Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreçte iken tetikleyicilerin daha dikkat çekmesi(soru)

Pineapple

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar ben ne zaman bıraksam. Önüme en çok tahrik olduğum şeyler patır patır dökülüyor. Bozmuyorum,ama fap yaparken olması mümkün olmayan şeyler bırakınca peş peşe geliyor. Algıda seçicilik mi yapıyorum yoksa size de oluyor mu?

asdf1234

Mezun
Bu durumum çok doğal, şöyle düşünün:

Aylık 100 bin dolarlık bir yaşantıya sahipken kim bir anda 10 bin dolarlık yaşantıya geçmek ister ki? Hele akılın merkezi dediğimiz beyin hiç geçmek istemez.

Etrafta beliren tetikleyiciler ağlayıp zırlayan beyninizin sizden istediği şekerler. Sosyal medya vs yerlerde müstehcenlik arttığı için de durumunuz yolun etrafı şeker dükkanı dururken düz bir yok gitmeye çalışan bir çocuğa benziyor.

Ancak beyinin şöyle güzel bir yönü var. İçinde bulunduğu duruma ağlayıp zırlasa da hayatına devam edebilmek için içinde bulunduğu koşullara uyum sağlar.

Beyin şekerleri yiyemediğini veya yememesi gerektiğini öğrendiğin de, şekerlerin ne kadar boş şeyler olduğunu da görecek. Tıpkı benim 2 yıldır çikolata yememem gibi.

Eff

Yoda
Kendim açıp bakmazsam tetikleyici görmüyorum.

Ayrı olarak eskiden göğüsler dikkatimi çekmezken süreç ile birlikte dikkatimi çekmeye başladı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6