Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sürecimin 6.Günü Ve Rahip Mod Geçiş Kararım

Erogluzim

Mars Yolcusu
Neverfap Ailesi hepinizi selamlıyorum.
Yalan söylemeyeceğim sürecimin etkisini çabuk hissedeceğime inanmıyordum. 8 yıla aşkın mücadelemde 90 günlük süreçlerim olmuştu ama böyle etki görmemiştim.
Arkadaşım yolun başındasın diyenler olacaktır ve haklılar. Gelelim konuya malum kar yağıyor ve izinliyim sabah erken kalkınca düşünmeye başladım niçin yaşıyoruz neden mücadele veriyoruz derken fark ettim ki biz kendimizi için yaşamıyormuşuz. El alem ne der nasıl tepki verir yapmalı ma`lı mı`lı şeyler yüzünden hayatımızı zindan ediyoruz.
Buna bir dur demeli ve toparlanmalıyım diyerek sürecimi zorlaştırmaya Rahip Mod geçmeye karar verdim.
Bakalım nasıl tecrübelerden geçeceğim.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Selam , sana tavsiyem en az 30 günü geçmiş ol sürecinde herşeyi bi anda kesip erken kalkmak kolay değil iraden çok yorulur ağır yoksunluk yaşarsın o disiplini ilerletemeyebilirsin . Tabi ben irademe kendime güveniyorum dersen dene

Erogluzim

Mars Yolcusu
Selam , sana tavsiyem en az 30 günü geçmiş ol sürecinde herşeyi bi anda kesip erken kalkmak kolay değil iraden çok yorulur ağır yoksunluk yaşarsın o disiplini ilerletemeyebilirsin . Tabi ben irademe kendime güveniyorum dersen dene
Teşekkürler fikrini düşüneceğim

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Yalan söylemeyeceğim sürecimin etkisini çabuk hissedeceğime inanmıyordum. 8 yıla aşkın mücadelemde 90 günlük süreçlerim olmuştu ama böyle etki görmemiştim.
Arkadaşım yolun başındasın diyenler olacaktır ve haklılar. Gelelim konuya malum kar yağıyor ve izinliyim sabah erken kalkınca düşünmeye başladım niçin yaşıyoruz neden mücadele veriyoruz derken fark ettim ki biz kendimizi için yaşamıyormuşuz. El alem ne der nasıl tepki verir yapmalı ma`lı mı`lı şeyler yüzünden hayatımızı zindan ediyoruz.
Buna bir dur demeli ve toparlanmalıyım diyerek sürecimi zorlaştırmaya Rahip Mod geçmeye karar verdim.
Rahip moduna geçmen gerçekten güzel. Aşırı yüklenirsen Richard’ın dediği gibi zorlanabilirsin. Ancak şeker, sosyal medya ve diğer bağımlılıkları bir anda kesmen toparlamanı kolaylaştıracaktır. Sadece iyi alışkanlıkları yavaş yavaş ekle, denendi ve onaylandı :)

Başarılar dilerim dostum.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Rahip modunda sana başarılar dilerim dostum ayrıca belli bi gün sonra da etkilerini buraya paylaşman bizler için ilham olabilir

B

Brock

Misafir
zor bir yol sabır diliyorum hocam

B

Brock

Misafir
rahip moduna sosyal medya yararsiz arkadas yaratsiz aliskanliklardan uzaklasma diyorlar. asil bu kafamizi kuma gommek degilmi : bunca sikintimizin icinde insta fotosu begenmek arkadasimizla aslinda umrumuzda bile olmayan seyleri umursuyomys gibi konusmak bunca sorunun felaketin arasinda lol filan oynamak asıl anormal olan bu olmalı değilmi zaten asil gercekten insandan uzaklık

Erogluzim

Mars Yolcusu
rahip moduna sosyal medya yararsiz arkadas yaratsiz aliskanliklardan uzaklasma diyorlar. asil bu kafamizi kuma gommek degilmi : bunca penisintimizin icinde insta fotosu begenmek arkadasimizla aslinda umrumuzda bile olmayan seyleri umursuyomys gibi konusmak bunca sorunun felaketin arasinda lol filan oynamak asıl anormal olan bu olmalı değilmi zaten asil gercekten insandan uzaklık
Orta seviyeyi bulmak faydalı olur.
Her şeyden uzaklaşmak faydalı olsa da bir süre sonra zararlı olabilir.

B

Brock

Misafir
gercekten rahip olsak ve daga ciksak ibadete cekilsek dahi bu sıkintilara ve felaketlere bu kadar uzak vurdumduymaz olamayiz en azindan arada aklimiza gelir canimiz sıkılır

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Rahip modunu bilmiyorum ama, yaklaşık 7 aydır imam modundayım, inanılmaz zor geçiyor. :/

Her şeyi bıraktım, sürekli ibadet ve kitaplar ile vakit harcıyorum.

mavi

Hakikat yolcusu
Rahip modunu uygularken süreçte bazı tavizler veriyorumdum. Fap yapmasam bile sürecin ciddiyeti bozuluyordu. Bu işlerin aceleye gelmediğini öğrendim. Pmo yu kesinlikle hayatından çıkarmanı geriye kalanları ise kademeli olarak çıkarmanı tavsiye ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6