Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Süreç İçerisinde Kurtulunamayan Stres Kaynağı

Mr. İrade

Venüs Yolcusu
11. Sınıfım üniversiteye hazırlanıyorum. Az önce yine relaps oldum. Bir türlü bu illetten kurtulamıyorum. Aslında neverfapte iyi durumdaydım ve doğru kafa yapısını anladığını düşünüyordum. Derken beklenmedik bir sağlık sorunu ortaya çıktı ve hayatımı altüst etti. Bunun stres kaynağı olduğunu düşünüyorum ama bundan kurtulmak mümkün değil. Önceden çok iyi süreçler yapıyordum 90+ lara bile ulaşmıştım. Son sürecim mükemmel ilerliyordu. Sorumluluklarımı yerine getiriyor hayattan zevk alıyordum. Ama sonra o sağlık sorunuyla karşılaştım. 45. Günde falandım ama çok rahattım krize bile girmiyordum. Ama şuan yaşamıyor gibiyim. Bu hastalık ders yada sosyal aktivitelerimi ciddi derecede baltalıyor hatta bazen tamamen engelliyor. Bu da sürecimi aşırı zorlaştırıyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Böyle bir stresle bile neverfapi başarmak mümkün mü?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Hastalığın nedir ? Tamam ders calış ama sosyal aktivitelerini aksatma bi kum torbasında antreman yapsan stres filan kalmaz ?

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
11. Sınıfım üniversiteye hazırlanıyorum. Az önce yine relaps oldum. Bir türlü bu illetten kurtulamıyorum. Aslında neverfapte iyi durumdaydım ve doğru kafa yapısını anladığını düşünüyordum. Derken beklenmedik bir sağlık sorunu ortaya çıktı ve hayatımı altüst etti. Bunun stres kaynağı olduğunu düşünüyorum ama bundan kurtulmak mümkün değil. Önceden çok iyi süreçler yapıyordum 90+ lara bile ulaşmıştım. Son sürecim mükemmel ilerliyordu. Sorumluluklarımı yerine getiriyor hayattan zevk alıyordum. Ama sonra o sağlık sorunuyla karşılaştım. 45. Günde falandım ama çok rahattım krize bile girmiyordum. Ama şuan yaşamıyor gibiyim. Bu hastalık ders yada sosyal aktivitelerimi ciddi derecede baltalıyor hatta bazen tamamen engelliyor. Bu da sürecimi aşırı zorlaştırıyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Böyle bir stresle bile neverfapi başarmak mümkün mü?
Neverfap başarmak diye bir şey yok ki zaten! Neyi başarıyorsun? Burada hayattaki olayların farkına vararak gelişmeye ve değişmeye çalışıyoruz ve keyifli olan bu zaten. Diğerlerinden bir adım bu yüzden öndeyiz. Hastalığını her daim bahane edebilecek bir duruma gelmişsin. Ne olursa hemen "Zaten hastayım ondan oldu " diyebileceksin. Umarım hastalığın kısa zamanda düzelir. Hastalığı kabullenerek yaşaman gerekir. Ondan kurtulman zorsa maalesef onu kabul etmelisin. Hastalığını bahane etmek senin sorunun bence .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6