Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Kaygılarım

Ege

Ay Yolcusu
Merhaba dostlar, pek de sıra dışı olmayan bir problemimden bahsetmek istiyorum sizlere.

NoFap akımı ile birlikte en iyi versiyonumu yaratmaya çalışıyorum; bütün sorunlarımı bir bir çözüyorum ve önüme koyduğum hedefleri bir bir gerçekleştiriyorum. Sırada lüzumsuz sosyal kaygılarımdan kurtulmak var.

Evrimle ilgili yüzeysel araştırmalarıma göre insanların fıtratında yalnızlık yok. Burada demek istediğim yalnızlığın yavaş yavaş bir yaşam tarzı halini alması ve insanın bu şekilde sürdürdüğü yaşamın sağlıklı olamayacağı. Elbette yalnızlık da yeri geldiğinde ve tadında bırakıldığında güzel bir şey fakat bir yerden sonra yalnızlığa katlanılabileceğini düşünmüyorum. Uzun süreli yalnızlığım da bunu destekler nitelikte.

Aslında normal zamanda kendimi yalnız hissetmiyorum, küçük çevremden memnun sayılırım ancak bu sosyal kaygılarımdan kurtulmak için her fırsatta kendimi insanların içine atmaya, mümkün olduğunca insanlarla işlerimi yüz yüze halletmeye çalışmaya başladığımdan beri kendimi iyice yalnız hissetmeye başladım.

Bütün karakteristik özellikleri hedonist kültürün etrafında şekillenmiş, bir ideali olmayan, samimiyetsiz, mutsuz, gülümsemeyen, birbirinin gözlerinin içine bile bakmayan, bir "günaydın"ı, "iyi akşamlar"ı birbirine çok gören insanların içinde dolaşmaktan yoruldum.

Ahlaki yönünü sıkça sorgulasam da sırf kendimi biraz daha iyi hissedebilmek için normal koşullarda görüşmeyeceğim; ilgimi çekmeyen insanlarla konuşmaktan alıkoyamıyorum kendimi. Bir grupta sadece ara ara bildirim gelsin de telefonumun bildirim sesini duyayım diye duruyorum.

Ne yapacağım, bilemiyorum.

Şu andaki insanların çok büyük bir kısmı maalesef böyle. Buna yapacak bir şeyimiz yok. İnsanları değiştiremezsin. Ancak etrafındaki insanları seçebilirsin. Kendini geliştiren insanlarla, bir vizyonu ve hedefi olan insanlarla arkadaş olmaya çalış mesela. Konuşacak insan, arkadaş bulmak kolay ama kaliteli insanları bulmak zor. Eğer sosyal kaygılarından kurtulmak istiyorsan, en başta insan ayırt etmeden konuş insanlarla. Fırına gittiğinde fırıncıyla, markete gittiğinde kasiyerle, otobüs ya da minibüs beklerken otobüs bekleyen insanlarla konuş. Arkadaş edinmek istiyorsan arkadaşlarının etrafındaki insanlarla tanış. Yeni sosyal ortamlara gir, bir sanat kulübü ya da sanat atölyesine gir mesela. Her belediyenin kursları, kulüpleri var mesela.

Sosyalleşmek için çok imkan var. Senin en başta düzeltmen gereken şey sosyal kaygını kırmak. Ondan sonra etrafındaki insanları kabul ettiğin norm ve ahlaki kurallara göre filtreleyip kaliteli bir arkadaş çevresi yaratmak olsun. Bu şekilde sosyal kaygılarından kurtulursun.​

BloodRien

Yoda
Şu andaki insanların çok büyük bir kısmı maalesef böyle. Buna yapacak bir şeyimiz yok. İnsanları değiştiremezsin. Ancak etrafındaki insanları seçebilirsin. Kendini geliştiren insanlarla, bir vizyonu ve hedefi olan insanlarla arkadaş olmaya çalış mesela.​
tam ben diyicektim ağzına sağlık

Kendini geliştirmeye çalış kendimde çok iyi gördüm bu konuyu son 2 yıl içerisinden insanlarla aldı verdilerin onların sana ihtiyacı varmış gibi olsun
bahsettiğim muhtaçlık değil
konuşma tarzın bildiklerinle insanları doyur yada zor işleri yapabil otantik ol değerli ve kaliteli insanlar karşına çıkacaktır emin olabilirsin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6