Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sporda Güç Artışı

BloodRien

Yoda
Nofap yapan kişiler kendi fikrimce daha ağır kaldırabiliyor.

Etrafımdada bir kaç kişide bunu gözlemledim.

Spora süreçle beraber başladığım için. bunu anlayamadım kendimde siz de durum ne ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Şınav çekemeyen ben düzenli şınav programı ile şınav çekmeye başladım tricepslerim baya belirgin bir halde ve artık 30-40 arası rahat çekiyorum. Yani evet o enerjiyi vücut dışarıya atmayınca kendi emiyor ve daha fazla ağırlık kaldırıp daha iyi kondisyona sahip oluyorsun. Testesteronda işin içinde tabi.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Nofap yapan kişiler kendi fikrimce daha ağır kaldırabiliyor.

Etrafımdada bir kaç kişide bunu gözlemledim.

Spora süreçle beraber başladığım için. bunu anlayamadım kendimde siz de durum ne ?
Bir etkisi olduğunu düşünüyorum .Ben de kendi ağırlıklarımı kaldırırken daha rahatım. Belki ciddi anlamda güç artışı olmamıştır ama daha az yorulmadı sağlamıştır

hiko baba

Yeni Üye
bu arada neverfap gücü CİDDİ anlamda etkiliyor 2 hafta çekmeyince benche 10kg row a 15kg deadlift e 20kg eklemiştim tek günde, vücut ağırlığımın üzerine 6-7 kg gibi bir şey kazanmıştım. nofapin ilk etkileri zaten çoğunlukla fiziksel olarak görülüyor.

(Tabi sonra tekrar ve tekrar relapse olduğum için kiloyu kaybetmiştim ve gücümü de)

Deku

Ay Yolcusu
Ben nofapla bir alakası olduğunu düşünmüyorum ancak dopamin sistemi düzeldiği için o bıkkınlık gidiyor ve kendini daha çok zorlayabiliyorsun

izleyici1

Yoda
ben 43 yaşındayım son 20 yıldır hiç koşmamıştım
nofapte 30 lu günleri devirdiğim zaman
içimde koşma isteği doğdu ve koştum
sabah erken kalkma isteğide öyle

elbette nofap direkt güç artışı sağlamaz ama
çalışma isteği hareket isteği artışı sağlar
normalde koşmayı kimse sevmez ama nofap yapıyorsan bu eylemden zevk alırsın

şınav çekemeyen ben düzenli şınav programı ile şınav çekmeye başladım tricepslerim baya belirgin bir halde ve artık 30-40 arası rahat çekiyorum. Yani evet o enerjiyi vücut dışarıya atmayınca kendi emiyor ve daha fazla ağırlık kaldırıp daha iyi kondisyona sahip oluyorsun. Testesteronda işin içinde tabi.
Şınav programını paylaşabilir misin evde yapıyordum bıraktım tekrardan başlamak lazım

The King

Deneyimli Üye
Kesinlikle gözle görülebiliyor. Özellikle aynı ağırlığı bir iki hafta arayla yapılan nofapta bile çok rahat kaldırabiliyorsun. Yani rahat hissettiriyor. Hareketin akışı içindeyken o işi daha kolay yapabilir hale gelmek bile artış. Yoksa bir anda 5-10 kilo artmıyor yani. Uzun vadede bunun da kolay olacağını söyleyebilirim.

The King

Deneyimli Üye
Ben nofapla bir alakası olduğunu düşünmüyorum ancak dopamin sistemi düzeldiği için o bıkkınlık gidiyor ve kendini daha çok zorlayabiliyorsun
Ek olarak nofap ile kesinlikle ilgisi olan bir şey. Dopamin sistemin 1 haftada düzelmez ama 1 haftalık süreçte bile ağırlıklarındaki hissiyat değişir. Bu yeni başlayanda fark edilmeyebilir ama uzun süredir spor yapan, ağırlığın hissiyatını artık neredeyse ezberlemiş biri dediğimi çok iyi anlayacaktır. Hissiyata genel olarak RPE deniyor, yani kaç tekrar daha yapabilirdin sorusunun cevabı. Örneğin 100 kilo ağırlığı nofap yapmıyorken ya da süreci bozduğun dönemde rpe 7-8 (yani en fazla 1-2 tekrar daha yapabilir demek) ile kaldıran biri 1-2 haftalık nofapte bile rpe 5-6'ları ( içerde 3-4 tekrar bırakmak) görebilir. Zaten spordan önceki o hareketlilik, canlılık hissi bile çok farklı. Çünkü 7-8 günde hiç boşalmayınca testosteron pik yapıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6