Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreçte İstikrarı Nasıl Sağlayabilirim?

Melixah

Yeni Fapstronot
En uzun sürecim 48 gün civarındaydı. Çok iyi gitmesine rağmen son hafta istekler oldukça artmıştı. Bu arada o süreye en kolay ulaştığım süreçti bu çünkü bir şeylerle uğraşıyordum. Ancak kriz anlarında devam etme nedenimizi unutabiliyoruz ve ne olacak ya dusuncesi her yerimizi sarabiliyor. Peki böyle zamanlarda istikrarı nasıl sağlayabiliriz?

King Elessar

Mars Yolcusu
Benim kendim gözlemlediğim şu; ne olursa olsun yapacak bir şey bul yani kısacası boş vakitlerin neredeyse olmasın. Boş vakitlerinde de hiçbir şekilde süreci etkileyecek -edging vs.- şeyler yapma.
Relapse olmamın en büyük kendimce sebebi, boş vakitlerimi doğru değerlendirmemem. Senin de söylediğin gibi bir şeylerle uğraştığın zaman aklından bile geçmiyor. Kriz anında da kendimde de uyguladığım direk dışarı çıkmak: Yürüyüş yapıyorum, spora gidiyorum.
Tabii benden daha uzun süre bu süreçte olanlar olabilir onların tavsiyesi belki daha yararlı olabilir, bu benim kendimde gözlemlediğim.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
5-10 günde bir delirecek gibi olduğumda, (bunda yanlış bir şey yok, sağlıklı biri olarak krize girmiyorsanız kendinizi sorgulamalısınız..), p*rnosuz bir şekilde arzuladığım bir kişiyle günah dolu şeyler düşünerek max. 2-3 dakika içinde sadece penisimi kaldıracak kadar edging yapıyorum, sonra bırakıyorum.

Zaten süreç sayesşnde testo seviyesi yükseldiği için o penis uzun süre de inmiyor öyle durumlarda (iyi hissediyorsunuz), ayrıca küçük bir dopamin de salgılatıyoruz ve kriz sönüyor. Eskisi gibi büyük oranda bir dopamin bombardımanı yaşamadığımız için hayatımıza da majör şekilde etki etmiyor. Boşalmadığımız için süreç te bozulmuyor. Beyne cinsellikle ilgili bir armağan verdiğimiz için de krizimiz sönüyor. Hatta boşalmadan bunu yaşadığımız için sevinçli bir şekilde devam ediyoruz.

Her anlamda güzeldir bu "küçük edging", tavsiye ederim.

Yalnız büyük riskleri vardır:

- Erekte olduktan sonra daha da edginge devam etmeniz çok olasıdır çünkü o zevkten öyle bir anda vazgeçmek aşırı büyük bir irade ister. NoFap iradesinden bile zordur. Halbuki tek yapmanız gereken ereksiyon olduktan sonra salmak. Bunun için mental güç gerekir.

- Bu küçük edgingi yaparken pelvik kaslarınızın durumu veya hayal gücünüzde çok ileri seviye şeyler düşünmeniz halinde sürecinizi bozmanız kaçınılmaz olabilir. Ön s*vişme, veya sadece sarılma ve elleşme gibi soft şeyler düşünün. O da max 2-3 dk sürsün. Erekte olunca salın.

Şuan sürecimde 40 günü geçtim (bundan önce en büyük rekorum 9 gündü, onda da şehir dışındaydım, şimdi aynı ev hayatımdayım), ringde verdiğim savaşta bu yukarıda anlattığım mevzu kendimi toparladığım ve iyi gelmesini sağladığım "mola" sürecim gibi diyebiliriz. Sonra çıkıp savaşa devam ediyorum. (P*rno asla hayatımda yoktur)

Böylece sürecimde baya ilerleme kat ettim. Yoksa çoktan bozabilirdim.

Ne olursa olsun hayatım da çoğu anlamda iyi yere gidiyor. Sürecime zarar verdiğini sanmıyorum. Krizleri yok etmek değil hiçbir zaman amacım. Aksine ben kadınları arzuladıkça tam bir erkeğim, hislerimi kaybetmeye niyetim yok, sadece bunu pmo ile yok etmemeye gayret gösteriyorum...

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6