Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreç Olmuyorsa Neden Başka Bir Şey Olmasın?

köstebek_murat

Mars Yolcusu
Bugün sürekli süreci bozanlar için bir tavsiyem olacak ama süreci devam ettirmekle ilgili değil,alışkanlıklarından memnun olmayanlarla ilgili.

Bu aralar ben de sürecimi sık sık bozmaya başladım ve her bozuşumda "uzun süreç yapamayacağım" konusundaki inancım güçlenmeye başladı.Tam pes edecektim ki başka bir şeye yönelmem gerektiğini fark ettim.

Madem süreç olmuyordu ve bıkmıştım o zaman farklı bir şey için çabalamalıydım.Örneğin kitap okumalıydım,sosyalleşmeliydim,ders çalışmalıydım,erken kalkmalıydım,telefon kullanımını azaltmalıydım,oyunu bırakmalıydım,etrafı gezmeliydim,düzenli çöp toplamalıydım,kendimi geliştirmeliydim,ev temizliği öğrenmeliydim,spor ve meditasyon yapmalıydım vs.

Yani bir şey olmuyor diye her şeyden vazgeçip pes etmek yerine başka şeylerin olmasını sağlamalıydım.Bu sayede sürece de pozitif katkım olacaktı ve pmo bir sorun olarak kalmaya devam etse bile günlük yaşamım güzel geçeceğinden gün sonunda yaptıklarımı görünce huzurlu hissedecektim.Bence süreci başaramayanlar en azından (!) bunları yapmaya çalışsın çünkü bunlar olmaya başladıkça iradeniz artacak ve süreciniz daha kolay geçecek.Çünkü sürecin bozulmasının sebepleri arasında olumsuz alışkanlıkların olduğu bir hayat var,bunu değiştirebiliriz.

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
kitap okumalıydım,sosyalleşmeliydim,ders çalışmalıydım,erken kalkmalıydım,telefon kullanımını azaltmalıydım,oyunu bırakmalıydım,etrafı gezmeliydim,düzenli çöp toplamalıydım,kendimi geliştirmeliydim,ev temizliği öğrenmeliydim,spor ve meditasyon yapmalıydım vs.
%100 katılıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6