalmak bir ihtiyaç değildir, bu forumda NeverFap i yaklaşık 1 yıldır yapan ve sadece 1-2 kere rüyalanmış insanlar var, bir de şunu söylemek isterim mastürbasyon yapmamak veya herhangi bir türde boşalmamak ereksiyon problemi yaratmaz.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Nofap bende sfyi çok azalttı diyebilirim. Ama hala bir miktar var çünkü corona ve yeni yere taşınma sebepli yalnız kaldım. Yine de azaldı , eskisi kadar gözler üzerimde gibi gelmiyor. Öyle hissetsem dahi bilinçli olarak rahat gösteriyorum kendimi. Şu an sadece giyim mağazalarında sosyal fobim tetikleniyor , onun sebebi de bazı mağazalarda fiyatlar yüksek olunca birşey almayıp fakir gibi hissediyorum. Hele görevli yardım edeyim mi deyince gg oluyorum :D

jakira20

Venüs Yolcusu
Öncelikle iyi akşamlar.Nofap olayını neverfap tr youtube dan tanıstım.İnşALLAH bende kurtulmak istiyorum.Bende sosyal fobi var sosyal ortamlarda çok zorlanıyorum yüzüm kızaracak diye korkuyorum kısaca böyle deyim ben dahası da var ama uzatmıyım anlıyacağınız baya sıkıntılıyım.Şuan üniye başladım tabi daha koronadan gidemedik ama eninde sonunda gideceğim ve artık sosyal kaygısı olmayan,özgüveni yüksek olan bir insan olarak başlamak istiyorum üniversiteye,lise hayatım zindan oldu bari üni hayatımı ben istediğim gibi yaşayım istiyorum.
Şimdi nofap ile bağlıyorum konuyu. Gene kendi kendime bu hastalığı nasıl yenerim diye düşünüyordum ta ki aklıma geçmişte nasıl olduğum aklıma gelince. Bu masturbasyon illeti ile 8.sınıf başlangıcında tanıştım ve 9. sınıfta yani lise 1 de çok rahattım. Utangaçtım ama yüzüm kızaracak diye korkmuyordum ,sosyal bir insan değildim ama sosyal fobimde yoktu öyle korkularım.10.sınıfta da o kadar yoktu ama yavaş yavaş hissetmeye başlamıştım.11 ve 12. sınıflarda ise artık sosyal fobiliydim. Mast. yapmam da lise dönemi boyunca lineer olarak artmıştı.Yani mast. öncesi ve mast. varken ki ben baya farklıydım.
Tabiki bu hastalığımın bikaç farklı sebebi vardır ama ben bulamıyorum ancak ben bir sebebi bu olduğunu düşünüyorum.Sizcede olabilirmi?Yani nofap yaparsam bu hastalığım azalırmı geçirirmi?Mast yapmayarak eski bene kavuşabilirmiyim?Hem nofap yapıp hemde cinsel ilişki yapmazsak nereye kadar gider çünkü cinsel ilişki yapmıyorum bi sıkıntı olurmu cinsel isteksizlik ereksiyon problemi gibi yani ikisinide yapmadan sadece rüyalanarak bu iş gidermi?Bide son olarak sadece nofap yaparak diğer şeyleri aktif kullanarak(telefon,sosyal medya,müzik,şeker)beynimizin ödül sistemi düzelirmi?
Biraz uzattım ama motivasyona ihtiyacım var aklımdaki sorular giderse bu işi yapabileceğimi düşünüyorum.
Bro öncelikle sosyal fobi bir hastalık değildir( kaygı bozukluğu dur ) hastalık diyenler YouTub daki bazı ... psikayatriler ve psikologlar milleti hasta numarasına getririp hem Seanslardan para kazanmak hemde önüne gelene anti depresan yazıyorlar hepsi sektörün oyun milyonlar ca insanı kandırdılar hala kandırıyorlar neyse bro ben nofap sürecinde sosyal kaygılarım ciddi derecede gözle görülür derecede azaldı nerdeyse yok oldu öyle söyliyeyim bide sana tavsiyem YouTub'dan hayertin şahin ve İzzet güllüyü izlemeni şiddetle tavsiye ederim onlar farkındalığını arttıracak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6