Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Medya Hakkında Bir Tavsiye

netherim

Merkür Yolcusu
Bakın dostlar eğer gerçekten o instanızı, facenizi, şudur budur silecek cesarete sahip değilseniz, tetikleyicileri onaylıyorsunuz demektir. Bile isteye hayatınızda tetikleyicileri onaylıyorsanız üzgünüm ama eninde sonunda relapse kaçınılmaz olacaktır. Ben iletişim araçları dışında sadece discord kullanıyorum. Onu da iletişim aracı olarak amacına göre kullanıyorum. Onun dışında ne var ne yoksa hepsini sildim. Siz de silin. Çünkü her zaman bu tarz içerikleri, tetikleyicileri, ayartıcı şeyleri edgy dediğimiz türden olan paylaşımları yapacak zayıf insanlar olacaktır. Hatta bile isteye yapanlar da olacaktır. Tıklanma, izlenme uğruna sizi uyutacaklar, ama uyanık olun. Dinlediğiniz müziklere, izlediğiniz dizilere ve filmlere, videolara dikkat edin. En ufak bir tetikleyici bile kontrolü uçkurunuza bırakabilir. Size tavsiyem edm dinleyin, hem enerji verir hem de kafa dağıtır mutlu eder. Antidepresanlardan daha iyi bile diyebilirim. Ez cümle eğer gerçek anlamda Neverfap yolunda bir mesafe katetmek istiyorsanız sosyal medyanızı silin ve bir daha geri dönmeyin. Sizi gerçekten önemseyen, seven ve düşünen insanlar eninde sonunda bir şekilde yanınıza gelecektir. İnsanlarla iletişim için olan uygulamalarınız dışında (telefonunuzla kayıtlı olduğunuz malum uygulamalar) bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Ve her zaman pm açıktır. Yalnız olun güçlü olun ama akıllı olun. Akıllı insanlar bu bağımlılığı birlikte yenerler. Birbirlerine güç ve ilham verirler. Bu forumda bunun için var zaten. Sıkmayın canınızı hiçbir şey sizden daha önemli değil. Dinleyin müziğinizi kopun coşun kadın mı o kendiliğinden gelecek zaten sizdeki doğal ve kendiliğinden oluşmuş olan mutluluğu görünce :)

BloodRien

Yoda
Sosyal medya para kazanmıyorsanız kullanmayın
Netherimin dediklerinede kesinlikle katılıyorum

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
İki yoruma da katılmıyorum.

Günümüz devrinde bir erkek için sosyal medya, özellikle instagram, sosyal kanıtınızı içeren kimliktir. Tüm kadınlara kendinizi ve hayatınızı tek tek tanıtamazsınız. O yüzden buraya sağlam bir şekilde hayatınızı ve kendinizi yansıtmanız gerekir diğer erkeklerden sıyrılma yolunuzdur bu.

Ayrıca gerçek hayatta ortamlarınız olmadığı durumlarda kadınlarla da burdan tanışırsınız.

Relapse olmanızın sebebi Instagramsa zaten NoFap'i yanlış yapıyorsunuz demektir. İyileşme sürecinde NoFap ile birlikte spor yapmak, şekeri vb. kesmek, içerik tüketiciliği bırakmak ta yer alıyor. Yani nofapteyim ama 2 saat reels kaydırdım diyorsanız zaten relapse olursunuz ki. İçerik tüketmeyin. Üretin.

Ancak Twitter, Threads, Facebook'a katılıyorum. Bir erkeğe bunlar gereksiz. Aksine bunların olmaması "görüşleriniz" hakkında gizem yaratır.

netherim

Merkür Yolcusu

Günümüz devrinde bir erkek için sosyal medya, özellikle instagram, sosyal kanıtınızı içeren kimliktir. Tüm kadınlara kendinizi ve hayatınızı tek tek tanıtamazsınız. O yüzden buraya sağlam bir şekilde hayatınızı ve kendinizi yansıtmanız gerekir diğer erkeklerden sıyrılma yolunuzdur bu.

Ayrıca gerçek hayatta ortamlarınız olmadığı durumlarda kadınlarla da burdan tanışırsınız.

Relapse olmanızın sebebi Instagramsa zaten NoFap'i yanlış yapıyorsunuz demektir. İyileşme sürecinde NoFap ile birlikte spor yapmak, şekeri vb. kesmek, içerik tüketiciliği bırakmak ta yer alıyor. Yani nofapteyim ama 2 saat reels kaydırdım diyorsanız zaten relapse olursunuz ki. İçerik tüketmeyin. Üretin.

Ancak Twitter, Threads, Facebook'a katılıyorum. Bir erkeğe bunlar gereksiz. Aksine bunların olmaması "görüşleriniz" hakkında gizem yaratır.
Bu da mantıklı bir bakış açısı

Hayalsizkarakter

Ay Yolcusu

Buna katılıyorum sadece ben de bir ekleme yapmak istiyorum bu instagram olayı sadece belli bir statüde olan bireyler için geçerli onun dışında o seviyeye gelebilmek için instagram tamamen kapalı olmalı ve kişi kendine odaklanmalı

BloodRien

Yoda

Sokaktan kızlarla tanışabilirim
önüme gelen kızlada konuşma başlatabilirim
kendi adımı söylemeden işimi yaptıklarımı
hiçbir şeyimi anlatmadan kızla güzel bir gün geçirebilirim
instagram kimlik niyetine kullanmak saçmalık
kızlarla tanışmak dışında bunu katılıyorum ama neden kızın mesajına cevap vermesini beklemek yerine gidip dışarıdan tanışmıyorsun sosyal medya zaten fake görüntülerle dolu sen
kimliğini sahte yansıtıp veya doğru yansıtıp karşıdaki kadını sosyal medyada elde edemezsin çoğu zaman sevgilide olmak genelde zordur
ama sokak
her şeyi yapabilirsin internetten yazmak kolaydır
dışarıda özgüvenini gösterebilirsin

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Sokaktan kızlarla tanışabilirim
önüme gelen kızlada konuşma başlatabilirim
kendi adımı söylemeden işimi yaptıklarımı
hiçbir şeyimi anlatmadan kızla güzel bir gün geçirebilirim
instagram kimlik niyetine kullanmak saçmalık
kızlarla tanışmak dışında bunu katılıyorum ama neden kızın mesajına cevap vermesini beklemek yerine gidip dışarıdan tanışmıyorsun sosyal medya zaten fake görüntülerle dolu sen
kimliğini sahte yansıtıp veya doğru yansıtıp karşıdaki kadını sosyal medyada elde edemezsin çoğu zaman sevgilide olmak genelde zordur
ama sokak
her şeyi yapabilirsin internetten yazmak kolaydır
dışarıda özgüvenini gösterebilirsin

Özgüven meselesine katılıyorum tabii instagramdan yazmak ilk adımı oradan atmak özellikle belirli bir yaştan sonra bana da cazip gelmemeye başladı.

Tanışma gerçek hayatta olmalı.

O tanışma oldu, kızla gülüştünüz iyi vakit geçirdiniz, daha fazla konuşmak için öncelikle numara yerine instagram vermek daha doğru bir hamle olacaktır bence, tabii eğer sağlam bir instagramınız varsa. Kız %90 stalklayacaktır çünkü.

Kaliteli profiliniz sayesinde siz daha fazla efor göstermeden çekiciliğiniz daha da artacaktır kızın gözünde.

BloodRien

Yoda
Özgüven meselesine katılıyorum tabii instagramdan yazmak ilk adımı oradan atmak özellikle belirli bir yaştan sonra bana da cazip gelmemeye başladı.

Tanışma gerçek hayatta olmalı.

O tanışma oldu, kızla gülüştünüz iyi vakit geçirdiniz, daha fazla konuşmak için öncelikle numara yerine instagram vermek daha doğru bir hamle olacaktır bence, tabii eğer sağlam bir instagramınız varsa. Kız %90 stalklayacaktır çünkü.

Kaliteli profiliniz sayesinde siz daha fazla efor göstermeden çekiciliğiniz daha da artacaktır kızın gözünde.
kızı etkilemeye çalışma

anlatmak isterdim ama çok uzun sürer
instagramı silin atın hertürlü zarar

kırmızı hapı araştırın nasıl ve hangi şekilde kullanmanız gerek ileride öğrenirsiniz tabi ben yinede tavsiye etmem

day game candır

Eff

Yoda
Ben instagramı akşam indiriyorum. Yarım saat dolaştıktan sonra siliyorum. Size de tavsiye ederim.

Şahsen, hayatın daha özel yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Yaptığım aktiviteleri, gezdiğim yerleri sırf birileri beni beğensin diye yapıyorsam boşuna yapıyorum bu aktiviteleri.

Zamanında ben de yaptım. Yaptığım aktiviteleri, gezdiğim yerleri paylaştım. Birkaç kız ile sosyal medyadan, birkaç kız ile dışarıda tanıştım. Ancak kızlarla tanışmak bir sorun değil. Tanıştığın kızlar genellikle kaliteli insanlar olmuyor. Muhtemelen senin dışında en az 3 erkekle daha konuşan, küçük bir ihtimal sırf daha havalı olmak için gece hayatına giden kızlar oluyor. Soru ise şu. Instagram hesabın ile kendine kız arkadaş bulacaksın ama bulduğun kişi ne kadar iyi bir insan olacak?

Benim görüşüm şudur ki kişi nofap sürecine girdiyse en az mezun olana kadar sosyal medyadan uzak durmalı ancak kişiden kişiye göre değişen bir durum olduğunu da unutmamak gerekir. Benim relapsa düştüğüm birçok durumda aktör olarak sosyal medya başrol konumundaydı, dolayısıyla daha uzun süreler belki de hiç girmesem daha iyi olur.Şunu da söylemekte fayda var, Instagram kişinin sosyal varlığını kanıtlayan bir entite, kavram değildir. Bir insanın sosyal varlığını diğer insanlara kanıtlama ihtiyacı bu minvalde bir nevi onay ihtiyacına da dönüşür ki bu da kişinin özgüvensiz(insecure daha uygun sanki) olduğunu gösterir.Arkadaşın en azından instagramı son liman olarak devreye sürmesi, bireyin üçüncü kişiler tarafından görülen sosyal arkaplanını karanlıkta bırakmayıp gizem bulutlarıyla karşı tarafı etkilemesi bağlamında değerlendirilebilir ki bunun da doğruluk payı vardır.

netherim

Merkür Yolcusu
Kimlik konusunda size hak vermek ile yanılmışım gerçekten alakası yok sosyal medya tamamen insanların dinamiklerini etkileyen bir şey. Bir insan kimliğini sosyal medya üzerinden belirliyorsa o kişi hala sınırlarına erişmiş biri değildir. Özellikle bu süreçte sosyal medya en görünmeyen ama çok bariz relapse nedenlerinden birisi. Bildiğin gizli gizli relapse oluyorsun çaktırmadan iğne yapar gibi zerk ediyor...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6