Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreçteki geçici dönem (geçici olduğunu umuyorum)

niyazicicek

Yeni Üye
3.sürecimdeyim ve 74.gündeyim. Başladıktan 1 ay sonra falan etkileri gerçekten hissediyordum ve hayatımın en verimli dönemiydi. Günde 6 7 saat - normalde yıllardır çalışmadım o yüzden benim için çok fazla- ders çalışıyordum ve onun dışında kitap okuyup belgesel vs. izliyordum.
Şu 20 gündür verimli sayılı günüm olmuştur. Ders çalışmadım, kitaplara fazla odaklanamadım ve bir kaç gün yoğun krizler geçirdim. Artık sanki neverfapten eskisi kadar verim alamıyormuşum gibi veya başka bir nedenden. Sanki yaşama isteğim gitmiş gibi.
Burayı gerçekten seviyorum ve her gün 10 15 dakkamı burda harcarım. Konu açmayı yardımcı olmak için istiyordum ama kendim yardıma ihtiyacım olduğu kanısına vardım. Yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler...

izleyici1

Yoda
ilk 1 2 ay nofaptan bir yarar bekleme
süreç zorlu geri çekilmeler ağır
acı sıkıntı ağrılar odaklanma yorgunluk sinir

Saint Lestat

Yeni Fapstronot
Bende ilk haftalar flatline ve ağır krizler olur ama gün geçtikçe diner. Senin bağımlılık düzeyin düşük sanırım çünkü bayağı geç yaşamışsın bu olayları. Beynimizle olan bu şavaşta galip geleceğiz er ya da geç.

N

neurosoft

Misafir
3.sürecimdeyim ve 74.gündeyim. Başladıktan 1 ay sonra falan etkileri gerçekten hissediyordum ve hayatımın en verimli dönemiydi. Günde 6 7 saat - normalde yıllardır çalışmadım o yüzden benim için çok fazla- ders çalışıyordum ve onun dışında kitap okuyup belgesel vs. izliyordum.
Şu 20 gündür verimli sayılı günüm olmuştur. Ders çalışmadım, kitaplara fazla odaklanamadım ve bir kaç gün yoğun krizler geçirdim. Artık sanki neverfapten eskisi kadar verim alamıyormuşum gibi veya başka bir nedenden. Sanki yaşama isteğim gitmiş gibi.
Burayı gerçekten seviyorum ve her gün 10 15 dakkamı burda harcarım. Konu açmayı yardımcı olmak için istiyordum ama kendim yardıma ihtiyacım olduğu kanısına vardım. Yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler...

Şahsi kanaatimce neverfapi sihirli bir değnek olarak görme eğilimi baya insanda var. Lakin durum böyle değil esasen... Neverfap bağımlılıktan kurtulmak için izlenen bir yoldur diyebiliriz. Kişisel gelişim tamamen apayrı bir mevzu. P*rnografi ve mastürbasyon bağımlılığından kurtulmak bizi günde 12 saat çalışan bireyler yapmaz. Ama bize bu özgürlüğü tanır. Ya da vücudumuz bir anda gelişmeye başlamaz. Ama gelişmek için düzenli spor yapabilecek iradeyi bize verir. Videoyu tamamen farklı açıdan bakabilmeyi sağlayacağını düşündüğüm için paylaşıyorum. Ders çalışamanın, üretken olamamanın bir sürü sebebi vardır...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6