Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Hayatın Çökmesi

Joe229

Mars Yolcusu
Dostum, öncelikle sana şunları söyleyeyim: Çok yalnız değilsin. Bunlar günümüzde aynı şekilde birçok erkeğin başına gelebilecek ve gelen şeyler. Kız arkadaşından ayrılma, aşksal acılar çekme, dostunu kaybetme, dost eksikliği yaşama vs.

Ben sana diğerlerinin de üstte onlarca defa yazdığı diğer şeyleri yazıp laf kalabalığı yapmak istemem. Ben sadece hem arkadaş hem de kadın ilişkilerinde bazı tecrübelerim, tekniklerim ve öğrendiğim (diğerlerine nazaran farklı) şeyleri sana söylemek isterim:

• Aşık olduğun bir kadını unutmak veya etkisinden kurtulmak kolay değildir. Bu aşağı yukarı bütün erkeklerin başına hayatlarının bir bölümünde gelmiş bir şeydir. Ben de yaşadım sen de yaşıyorsun. Bir spesifik kadının etkisinden kurtulma konusunda sana vereceğim en etkili yol: Kabullenmen, Enerjini Başka Bir Kadına Vermen ve Zamana Bırakman Olacaktır. Sen eğer ki sürekli oturup oturup aynı kadını düşünüp durursan, aklında sürekli o varsa ve onla hiç birleşememiş veya ayrıldıysan, Evet, bu noksanlık sana acı verecektir, canını sıkacaktır. Bu aynı yaşanmış travmalara benzer. Travmalarını unutamazsın ama üzerine gidip, yüzleşerek acısından kurtulabilir ve kabullenebilirsin. Tabii zaman da gereklidir bunun için. Uzun lafın kısası: Sen Nofap serüvenine ve Kişisel Gelişim serüvenine devam et. Enerjini kafana bir şeyleri takmak için değil kendini geliştirmek için harca. Kabullen, Zaman geçsin ve sonrasında bir başka kadınla tanışıp, yakınlaştığında önceki kadını nasıl unuttuğuna şaşarsın hatta ileride bu zamanlarını düşündüğünde gülüp geçersin :) Benim için en etkili yol bu enerjimi bir başka kadına vermek olmuştu. Bu aynen senin eski kız arkadaşının enerjisini başka erkeğe verip yoluna devam etmesi gibi bir şey. Atlatırsın Dünya’nın sonu değil.

• Arkadaşlıklar konusuna gelecek olursak ise: Arkadaşlıklar konusunda seçici ol. Herkesle az biraz da olsa tanışıyor olmak kötü bir şey değildir ama herkesle arkadaş olmak hiç iyi bir şey değildir. Belli kişileri seç onlarla yakınlaş ve yakınlığını arttır. Hiçbir zaman Şunu unutma: Sen Arkadaşlarının Ortalamasısındır… İnsanları Polarize Et! (Polarize Etmek: İnsanlara karşı gerçek, kendin olduğun gibi kendini sakınmaksınız, kendinden taviz vermeksizin davranmaktır. Ben buyum de!) Bu Polarize etme olayı seni kendi benliğinle ve karakterinle kabullenenlerin sana daha sıkı bağlanmasını, kabul etmeyenlerin ise senden uzaklaşmasını sağlar. Hayatındaki en iyi dostlukları oluşturmanı veya ileride sana arkasını dönebilecek kişileri direk samimiyetinin başında hayatına sokmamanı sağlar. İnsanlar bu yolla seni ya sever, bağlanır ya da sevmez, uzak durur (İnternette “Polarizing People” diye aratarak bu İnsanları Polarize etme konusunda daha fazla (İngilizce) bilgi bulabilirsin). Zaten seni sevmeyen bir bireyle de işin olmasın. Güçlü bir karaktere sahip ol, Duruşun olsun, Prensiplerin ve Bazı Geçilmyecek Sınırların Olsun. Hiçbir zaman arkadaş veya kadın ilişkilerinde “Nice Guy” (duymuşsundur) denen çok nazik, çıtkırıldım ve karşısındaki insanları kendisinden fazla önemseyen pasif tip olma. Nice Guy denen tiplerin herkesle (neredeyse herkesle) ilişkisi iyi olur ama hiçkimseyle (kendileriyle olan ilişkileri de dahil) yakın ve sıkı ilişkisi olamaz. İyi arkadaşlara ve dostlara iyi bir arkadaş ve dost olmaya bak. Gerçekten sevdiğin ve önemli dostların için bazı sorumluluklar almayı ve elini taşın altına sokmayı bil. Bu yazdıklarım senin onlarla (Doğru İnsanlarla) ilişkini çok ilerilere ve sıkı bağlara ulaştıracak tavsiyelerdir. Her zaman bu arakadaş toplulukları arasında iki yüzlü, sahte ve içten pazarlıklı tipler de olacaktır. Yılanın başını küçükken ez dikkatli ol.

Şunu da hiçbir zaman unutma:

Bütün Dostluklar ve Arkadaşlıklar Bir Gün Biter. Bitmeyecek olan tek şey kardeşliktir.

İnsanlar; Eğlenebildikleriyle Arkadaş, Anlatabildikleriyle Dost ve Ağlayabildikleriyel Kardeş Olurlar.
- A. Çehov

Uzun yazdım okur musun bilmem, Okuduysan hayatında Bol Şans Dilerim!

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Selamlar arkadaşlar. Gönderiyi atalı yakında bir ay olacak. Atarken hayatımın çok karanlık bir noktasındaydım, ağlayarak yazmıştım hatta. Hepinizin yorumlarını okudum çok destek oldunuz teşekkür ederim. Bugün bir update vermek istedim.

Eski sevgilimle aramızdaki her şeyin bittiğini kabullendim. Artık üniversitede onu gördüğümde tekrar konuşmanın görüşmenin bana dönmesinin hayalini kurmuyorum. Yeni biriyle tanıştım. 10 gündür falan aralıksız konuşuyoruz ve ilgi alanlarımız çok benziyor, ilişkiye evrilmesini umuyorum ama evrilmese bile dışarı çıkıp güzel vakit geçirebileceğim birisi sonuçta.

Arkadaşlıklara gelirse, benim çabamla arkadaşlık ilişkilerini ayakta tutmayı bıraktım. Çocukluk arkadaşıma şu üç ay içinde 5 6 defa mesaj atmışımdır en fazla. O bir şey gönderdiğinde de mesajı beğenip geçiyorum. Üniversitede bensiz planlar yapan, seninle dinamiğimiz öyle değil diyip diğer arkadaşlarıyla flörtleşir gibiyken bana laf sallayan ve bir kez iyi bir şey dememiş olan arkadaşıma da artık arkadaş olmak istemediğimi söyledim. Biraz o zorladı konuyu oraya getirdi. Neden bana grubun yancısı gibi hissettirdiğini anlatabildiğimi sanmıyorum. Biraz tuhaf bitti sanırım, kötü adam ben oldum. Gruptaki diğer sözde arkadaşımız beni dinlemeden whatsapp grubundan çıktı taraf aldı falan :D Arkadaşları gibi hissetmemekte haklıymışım gayet. Ancak kötü hissetmiyorum. Uydu erkekleriydim. Sürekli yardımlarına koşan, sınav haftası ders notu atan, onlar gece eğlenmeye gitti veya sevgilisiyle buluşmaya gidecekleri için yoklamada onların yerine imza atan (bu imza atma olayını da ben ortaya atmıştım ama daha sonra aralarında konuşup bensiz bunu yaptıklarını öğrendim bu arada, bana işleri düştükleri için sonradan dahil olmuştum. Üzücü biraz :D), vs. çocuktan başkası değildim. Bana kendimi ezik gibi hissettiren insanlarla ilişkilerimi uzatmamaya, yapılan yanlışlara anında tepki vermeye ve göz ardı etmemeye karar verdim.

Sporda kendimi geliştirdim ve vücudumun şeklini toparladım ne kadar hala yağlı olsam da. Gitarı da daha ciddiyetle çalışmaya başlayacağım. Sürekli her şeyde ortalama olmayı kabullenmiştim ve kendini sürekli geliştirmeye adayan, sürekli motivasyon konuşmalarını biosuna yazan arkadaşımı asla anlamıyordum ve hırslı olduğu için bazen eleştiriyordum bile. Sorun bendeymiş. Kadınlarla eşit olmadığımızı anladım. Bir erkek başarılı olmadığı sürece hayaletten farksızmış.

Kendimi hala ezik gibi hissediyorum. Feminen bir erkeğim. Toplumun erkeklerin için oluşturduğu yeni cinsiyet, cinsellik ve kurallara boyun eğmeye devam ediyorum. Tuhaf f*tişlerim devam ediyor. PMO devam ediyor. Üniversiteye gittiğimde kulaklığı takıp bir insana selam vermeden hayatıma devam etmeyi düşünüyordum. Yeni arkadaşlıklar edinmekten korkuyorum falan filan. Ama kendimi çok geliştirdim ve hırs yaptıkça, kendim için doğru kararlar alıp sorgulamayı bırakıp sonuçlarına katlanmaya başladıkça bunların da üstesinden geleceğimi düşünüyorum

Son düzenleme:

Hayalsizkarakter

Ay Yolcusu
Fark ettiğim kadarıyla günümüzün problemi bu. 20 yaşındayım ve benim de hayatım genelde asosyal tarzda ve bu bizi depresyona itiyor niye mi? Çünkü dedelerimiz bu zamanlarda gidip inek koyun keçi otlatıyordu, tarla ekiyordu, alet edevat yapıyordu, odun kesiyordu, soba yakıyordu kışın ve bir sürü şey peki ya bizler? Çok eskiye gitmedim dikkat ettiyseniz sadece 50 yıl geriye gittim. Fiziksel olarak dünya tarihindeki en pasif nesil biziz spor salonlarıyla bir nevi bu ihtiyacımızı gidermeye çalışıyoruz. Karı kız sevgili vs bunlar herkesin hayatından belirli bir dönemde geçer. Zamanla tecrübeye bıralor yerini. Ben 2 sene platonik takılmıştım hiç unutamam sanmıştım öyle olmuyormuş için rahat olsun en kralını yaşadık derler ya :)

Ek olarak müzik dinlemeyi 2 3 yıldır bırakmış durumdayım yazılanlara katılıyorum

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Fark ettiğim kadarıyla günümüzün problemi bu. 20 yaşındayım ve benim de hayatım genelde asosyal tarzda ve bu bizi depresyona itiyor niye mi? Çünkü dedelerimiz bu zamanlarda gidip inek koyun keçi otlatıyordu, tarla ekiyordu, alet edevat yapıyordu, odun kesiyordu, soba yakıyordu kışın ve bir sürü şey peki ya bizler? Çok eskiye gitmedim dikkat ettiyseniz sadece 50 yıl geriye gittim. Fiziksel olarak dünya tarihindeki en pasif nesil biziz spor salonlarıyla bir nevi bu ihtiyacımızı gidermeye çalışıyoruz. Karı kız sevgili vs bunlar herkesin hayatından belirli bir dönemde geçer. Zamanla tecrübeye bıralor yerini. Ben 2 sene platonik takılmıştım hiç unutamam sanmıştım öyle olmuyormuş için rahat olsun en kralını yaşadık derler ya :)

Ek olarak müzik dinlemeyi 2 3 yıldır bırakmış durumdayım yazılanlara katılıyorum
Valla hocam pek umrumda değil artık insan ilişkileri ya. Ailemle ve akrabalarımla ilişkilerimi daha sağlamlaştırıyorum artık. Onlarla vakit geçiriyorum. Onun dışında tek derdim daha sağlıklı ve başarılı olmak

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6