Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Takıntılar Konusunda Yardıma İhtiyacım Var

Apraksi

Yeni Fapstronot
Katılım
24 Kas 2020
Mesajlar
14
Tepki puanı
17
Puanları
4
Ben 16 yaşındayım bu PMO beni yedi bitirdi her seferinde tekrarlıyorum her zaman yeni üyelik açıyorum çünkü eski hayatımı silmek istiyorum sürekli telefonu sıfırlıyorum yeni mailimi açıyorum kendimi değiştirmek istiyorum ama olmuyor olmuyor ailem beni orta seviyor ama annem daha çok seviyor. Hayatta birçok hedefim vardı artık hiçbirşey beni düzeltemeyeceğini düşünüyorum maddiyat hakkında sorunlarımız var ailemin iyi fakat ben gururuma yediremiyorum istemiyorum çalışmak istedim küçüksün diyorlar seyahatta 13 14yaşında göründüğümü söyledi bir jandarma. zayıf çelimsiz biriyim zayıflık yüzünden sürekli ilaçlar kullandım akrabalar aile dostlarımız aç mı bırakıyorlar yemek ye yat gibi sözler ile küçüklükten beri travma yaşamama sebep oldular. Yanlış anlamayın ama hepsinin allah belasını versin. Namazımı kılıyordum onu bıraktım Kuranın türkçesini okuyordum arapçasını hiç bilmiyordum bana niye arapçasını okumuyorsun diyorlardı. Derslerim ortaydı diksiyonum mükemmeldi bir hocadan hariç hocalar sürekli bana hiçbirşey bilmeyen muamelesi uyguluyordu. Psikolojik sorunlarımın oldugunu değişik rüyalarıgörüyorum deprem olma hissi kalp çarpıntıları birşey olunca vücudum hemen titriyor ama kimse beni ciddiye almıyor.ama gerçekten yoruldum beni nolur kurtarın lütfen kurtarın nolur ne yazarsanız yazın nolur
 

Eff

Satürn Yolcusu
Katılım
5 Eyl 2020
Mesajlar
262
Tepki puanı
296
Puanları
103
Tekrardan hoşgeldin. Tüm bu sorunları başlamak yönetemi ile çözeceğiz. Kendine bir rota oluştur. Sorunlarını yaz sırayla bunların üstünü çizeceğiz. Pmo o yaşlarda tam bir illettir. Bırakıcam dersin. Uğraşırsın ama muhtemelen zararlarını tam olarak görmediğinden seni daha da çok çeker. Adım atmak çok önemli.

Sorunlarını yaz tek tek hallet. Zayıflıktan kurtulmak istiyorsan spor yap ve diyetler araştır. Ağırlık çalışarak 3 ayda 6-7 kilo almıştım. 55 kilodan 62 ye çıkmıştım 10. sınıfta. Sonrasında milletin ne dediğine takmamayı öğrenmen lazım. Akrabalarınla görüşmemeye çalış. Zorunlu olarak aynı ortamda bulunuyorsan farklı odaya geç kitap oku ne biliyim. Seni olumsuz etkileyen insanları hayatından çıkar. Arap değilsin arapçadan bir şey anlamıyorsun türkçe okuman daha faydalı senin için. Bitirdiğinde istersen arapçasını da oku. Kendileri 2 surenin anlamını bilmez gelir dengesizlik yaparlar hey allahım.

Hocalar sana neden öyle bir mualeme uyguluyor anlamadım. Notların falan mı düşüktü?

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Pmo senin derdine derman değil. Aksine enerjini çalıyor ve bir çok şeyi de. Kaçış yolu olarak kullanma.
Bırakmak istiyorsan bazı alışkanlıklarını bitirmen gerekicek. Örneğin banyoda yapıyorsan banyodan daha erken çıkmayı dene veya soğu biraz soğut vb .

Bol şans.
 

Hades

Jüpiter Yolcusu
Katılım
11 Ağu 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
276
Puanları
96
Dostum beni yanlış anlama ama buradan biz sana pek yardım edemeyiz ki yine bilgisi olan arkadaşlar vardır belki de ama bak ne güzel önceden namaz kılıyormuşsun arspçasını bilmesen de kuran okuyormuşsun bunlara tekrar başla dua et biraz da çabala emin ol düzeleceksin sakın ha aklından da daha önce yaptım düzelmedim, ama yapıyorum düzelmedim gibi şeyler geçirme sabret sadece. burası imtihan dünyası kimin derdi yok ki dışarıdan herkes mutlu gözükür ama bilemezsin kimsenin içini sadece sabret ve zaman ver kendine namazı kuran I da ihmal etme gör bak her şey nasılda yoluna giriyor
 

Domestic Fox

Yeni Üye
Katılım
18 Kas 2020
Mesajlar
28
Tepki puanı
13
Puanları
9
Kankam yaşın daha çok genç ailen seni okutmak istiyorsa bence kesinlikle okumalısın durumunuz iyi değildir anlarım ama ilerisi için okuyup güzel bir meslek edinip annene bakman çok daha güzel olmaz mı? Bence okumayı aksatma bir şey olamazsan bile cidden öğrendiklerin okulun ortamı üniversitede ayrı olman bunlar güzel deneyimler insana çok şey katıyor. Karamsarlığa katılıp da hiçbir şey beni düzeltemez de deme sıkıntılarını normal karşıla ve geçeceğini ya da düzeltebileceğini düşün çünkü bu sıkıntından sonra başka bir şey gelecek ondan sonra başka bir şey her zaman olabilecek şeyler bunlar yani gerçekçi ol ve olayları gözünde büyütme. 9 ve 10. sınıfta ben de çok küçük görünürdüm zayıf çelimsiz 52 kilo falan bir şeydim ama bir anda kilo almaya başladım 1 yılda 72-73 kilo oldum. Ergensin daha bir anda iştahın falan açılır çok takılma insanların dediğine her şey için moralini bozma. Herkesin kusuru vardır ve seninki kalıcı bir şey değil dediğim gibi 1 senede düzeldim ben akrabaların dediğine de bakma onlar eleştirecek yer bulurlar illa. Yani sana önerebileceğim şey insanları dinle ama seni sadece eleştirmek için eleştiren insanlara da içinden He He de geç bu tarz şeyler geçicidir ve çok takılmadığın sürece üzülmezsin kilo konusunda da pmo konusunda da düzeldiğini farkettiğim an mutlu olursun böylece belki çarpıntıların rüyaların geçer ama bunlar çok ciddiyse buraya nasıl içini döküyorsan annene de söyle psikoloğa gidersin ya da farklı bir şey illa ki yolunu bulursun yani.
 

Senharikabirisin

Merkür Yolcusu
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
196
Tepki puanı
218
Puanları
58
Ben de kendimce tavsiyelerde bulunmaya çalışayım. Yeni üyelik açıp durma yorma kendini. Herkesin içinde var bu nefsani istekler. Nefsinle barış ona düşman olma. Dizginlemeye çalış. Zamanla kontrolü alacaksın. Arada bir tökezlicek sonra yine kalkacaksın. Çünkü bu iş öyle hemen çözülmüyor. Sen doğru yoldasın artık bir şeylerin farkındasın. Bu çok güzel. Seni tebrik ederim. Yaşın da çok genç. Geminin kaptanı sensin rotanı doğru yöne çevirmişsin arada bir küçük sapmalar olacaktır. Onlar telafi edilebilir. Kendini ümitsiz vaka olarak görme daha yolun çok başındasın. Ve bu kadar pişman olup üzülerek kendine kahretme. Çünkü senin aslında nefsin olduğu gibi güzel bir kalbin iyi bir yanın da var. O yanını güçledir. Doğruya yönel ve ilerlemeye devam et. Başarılar dostum. Bu yaşta bu farkındalıkta olduğun için çok tebrik ederim. Başarabilirsin sen istersen çabalarsan yaparsın sana güveniyorum.
 

Benözgürbiriyim

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
424
Tepki puanı
651
Puanları
160
Racon 1-) Konular doğru kategori içerisinde açılmalıdır. Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması gerekmektedir. "Yardım", "İmdat", "Sürecim Bozuldu mu?" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir ve spam yapılması yasaktır.

Raconların ihlalinin tekrarlanması kalıcı uyarı sebebidir

Sorununa gelecek olursa küçük gösterme konusunu kafana o kadar takma genç göstermek iyidir ileride çok faydasını göreceksin ,kilo konusuna gelirsek aç bırakılma şakalarına bende maruz kalıyodum spor yaparak sağlıklı bir sekilde kilo alabilirsin boyum hiç değişmeden yağlanmadan 55 kilodan 77 kiloya çıktım zamanla sağlıklı bir sekilde kilonu arttırırsın
akrabalarını fazla takma maalesef türkiyede akrabalar saçma sapan hareketlerde ve konuşmalarda bulunmaktan geri kalmazlar bu sorunu sadece sen yaşamıyorsun hemen hemen hepimiz bu sorunu yaşıyoruz öğretmenlerde bazen saçma sapan konulardan takabiliyolar insana sen kendi öğrenmene derslerine notlarına bak önemli olan kağıt üstünde olandır onun bunun tavrının hicbir önemi yoktur

Daha yolun başındasın şimdilerde pmoyu bırakırsan hayatını şu an hayal edemeyeceğin sekilde değiştirebilirsin ama başarmak istiyosan takıntılarından kurtulup kendine bir hedef koymalı ve hedefin için canla başla çalışmalısın,takıntıların seni zorluyorsa mutlaka psikolojik destek almalısın
 

Targetlock

Uranüs Yolcusu
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
350
Tepki puanı
448
Puanları
111
Yeni başlık, üyelik, mail açma isteğini anlıyorum. Mükemmelliği istiyorsun. Eksiksiz olmak istiyorsun ama hata yapmak gayet doğaldır. Aynı hataları yapmak sorundur. Sorunu objektif bir analizle bulursun ve çözersin.
Yaşın gereği ben kimim sorusunu daha fazla soruyorsun tabi. Çünkü vücudun hislerin falan değişiyor gelişiyor. Bu değişimi anlamlandırmak istemen gayet normal. Ben kimim sorusuna verdiğin cevapları her yaşta güncelleyebilir değiştirebilirsin.

Ben kimim sorusuna doğru cevabı nasıl bulabilirsin?
Hiçbir baskı ve zorlama altında kalmadan sadece kendi düşündüklerinden yola çıkarak tabi ki.

Her ne kadar kötü halde olursan ol. Kimseyi suçlama. Travmalar geçirmiş olabilirsin. Çok doğal. Yanlış yetiştirildiğin bazı konular vardır. Bu da çok doğal. Bunun için birilerini suçlaman demek aslında sorunu çözmeyi reddetmek demektir.
Suçlamak yerine sorunların üzerine git ve aş. Bu sorun mevzusu herkeste var. Çünkü insan ancak bu şekilde kendine saygısını kazanır. Olmak istediğin kişiyi sorunlarla boğuştukça daha net tanımlarsın.

Karakterini geliştirmen gerekli. Doğruyu söyleyebilme cesaretine sahip olmalısın. Nasıl?
Önce kendine söylemekten kaçındığın, yüzleşmekten kaçındığın konulardaki hatalarını söyleyerek pratik yaparsın.

Kendini geliştirebileceğin, sorumluluk ve ödül dengesi ile oluşturulmuş rutine sahip olmalısın. Sorumluluk almayı öğrenmelisin. Kendine saygı duyacaksın böylece.

Öfkeni ve stresini de kabul etmen gerek. Pek çok olumsuzluklarla baş etmeye çalışacaksın. Bazen dağılacaksın. Zorluklar şanssızlıklar üst üste gelecek. Kayıpların olacak. Ağlayacaksın. Korkacaksın.
Bunları kesinlikle yaşayacaksın. Her şeyi doğru yapsan da olumsuz şeyler başına gelecek.
İnşa ettiklerin bazen bozulacak. Bunlar kötü şeyler evet. Ama seni geliştirecekler.
Bu kötü duygular, kötü sonuçlar da insanı geliştirir. Eğlenceli, mutlu zamanların da olacak. Sıkıntıdan patladığın ve yorulduğun zamanların da olacak. Ama ikisi de sana hizmet edecek.
Simetri her şeydir. İyi zamanlar kadar kötü ve zor zamanlar da geçireceksin. Bunlar seni bir bütün yapacak.

Davranışlarını kontrol edebilirsin. Nasıl davranacağını seçebilirsin. Bu kontrol edebildiğin bir şeydir.

Bazen suçluluk duygusu hissedersin. Yaptıkların ve yapmadıkların hatta o an yapamadıkların için.
Vicdanına hesap verebileceğin bir yaşam sürmen önemlidir. Çünkü çok rahat yaşarsın. Uyumlu bir insan haline gelirsin.

Ayrıca şunu da belirteyim. Vicdanına hesap verebileceğin bir yaşam sür derken herkese daima iyi olman gerektiğini kast etmiyorum.
Kendini ve çevreni zorbalıktan koruyabilecek savunma gücüne ihtiyacın var. Gerekli durumlarda kullanman şarttır.

Zorbalık yapmaktan zevk alan insanlar gözlerine zayıf görünen kişileri kestirirler ve onlara acı çektirmekten zevk duyarlar.
Bu korkaklıklarının getirdiği bir açlıktır.

Bu nedenle savunma sporu önemlidir. Spora başlamalıyım çünkü zayıfım diyorsan gidip boksa başlamanı tavsiye ederim. Daha sonra istediğin savunma sporunu da yanına ekleyebilirsin.

Caydırıcı güçlerin ve alternatiflerin olsun. Bu karşındaki insanın senin kişiliğini yok sayıp saygısızlık yapmasını engeller.

Caydırıcı gücün sahibi olduğunda ise bunu doğru kullanman gerekir. Zalimlik yapmaktan kaçınmalısın. Zaten savunma sporunun iyi tarafı insana zalimlikten ziyade hoşgörüyü benimsetmesidir.

Ezilmekten doğan çaresizliği, biraz daha güçlü hissedebilmek adına başkasına yansıtmak ve karşındakinin hayatını zorlaştırmak zulümdür.
Dediğim gibi kendine saygını artırdıkça zulümden uzaklaşırsın zaten.

Son olarak kalite çok önemlidir. Kalite kimsenin seni görmediği zamanda bile doğru şeyi yapmaktır. Zaten vicdanın kalite kontrol için önemli bir kaynak.

Soruların olursa çekinmeden sor. Yanıtlayabildiğimi yanıtlarım
 

JakeDunn

Yoda
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
742
Tepki puanı
1,867
Puanları
200
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dostum seni bu durumdan sen kurtarabilirsin. İnsanlara yaşadığın kötü şeyleri anlatmayı bırak. Ayağa kalk ve bir plan yap. O plan için ölmeye hazır ol.
(birden fazla hesap açmak yasak bir daha açarsan ceza alacaksın.)
 

Mızray

Yeni Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
2
Tepki puanı
1
Puanları
3
Dostum seni bu durumdan sen kurtarabilirsin. İnsanlara yaşadığın kötü şeyleri anlatmayı bırak. Ayağa kalk ve bir plan yap. O plan için ölmeye hazır ol.
(birden fazla hesap açmak yasak bir daha açarsan ceza alacaksın.)
Kardeşim kilo sorunu bendede vardı , alakası varmı bilmiyorum ama ki vardır bence nofap yapmaya başlayınca 4 ayda yaklaşık 12 kilo aldım
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst