Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sözümün Sürekli Bölünmesini Nasıl Engelleyebilirim ?

bastua61

Yeni Üye
Beyler selam çevremdeki bazı insanlarla muhabet ederken sürekli lafım sözüm veya anlattığım bir derdim bölünüyor Trabzonlu olduğumdan gergin bir yapıya sahibim ve hemen köpürüyorum merak ettiğim sizlere danışmak istediğim 2 şey var.
1-Nasıl sözümün bölünmesine izin vermem?
2-Duygularımı nasıl yönetebilirim?

Deku

Ay Yolcusu
Lafımı bitirmedim deyip anlatmaya devam et. Karşı taraf direkt hap bilgi istediğinde anlatıcam geliyorum oraya deyip konuşmaya devam et. Dinlemiyorsa da başka dinleyen varsa ona dönerek anlat yoksa çok da zorlamaya gerek yok. sana saygısızlık yapanlarla aynı çevrede bulunma sınırlarını çiz.

kartel

Yeni Fapstronot
Bu ortama ve yere göre aşırı değişir
Samimi bi ortamdaysan "Lan bi susta lafımı bitireyim veya kardeşim bi bitireyim müsadenle" tarzı konuşarak kişinin farkına varmasını sağlayabilirsin çoğu insan sana saygısı olmadığından değil tezcanlı olduğu için lafını böldüğünü bile farketmeden konuşmaya başlıyor.

Eğer ciddi bir ortamsa ve otoriteni sarsacak bi durumsa örnek bi iş görüşmesi olabilir, sunumunu anlatırken biri bölmeye çalışıyor olabilir vs. vs. burda söylediğin bir önceki kelimeyi ses tonunu biraz daha yükselterek tekrar et yani şu şekilde "sektör şu an gerçekten dalg-" derken böldü seni burda konuşmasına izin vermeden o konuşmaya çalışırsa dahi sen susma ve ses tonunu yükselterek "sektör şu an gerçekten dalgalı gidiyor" diye konuşmanı devam ettir. Zaten karşındaki kişi orada senin konuşmaya devam ettiğinin farkına varıp susar. Net olarak otoriteni korursun.

Sosyal ortamdada 2.yi uygulamanı pek tavsiye etmem baktın 1.yi yapmana rağmen sürekli sözünü bölüyorlar o zaman 2. yi uyguluyabilirsin.
Haluk tatarın iletişim videolarını izleyebilirsin bu arada orada bahsettiğimden çok daha fazla iletişimle ilgili teknikler mevcut

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6