Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Stresten Uzak Durun | Rakip Taktiksel Oynuyor!

cesaret

Ay Yolcusu
Merhaba baylar,

Yaklaşık 1 haftadır sürecime devam ediyorum. Düne kadar tetikleyicilerden olabildiğince kaçındım. Bugün bu 1 haftalık irade sürecimde uyku düzenimi bozup yatağa gömüldüğüm için umutsuzluğa düştüm. Sonrasında Instagram'da süreç boyunca geçirmediğim kadar vakit geçirdim. Ne olursa olsun artık dedim. Yaklaşık yarım saat uzanıp kaydırmışımdır videoları ve fotoğrafları. (Tetikleyici içerikler değil çoğunlukla) Bu umutsuzluk, boşluk hissi istemsizce beni depresyon ruh haline soktu. Yapmam gereken birçok işim olmasına rağmen elimi kaldırmak, aklımı zorlamak bile içimden gelmedi. Evde birileri olmadığı için bu ruh haliyle arama motoruna s*x yazdım. Sonra durdum ve kendime şu soruları sordum. "Gerçekten mi? Gerçekten bunu yapmak istiyor musun? O kadar hazırlandığın ve ilerlediğin sürecine ihanet edip başa mı döneceksin?" Siteye girsem de direk kapattım.
Yarım saat bir saat videolar izledikten sonra can sıkıntım geçmedi. Geçeceğini sanmıyordum zaten. Her neyse. Gideyim duş alayım belki iyi gelir diye düşündüm. Duşa girmeden önce ise Instagram'daki bazı fotoğraflardan tetiklendim. Duşa girerken mast yapmamam için aklıma gelen ve beni durduran bir soru oldu. "3-5 dakika ya da max 1 saat sürecek bir zevk için değer mi?" Birden yapmak istediğim şeyden tiskindim :)
Duş sonrası depresyon halim geçti mi? Tam olarak hayır. Ama az da olsa iradem güçlendi. Sonrasında kitap okumaya çalıştım ama aklım karmakarışıktı. Bıraktım. Oyun oynayayım dedim. Onu da oynamak gelmedi içimden. Bu sefer tam sürecimi bozacakken açıp foruma yaşadıklarımı yazmaya karar verdim. Şu an devam eden sürecimin detaylarını mezun olup size aktarmak istiyorum. Bu yüzden düşmemeye kararlıyım ama rakibim dehşet derecede taktiksel oynuyor.
Süreç boyunca ilk olarak moralimi ve inancımı sarstı. Ardından öz saygımı zedeleyecek adımlar attırdı. Örneğin geç yatmak, meditasyon yapmamak.. Bunlar da depresyona ve krize sürükledi beni. Neyse ki bunları yazarken rakip analizi de yapmış oldum.
Özetle, rakibiniz sürece neden başladığınızı unutturmaya ve sizi yavaş yavaş sindirmeye çalışır. Psikolojik durumunuz, stres seviyeniz, olaylara karşı bakış açınız sürecinizi daim de kılabilir, başa da sardırabilir. Neyse artık işlerime dönebilirim :))

Not: Kendinizle barışık olun dostlar. Sizi öyle ya da böyle bir tek siz kurtarabilirsiniz. Süreciniz daim olsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6