Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sürekli Rüyalanıyorum

Leo10

Yeni Üye
Evet beyler süreçte 62. gündeyim süreç gayet güzel gidio son günlerde sürekli rüyalanmam dışında.Son 10 gündür düzenli olarak 2-3 günde bir rüyalanıyorum kıyafet değiştirmekten bıktım.Süreç beni kesinlikle zorlamıo çok rahat ilerletiyorum zaten 3 defa uzun sürecim oldu çok da zorlanmadım ama elimde olmayan sebeplerden ötürü süreçteki faydaların azalması beni üzüyor.Rüyalanmamak için yan yatıyorum, yatmadan önce su ve yemek yememeye çalışıyorum, tetikleyicilerede nerdeyse hiç bakmıyorum ama bi şekilde sabah kalktığımda o boxer ıslanmış bi şekilde uyanıyorum. Önceki süreçlerimde hiç bu kadar dikkat etmezken böyle bişey yaşamadım en kötü 10 günde bir rüyalanıyordum.Sizce ne yapmalıyım tavsiye verebilir misiniz ?

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
yanlız ben önceki tüm süreçlerimde bunlara pek dikkat etmezken bile hiç bu kadar sık rüyalanmıyordum şu an nie böyle bişey oldu anlamıyorum faydalarında azaldığını düşünüyorum rüyalanmayla birlikte
Yaşın,yaşadığın stres,duygu durumu,hormonal düzenin,uykun bunların hepsi etkileyebilir. Enerjini gün içerisinde atarsan geceye atacak bir şey kalmaz. Spora başlamanı tavsiye ediyorum.

The White Rider

Emekli Moderatör
Rüyalanma'yı azaltmanın 4 temel yolu vardır:
- Sırt üstü uyumak.
- Uyurken bacakların açık olması.
- Uyumadan önce, gece rahatsız etmeyecek ve de gece tuvalete götürmeyecek şekilde su içmek. Kısaca uyumadan uzun süre önce su içmemek, su ihtiyacını erkenden karşılamak.
- Asla tetikleyicilere bakmamak, asla cinsel hayal kurmamak. Cinsellikten her yönüyle uzak durmak. Çünkü eğer tetikleyicilerle iç içe olursanız ya da cinsel hayaller kurarsanız, bunlar bilinçaltına işlenir ve de gece rüyalanma olarak size dönüt yapar.

Ama şunu da bilmek gerekir ki; rüyalanma zararsızdır. Vücudun yerine getirmesi gereken bir işlevidir. Kafaya takmayın.

None

Emekli Moderatör
Yukarıdaki tavsiyelere ek olarak gece yatmadan önce kasık ve alt bölgeyi soğuk suyla yıkayıp yatmanın rüyalanma sıklığının azalmasında faydalı olabilir

srjhda

Ay Yolcusu
-Soğuk bir yerde uyuma
-belini güçlendirecek egzersizler yap
-fantezi ve tetikliyiciye bakma

bunları yaparsan rüyalanma sıklığın düşer

TheErtoşi65

Yeni Üye
Kral aynı sorun bendede vardı 2 haftadır hergün buz gibi suyla duş alıyorum ardından meditasyon yapıyorum rüyadayken rüyada olduğumu ve nofap yaptığımı hatırlayarak rüyalanmadan uyanabiliyorum düzenli uykuda şart.

Leo10

Yeni Üye
gece yatmadan 3 saat kadar öncesi su içmeyi bırakıyorum ve yatmadan öncede kasık bölgesine soğuk su tutuyorum bakalım 2 gündür rüyalanmadım inşallah rüyalanma sıklığım azalır

Leo10

Yeni Üye
10. günde rüyalandım ama yinede soğuk duşun baya faydasını gördüm bu süre bile yeterli benim için ama aklıma bişey takıldı rüyalandığım akşam yatmadan önce abur cubur yemiştim onun etkisi olmuş mudur rüyalanmaya ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6