Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sürece Nasıl Hazırlanıp Bu Sefer Başarabilirim?

hayatbayat462

Yeni Üye
İyi akşamlar,

29 yaşındayım 3-4 senedir pmo'yu bırakmaya çalışıyorum ama bir türlü başaramıyorum. 30 gün rekorum. Çoğu zaman 1-2 hafta içinde relapse oluyorum.

Yeniden sürece başlamak bir kaç hafta süriyor. Siz nasıl bir hazirlık yaparak ve neye dikkat ederek sürece başladınız?

Artık bu iletten hayatımın sonuna kadar kurtulmak istiyorum! Lütfen yardımcı olun!

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
bence işe yarayabilir zor durumdaki bir kişide çünkü bağımlılıklar yaptığımız bazı eylemlerle ilişkili olabiliyor. Örneğin sigara bağımlısı kişilerin çok büyük bir kısmı sigarayla birlikte çay içiyorlar ve bir süre bunu alışkanlık haline getirdiklerinde sadece çay içtiklerinde, çay gördüklerinde veya çay kokusu aldıklarında akıllarına sigara içmek geliyor.
Maalesef p*rno başlı başına bir kaos çay ne ki?

reyna

Yeni Üye
Ben şunu fafkettim, po*** bağımlıyım. Onları izlerken kendimi onların yerine koymaya kendimi onları yaparken hayal etmeye bağımlıyım. 1 haftada bunu farkettim. Şimdi canım çekince hiç açıp bakmayınca daha rahat süreci devam ettirdiğimi farkettim tekrar 3. Gündeyim devamında sorun yazarım size

N

neurosoft

Misafir
İyi akşamlar,

29 yaşındayım 3-4 senedir pmo'yu bırakmaya çalışıyorum ama bir türlü başaramıyorum. 30 gün rekorum. Çoğu zaman 1-2 hafta içinde relapse oluyorum.

Yeniden sürece başlamak bir kaç hafta süriyor. Siz nasıl bir hazirlık yaparak ve neye dikkat ederek sürece başladınız?

Artık bu iletten hayatımın sonuna kadar kurtulmak istiyorum! Lütfen yardımcı olun!
Merhabalar öncelikle. Size zarar veren bir haz kaynağını bırakabilmeniz için ondan gerçekten tam manasıyla nefret ediyor olmanız gerekli. Ben bunu doğrudan kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum. P*rno izlediğim zamanlar da onu aslında hep bir şeylerin yerine koyduğumun farkındaydım. Ama dürüst olup bu bahanelerin üzerine gitmedim. Ve her gün düzenli olarak p*rno izlemeye başlamıştım. Hem bedensel hem de mental yorgunlukla başa çıkmak zorundaydım. En sonunda tecrübeler beni bir noktaya kadar getirdi ve çok şükür artık ne p*rno izleyerek kendimi harap ediyorum ne de mast. yapıp libidomu yanlış yerlerde çöpe akıtıyorum. Demek istediğim ondan nefret etmek için her şeyi araştırın. Okuyabileceğiniz her şeyi okuyun ve bir daha okuyun gerekirse. Kendinize karşı dürüst olun. Size nasıl zarar verdiğine dair günlükler tutun. Bu şekilde zamanla p*rnonun size sağladığı sözde faydaların her birinin aslında sadece birer yanılsama olduğunu kavrayacaksınız. Başarılar, Allah yardımcınız olsun... :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6