Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreçte Kafeinin Bende Yarattığı Etki

Chris

Ay Yolcusu
100+ Gündür süreçteyim normalde fazla kahve içen birisi değilim, ayda 1-2 kere denk gelirse. Dün ağırlık çöktüğü için 2-3 bardak kahve içtim ve ciddi bir krize girdim, hatta bu kriz yüzünden az daha lapse olacaktım. Garip gelebilir fakat kahvenin beni ciddi krize soktuğunu fark ettim. Burada anlatmak istediğim şey krize girmek değil, zira 300 güne de gelsem gene krize girerim. Buradaki temel problem kahvenin var olan krizleri şiddetlendirmesi. Bu konuyu sadece dün yaşadığım olaydan dolayı açmıyorum, ne zaman kahve içsem krizi ciddi bir şekilde tetiklediğini fark ettim. Bu anlattığım şey sadece benim tecrübelerim, sizde durum farklı olabilir. Bana kalırsa kafeini fazla abartmamak lazım, benzer bir etki gören var mı?

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Yakın zamanda sırf odaklanmamı arttırmak için kahve tüketimine başlamayı düşünürken bu konu ateş etkisi yarattı. 2-3 Bardak da biraz fazla sanki hangi çeşit kahve içtiniz bu arada ?

BloodRien

Yoda
Kahve dopamini arttırıyor etkisi olmuş olabilir
Ben hergün içerim 2 kupa filtre
özellikle bundan krize girdiğimi görmedim

toleransım yüksek olduğu için olabilir !

Bana kalırsa kahve süreç için çok önemli
reseptörlerin iyileşmesini sağlıyor odakta kalmayı arttırıyor
dozunda psikolojiyede etkileri var

tabi zararıda çok fazla girmeyeceğim

Chris

Ay Yolcusu
Kahve dopamini arttırıyor etkisi olmuş olabilir
Ben hergün içerim 2 kupa filtre
özellikle bundan krize girdiğimi görmedim

toleransım yüksek olduğu için olabilir !

Bana kalırsa kahve süreç için çok önemli
reseptörlerin iyileşmesini sağlıyor odakta kalmayı arttırıyor
dozunda psikolojiyede etkileri var

tabi zararıda çok fazla girmeyeceğim
Reseptörleri arttırdığına dair makale okumuştum. Belkide reseptörlerim regüle olduğu için krize girmişimdir. Ayrıca bir çalışmada kahvenin farelerde androjen reseptörlerini arttırdığınıda okudum. Elbette faydaları kişiden kişiye değişir.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Reseptörleri arttırdığına dair makale okumuştum. Belkide reseptörlerim regüle olduğu için krize girmişimdir. Ayrıca bir çalışmada kahvenin farelerde androjen reseptörlerini arttırdığınıda okudum. Elbette faydaları kişiden kişiye değişir.

Reseptörler cidden artmışsa gelen kriz dopaminsizlikten (yani pmo'ya olan takıntıdan) değil de ciddi ciddi cinsel istek olarak kendini göstermiş olabilir. Bu süper bir başarı tabii çoğumuz cinsel isteğimizi baskıladığımız halde dopamin takıntısından PMO yaptık yıllarca.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6