Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreçte Düştüğümüz En Büyük Hata

emre0048

Merkür Yolcusu
Merhaba,
Ben şunu farkettim ki mesela nofap ile ilgili videolar makaleler bilimsel çalışmalar görüyoruz.
Ve kimileri çıkıp işte 30 günde değişeceksin 90 günde şöyle olacaksın vs diye vaat veriyor.
Ve insanlar sürece başlarken bir umut 30 günde iyi olacağım, iyi hissedeceğim, psikolojik sorunlarım hafifleyecek diye düşünüyor ve bir beklentiye bir gün sayımı içine hapsoluyorlar. Olay tamamen gün saymaya odaklı oluyor bende boyleydim ama bu çok yorucu bu sefer zaman geçsin diye işkence çekiyorsunuz.
Size şu kadar gün sonra iyileşeceksin diye vaat veren kişilere itimat etmeyin.
Bana göre çoğu kişi o vaat edilen güne gelip, bir şey görmeyince hevesi kırılıp nofapten vazgeçme noktasına geliyorlar.
Bağımlı olduğumuz zaman dilimi günler,aylar, seneler olsun hepimizin çok farklı.
Ve bedenlerimiz,iyileşme sürelerimiz,yaşam tarzımızda buna etki ediyor.
Bence zaman saymamalı sürece odaklanmamalı pmoyu bırakıp başka şeylere yönelmeli.

tetragrammaton

Yeni Üye
3 hafta önceye kadar 53 gün sürecim olmuştu, 3 haftadır kendimi toparlayamadım. 53 günlük süreçte mükemmel sonuçlar olmasa da fark edilir etkiler oldu ve bu etkileri süreci bozduktan sonra eski sisteme girdiğinde anlıyorsunuz. Dün tekrar sürece başladım ve buna kendimi mental olarak hazırladım. Bu süreçteki hedefim 1 yıl.

53 günlük sürecin 2. haftasında kendimi iyi hissetmeye başlamıştım, 4. haftasından itibaren psikolojik olarak gevşemeye başladım ve stabil bir depresyon deneyimledim. Depresyonun son aşamalarında kendimi patlayacak gibi hissettiğim için süreci bozdum.

Deneyimli olanlar enerjinizi yönlendirin diye hep söylüyordu, bu hataya düştükten sonra dediklerini gayet iyi anladım. Enerjinizi yönlendirmezseniz sadece monoton hayatınız olacak ve sıkılacaksınız, müteakibinde süreci bozmaya bir adım daha yakın olacaksınız.

netherim

Merkür Yolcusu
Gün saymıyorum daha mutluyum. Ve dediğin gibi nofap bana cenneti sunmuyor ama en azından cehennemden çıkarıyor :)

yesyeni

Yeni Üye
Doğru tespitlerle dolu güzel bir yazı olmuş.Aynen katılıyorum.Birde başladıktan sonra görülecek faydaların anlaşılması için faydaların birikmesi gerekiyor.Buda zamanla olur ancak zamana takılmadan.

Fellow

Ay Yolcusu
Bence gün ve değişik hissetme olayi kişiden kişiye değişiyor. İlk günlerdeki craving'i yenmek bile beni mutlu ediyor. O zaman kendime güvenim geliyor mesela. Forumda hep konuşulan nokta da burası. Biz bu süreçten ne bekliyoruz ? Bunu yapınca supermen olmuyoruz. Önemli olan nokta kaybettiğimiz zamanın yerine iyi neyi koyuyoruz? Eğer iyi birsey yapmiyorsak arta kalan zamanlarımızda zaten bu çukurdan çıkmak da öyle kolay olmuyor malesef.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6