Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sözlü Zorbalığa Karşı Nasıl Tepki Vermelisin (Video)

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Eğitim hayatı sırasında sınıfında/sınıflarınızda elbet kaba, sürekli laf atan tiplerle karşılaşmış hatta muhtemelen bu insanlarla uğraşmışsınızdır. Onlar ya ailesi ile olan sorularından dolayı ya bunu marifet sandıklarından, ya da egolarından dolayı bu şekilde davranıyorlar. Tabi aramızda gittiği ortama göre bunlarla karşılaşmamış şanslı kişiler, istisnalar olabilir. Ancak çoğunluk olarak birçoğumuz bu insanlardan rahatsız olmuşuzdur hatta bundan dolayı psikolojik olarak kalıcı hasar almış olanlarımız bile vardır. (Çünkü küçük yaşlar)

Aslında karşı tarafı ciddiye almadığımızı net olarak gösterdiğimizde veya eğlenmesini engellediğimizde rahat bir şekilde bunu engelleyebildiğimizi büyüyünce fark ederiz.

Bunu örnek bir şekilde açıklayan bir video 'ya denk geldim. Aramızda lise veya ortaokulda okuyan üyelerimizin olduğunu bildiğim için paylaşmak-faydalanmalarını istedim.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Zorbaların anladığı tek dil dayaktır sağlam bir tepki verdiğinizde birdaha ugraşmazlar sizinle ama bunun öncesinde size sözlü zorbalık yapana sizde aynı şekil sözlü zorbalıkla cevap verin ama her an şiddete başvurmalarina karşin gardınız hazır olsun

Son düzenleme:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bu video çok güzel teşekkür ederiz. Zorbalığa maruz kalanlar beğendi :)
Rica ederim. Videoda görüldüğü gibi bu sözlü şekilde yapılan zorbalığa karşı gösterilmesi gereken tutum. Fakat mesele fiziksel olarak zarar vermeye kayıyorsa karşıdaki sizden güçlü olsa bile tepkiyi mutlaka koymak lazım.

holy_war_hunter

Ay Yolcusu
Sertte sert olcan tehditvari davranacan bu tiplere gemileri yakarak konuşacan ki adam burdan ekmek çıkmaz dicek bana ama normalde nezaketten ayrılmamak lazım

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Eğitim hayatı sırasında sınıfında/sınıflarınızda elbet kaba, sürekli laf atan tiplerle karşılaşmış hatta muhtemelen bu insanlarla uğraşmışsınızdır. Onlar ya ailesi ile olan sorularından dolayı ya bunu marifet sandıklarından, ya da egolarından dolayı bu şekilde davranıyorlar. Tabi aramızda gittiği ortama göre bunlarla karşılaşmamış şanslı kişiler, istisnalar olabilir. Ancak çoğunluk olarak birçoğumuz bu insanlardan rahatsız olmuşuzdur hatta bundan dolayı psikolojik olarak kalıcı hasar almış olanlarımız bile vardır. (Çünkü küçük yaşlar)

Aslında karşı tarafı ciddiye almadığımızı net olarak gösterdiğimizde veya eğlenmesini engellediğimizde rahat bir şekilde bunu engelleyebildiğimizi büyüyünce fark ederiz.

Bunu örnek bir şekilde açıklayan bir video 'ya denk geldim. Aramızda lise veya ortaokulda okuyan üyelerimizin olduğunu bildiğim için paylaşmak-faydalanmalarını istedim.

Günümüzde bu durum psikolojik olarak arsa çıktı zaten. Marifet sanıyorlar . Galiba onlar da ne yaptıklarını bilmiyor ,çok yazık...Teşekkürler .

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu

Tongue fu kitabında böyle bir bölüm vardı. Okumanızı öneririm

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6