Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Süreçte Günlerin Hızlı Geçmesi?

Herkese selam kısa bir yazı olacak. Öncelikle bugün 24. Günüm ve bir şey fark ettim. Süreci bir süre ilerlettiğimizde günlerin daha hızlı geçtiğini fark ettim. Ama bu fap yaptığım dönemde yaşanmazdı sanki günler aşılamayacak engeller gibi gelirdi. Bunun nedeni nedir? Bunu fark eden var mı? Yaşama enerjisi filan mı? :)

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Benim tahminim şu şekilde; Süreçde belirli zamanları aştığımızda, dopamin sistemimiz birazcıkda olsun aktivitesibi arttırdığı için her ne yaparsak yapalım zevkli geldiği için olaylara tam odaklanıyoruz ve olaylara odaklandığımızda diğer gereksiz olaylar kafamızı meşgul etmiyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz, aksi yönde; süreç yavaşlaması da; sürecin ilk günleri ve kriz anlarında olaylara odaklanmak yerine, kriz vs. durumlara daha çok odağımız kaydığı için odak toplamada enerjimizin tamamını beynimize odaklıyoruz, ikilemde kalıyoruz ve "ZOR ZAMAN" olarak adlandırdığım bu zamanlarda geç geçtiği düşüncesine kapılıyoruz, Algılayıcımız ve odak noktamızı nasıl daha iyi kullanacağımızı çözmüşsek sürecimizdeki yolumuzda hafifliyor bu da bizi başarıya götürüyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6