Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreçte ileriki günlerde faydaların görülmemesi?

Leo10

Yeni Üye
Sürecin başındaki faydalar su götürmez bir gerçek her sürecimde görüyorum faydaları.Ama ne hikmetse süreçte günler geçtikçe faydalar yavaş yavaş azalıo veya ben bu duruma alışıyorum bilmiyorum ama 90 ve üzeri günlerde süreçte 40-50 gündeki faydaları göremiyorum. Anksiyete,hayattan zevk alamama,sosyal fobi vs. başlıo. İlk sürecimi bu sebepten dolayı 95. günde 120 günlük son sürecimide 3 gün önce bozdum.Sizce böyle bişey gerçekten var mı yoksa iyileşmem için ve etkilerin geri gelmesi için biraz daha beklemem mi gerekiodu ?

Leo10

Yeni Üye

Özellikle evrelerin anlatıldığı kısımı izlemelisin
Eyvallah baktım videoya ben galiba flatlinedan çıkamamıştım o dönem ondan bozdum 90-95 gibi flatline gelmişti 7-10 gün sürdü sonra kayboldu veya ben öyle sandım o günden beri toparlayamadım bütün etkiler kayboldu. Bu flatline dönemi libido geri gelince bitmiyor mu yani benim libido geri geldiğinde ben bitti sandım ?

Michael Scott

Emekli Moderatör
Dostum normala dönüyorsun.Her an enerjik olamazsın veya mutlu.Neverfap öncesi hayatın eksilerde,sürecin ilk zamanlarında eksiden normale çıktığın için muazzam hissediyorsun.Sonra grafik düz devam ediyor (kendini zorlamaz,geliştirmez,sıkıntıların ile yüzleşmezsen ).Zaten bence asıl mücadele normal insanların seviyesine çıktıktan sonra başlıyor.
Sana sosyal fobi yaşatan,hayattan zevk almanı engelleyen başka şeyler olduğunun göstergesi bu durum.
Ayrıca bağımlılık düzeyine göre belki de 1 yılda tam olarak iyileşeceksin ondan dolayı asla yılma ?

Son düzenleme:

Erdem388

Yeni Fapstronot
Bitmeyebiliyor. Genelde herkes 90 günden sonra hiçbir zaman kriz gelmeyeceğine her zaman aşırı enerjik olacağına vs inandığı icin en ufak bir düşüşte süreci bozuyorlar
Kişiden kişiye değişebilir bir durum 179 gündeyim . 90 . Günden sonra bir kere bile kriz yaşamadım . Dün yanımda bilgisayarına p*rn indirdi arkadaş sesleri duydum instagramda keşfetten ss alıp atıyor bana görmek zorunda kalıyorum mesajı açınca ama etkilenmiyorum. Belli bir süre sonra Kriz ve böyle vsvs durumların üstesinden gelmeye başlıyor insan. Bende öyle şuanda. 179 günlük süreçte bir kere kriz yaşadım sadece 2 kerede rüyalandım. Araba kullanıyorum şuan yazım yanlışları için affola

Erdem388

Yeni Fapstronot
Normale dönüyorum hissediyorum ama konuyu açan arkadaşa biraz katılıyorum ilk 60 70 günlerdeki etki ve fayda yok üzerimde. Ama bir çok şeyi atlattım psikolojik sorunlarımı yendim Allah’a şükür ve disiplinli hareket ediyorum bu beni motive ediyor sürecimde

None

Emekli Moderatör
Kişiden kişiye değişebilir bir durum 179 gündeyim . 90 . Günden sonra bir kere bile kriz yaşamadım . Dün yanımda bilgisayarına p*rn indirdi arkadaş sesleri duydum instagramda keşfetten ss alıp atıyor bana görmek zorunda kalıyorum mesajı açınca ama etkilenmiyorum. Belli bir süre sonra Kriz ve böyle vsvs durumların üstesinden gelmeye başlıyor insan. Bende öyle şuanda. 179 günlük süreçte bir kere kriz yaşadım sadece 2 kerede rüyalandım. Araba kullanıyorum şuan yazım yanlışları için affola

Kişiden kişiye degişebiliyor ,90 dan sonra görülse de kişinin eski haline göre o krizler cok zayıf ve seyrek görülür.Bu arada neredeyse hić kriz görmediğine güzel bir süreç yürütmüşsün tebrik ederim

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Tebrik ederim. Bu yazıyı ben yazmış olsam kendime fazla güvendim diye korkar sonra da bozardım. Bu tarz şeylerden etkilenmemem için ne önerirsin? Araba kullanırken siteye girip mesaj atmak mı nofapin faydaları saymakla bitmez :D

Leo10

Yeni Üye
süreci bozmamdaki sebepler hep aynı faydalarının gittiğini hissediyorum ve bozuyorum 4 sürecide böyle bozdum yoksa tetikleyicilerden vs hiçbir şekilde etkilenmiyorum kafamda bitirdim olayı daha neverfapi yeni keşfettiğimdeki ilk sürecimde 90 güne gelmiştim ama bir süre sonra faydalar gidince insanın bütün emeği çöpe gidio şimdi yeni süreçteyim bakalım bu sefer gidebildiği yere kadar gitsin 1 yıl yapmayı düşünüyorum yine tam iyileşmeyip faydaları göremezsem bırakıcam gibi duruo umarım bu son sürecim olur ve sonsuza kadar gider

businessman

Ay Yolcusu
hastaneye git kan değerlerini ölçtür muhtemelen d vitamini normal değerlerden düşük çıkacaktır. d vitamini eksikliği depresyona ve anksiyeteye sebep veriyor. yabancı forumlarda d vitamini ilacı kullanıp anksiyetesi düzelen insanlar çok. google'a ''vitamin d cured my anxiety'' yazıp aratabilirsin.
ben de ekşi sözlükteki 1. entry den öğrendim

mirror16

Venüs Yolcusu
Normale dönüyorum hissediyorum ama konuyu açan arkadaşa biraz katılıyorum ilk 60 70 günlerdeki etki ve fayda yok üzerimde. Ama bir çok şeyi atlattım psikolojik sorunlarımı yendim Allah’a şükür ve disiplinli hareket ediyorum bu beni motive ediyor sürecimde
Hocam büyük ihtimalle eksiden normal bir insana döndüğünüz içindir. Aslında bu süreç normal bir insan gibi yaşamayı sağlıyor.

Erdem388

Yeni Fapstronot
Tebrik ederim. Bu yazıyı ben yazmış olsam kendime fazla güvendim diye korkar sonra da bozardım. Bu tarz şeylerden etkilenmemem için ne önerirsin? Araba kullanırken siteye girip mesaj atmak mı nofapin faydaları saymakla bitmez :D
İlk deneyişim 135 ti kendime güvenim vardı ama oyuna geldim ufaklık hissizleşti sandım korkusuna bilerek bozdum pişman oldum? Şimdi etkilenmemen için sana nasıl örnek verebilirim bilmiyorum ama şöyle diyim. Ben çektiğim psikolojik rahatsızlıklarımdan dolayı araştırırken bu akımı keşfettim. Çok ilaç kullandım ilaç değiştirdim ama nafile bir işe yaramadı yılmıştım artık intiharı düşünüyordum sürekli. Son çare olarak bu akımı deneyeceğim dedim bir umut inandım( başarmanın yarısı) . Sürece başladım araştırdım hep makaleleri okudum ilaçları şekeri alkolü sıgarayı paketli gıdaları p*rnoyı seksi masturbasyonu hepsini bir kerette kestim. Belki inanmayacaksınız ama 135 +179 süreçlerim var ya hayatımı baştan aşağı değiştirdi Allah’ıma şükürler olsun ki yıllarca uğraştığım şu Lanet psikolojik sorunlarımdan kurtuldum kendime geldim disiplini öğrendim kendimi sevmeyi insanları anlamayı hiç yaşayamadığım duyguları keşfettim. Sürecimde yoluma sağlam basmanın bişiyden etkilenmemin krize girmememin sebepleri bu dostum. Ben kazandıklarımı düşünerek yolumda sağlam adımla gidebiliyorum motive olabiliyorum. Kim ne derse desin şuan düşüncelerimi irademi yönetebiliyorum kontrol altında tutabiliyorum engel çakmasına kesinlikle izin vermiyorum.
Bir örnek vereceğim yanlış anlaşılmasın küçümseme falanda yok. Böyle bir durumda nadir insan bu hareketi yapabilir.
Bundan tam 3 hafta önce çok güzel bir ortama girdim 3e üçtük eğlendik falan gece sonu herkes odasına geçti. Ben aldım montumu kıza bişiy demekten çıktım evden. Neden mi Bu süreçte kazandığım şeyler daha ağır bastı. Bu modta 1 sene devam edeceğim. Sonrasında kendime s*eks için izin vereceğim.
Yine arabadayım ama bu sefer sağa çektim kazaya sebep olmasın diye ?

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
İlk deneyişim 135 ti kendime güvenim vardı ama oyuna geldim ufaklık hissizleşti sandım korkusuna bilerek bozdum pişman oldum? Şimdi etkilenmemen için sana nasıl örnek verebilirim bilmiyorum ama şöyle diyim. Ben çektiğim psikolojik rahatsızlıklarımdan dolayı araştırırken bu akımı keşfettim. Çok ilaç kullandım ilaç değiştirdim ama nafile bir işe yaramadı yılmıştım artık intiharı düşünüyordum sürekli. Son çare olarak bu akımı deneyeceğim dedim bir umut inandım( başarmanın yarısı) . Sürece başladım araştırdım hep makaleleri okudum ilaçları şekeri alkolü sıgarayı paketli gıdaları p*rnoyı seksi masturbasyonu hepsini bir kerette kestim. Belki inanmayacaksınız ama 135 +179 süreçlerim var ya hayatımı baştan aşağı değiştirdi Allah’ıma şükürler olsun ki yıllarca uğraştığım şu Lanet psikolojik sorunlarımdan kurtuldum kendime geldim disiplini öğrendim kendimi sevmeyi insanları anlamayı hiç yaşayamadığım duyguları keşfettim. Sürecimde yoluma sağlambasmanın bişiyden etkilenmemin krize girmememin sebepleri bu dostum. Ben kazandıklarımı düşünerek yolumda sağlam adımla gidebiliyorum motive olabiliyorum. Kim ne derse desin şuan düşüncelerimi irademi yönetebiliyorum kontrol altında tutabiliyorum engel çakmasına kesinlikle izin vermiyorum.
Bir örnek vereceğim yanlış anlaşılmasın küçümseme falanda yok. Böyle bir durumda nadir insan bu hareketi yapabilir.
Bundan tam 3 hafta önce çok güzel bir ortama girdim 3e üçtük eğlendik falan gece sonu herkes odasına geçti. Ben aldım montumu kıza bişiy demekten çıktım evden. Neden mi Bu süreçte kazandığım şeyler daha ağır bastı. Bu modta 1 sene devam edeceğim. Sonrasında kendime s*eks için izin vereceğim.
Kenara çektiğine sevindim ? dostum çok şey atlatmışsın yine de inancını kaybetmemiş çabalamışsın. Tebrik ederim tekrar. Herkes yapamaz bunu.

None

Emekli Moderatör
İlk deneyişim 135 ti kendime güvenim vardı ama oyuna geldim ufaklık hissizleşti sandım korkusuna bilerek bozdum pişman oldum? Şimdi etkilenmemen için sana nasıl örnek verebilirim bilmiyorum ama şöyle diyim. Ben çektiğim psikolojik rahatsızlıklarımdan dolayı araştırırken bu akımı keşfettim. Çok ilaç kullandım ilaç değiştirdim ama nafile bir işe yaramadı yılmıştım artık intiharı düşünüyordum sürekli. Son çare olarak bu akımı deneyeceğim dedim bir umut inandım( başarmanın yarısı) . Sürece başladım araştırdım hep makaleleri okudum ilaçları şekeri alkolü sıgarayı paketli gıdaları p*rnoyı seksi masturbasyonu hepsini bir kerette kestim. Belki inanmayacaksınız ama 135 +179 süreçlerim var ya hayatımı baştan aşağı değiştirdi Allah’ıma şükürler olsun ki yıllarca uğraştığım şu Lanet psikolojik sorunlarımdan kurtuldum kendime geldim disiplini öğrendim kendimi sevmeyi insanları anlamayı hiç yaşayamadığım duyguları keşfettim. Sürecimde yoluma sağlam basmanın bişiyden etkilenmemin krize girmememin sebepleri bu dostum. Ben kazandıklarımı düşünerek yolumda sağlam adımla gidebiliyorum motive olabiliyorum. Kim ne derse desin şuan düşüncelerimi irademi yönetebiliyorum kontrol altında tutabiliyorum engel çakmasına kesinlikle izin vermiyorum.
Başarı hikayesi bekleniyor :)

Kilit Nokta

Yeni Fapstronot
süreci bozmamdaki sebepler hep aynı faydalarının gittiğini hissediyorum ve bozuyorum 4 sürecide böyle bozdum yoksa tetikleyicilerden vs hiçbir şekilde etkilenmiyorum kafamda bitirdim olayı daha neverfapi yeni keşfettiğimdeki ilk sürecimde 90 güne gelmiştim ama bir süre sonra faydalar gidince insanın bütün emeği çöpe gidio şimdi yeni süreçteyim bakalım bu sefer gidebildiği yere kadar gitsin 1 yıl yapmayı düşünüyorum yine tam iyileşmeyip faydaları göremezsem bırakıcam gibi duruo umarım bu son sürecim olur ve sonsuza kadar gider
Faydalar kısmına bu kadar takılı kalmakla hata ediyorsun çünkü;
1- Süreçte evreler vardır, yükseliş ve alçalışlar vardır. sürekli bir yükseliş beklenemez ama zamanla bir denge sağlanır
2- Süreçi dışardan etkileyen birçok etken olabilir. Başka bağımlılıklar ya da kişisel ve sosyal sorunlar.
3- Belkide iyileşme sürecin çok uzundur. yani 90 günede takılı kalmamak gerek bu 90 gün sadece temsili bir sayıdır yoksa bazıları 60 günde de iyileşebilirken bazıları 1 yılda iyileşir.
4- Fayda gördükten sonra sürecin ilerleyen zamanlarında bu faydaların gözükmemesi 1. maddeye bağlı olabildiği gibi bu faydalara alışma durumundan da kaynaklı olabilir.

Hem unutma ki ne olursa olsun pmodan uzak durmak daha iyidir.

Ayberk_topalgluu

Yeni Üye
Psikolojik sorunlarınız tam olarak neydi ve kaçıncı günlerde çözüldü bende OKB var biraz

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
O kadar az krize girmenin sebebi ve yöntemi nedir merak ettim

minimalized

Yeni Fapstronot
Dün yanımda bilgisayarına p*rn indirdi arkadaş sesleri duydum instagramda keşfetten ss alıp atıyor bana görmek zorunda kalıyorum mesajı açınca ama etkilenmiyorum.
Senin böyle bir diyette olduğunu bilmesine rağmen yapıyorsa –hatta bence bilmese de fark etmez– arkadaşlığını gözden geçirmelisin.

Yakınlığını bilmiyorum ama böyle insanları hayatından çıkarmak ya da en azından ciddi anlamda mesafe koymak Nofap gibi bir aktiviteden bile faydalı olabilir :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6