Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tavsiyenize İhtiyacım Var Dostlar

yigitozalp

Yeni Üye
Dostlar her yolu denememe rağmen bu işi bırakamıyorum psikoloğa da gittim bırakmaya yönelik Neverfap videoları eskiden işe yarardı ama artık beyin ve vücut bunlara da ikna olmuyor benim sürekli yapma nedenlerim :

1-ARKADAŞIM HİÇ YOK EVET YOK ARADIĞIMDA KESİNLİKLE AÇMIYOLAR YADA İŞİM VAR DİYİP GELMİYOLAR

2-KIZ ARKADAŞ ARAYIŞIM OLDU TANIŞMA ŞANSI DAHİ VEREN OLMADI TERSLEYİP GÖNDERİYOLAR DİREKT

3-İŞSİZİM İŞ BULAMIYORUM ÜNİ MEZUNUYUM

Bu sebeplerin yıllardır çözülmemesi bende yoğun stres yapıyor ve kendimi kontrol edemediğim için bu çukura düşüp video vs. izliyorum. Bana diyeceksiniz git sosyalleş şu bu her şeyi denedim dostlar her şeyi denedim. Süreçte belki diyorum 30-40 güne gelsem hayatım değişir ama 3-5 günü geçemiyorum.

Soğuk duş al, yürüyüş yap, spor yap gibi tavsiyeleri almıyorum bunlar yaptığım şeyler sonuç 0

izleyici1

Yoda
hocam mutsuzken evet etrafında arkadaş kalmıyor
işsizken zaten kız arkadaş elinde tutamazsın
soğuk duş ve yürüyüşü bırakma devam et
bu seni daha kötü bir durumda olmanı psikolojik olarak çökmeni engeller

işsizken sosyalleşmek arkadaş sevgili edinmek olmaz !
çünkü kimseye verebileceğin bir şey yoktur

önce iş sorununu düzeltmelisin!

BombacıMülayim

Ay Yolcusu
Dostlar her yolu denememe rağmen bu işi bırakamıyorum psikoloğa da gittim bırakmaya yönelik Neverfap videoları eskiden işe yarardı ama artık beyin ve vücut bunlara da ikna olmuyor benim sürekli yapma nedenlerim :

1-ARKADAŞIM HİÇ YOK EVET YOK ARADIĞIMDA KESİNLİKLE AÇMIYOLAR YADA İŞİM VAR DİYİP GELMİYOLAR

2-KIZ ARKADAŞ ARAYIŞIM OLDU TANIŞMA ŞANSI DAHİ VEREN OLMADI TERSLEYİP GÖNDERİYOLAR DİREKT

3-İŞSİZİM İŞ BULAMIYORUM ÜNİ MEZUNUYUM

Bu sebeplerin yıllardır çözülmemesi bende yoğun stres yapıyor ve kendimi kontrol edemediğim için bu çukura düşüp video vs. izliyorum. Bana diyeceksiniz git sosyalleş şu bu her şeyi denedim dostlar her şeyi denedim. Süreçte belki diyorum 30-40 güne gelsem hayatım değişir ama 3-5 günü geçemiyorum.

Soğuk duş al, yürüyüş yap, spor yap gibi tavsiyeleri almıyorum bunlar yaptığım şeyler sonuç 0
Al sana +1 çoğu şeyi bende denedim. Mücadeleye devam. Yaş kaç

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Senin önce kendi sorunları çözüp bunun sonrasında sosyal ilişkilerine yönelmen gerek.

defiantwarrior

Mars Yolcusu
İşsiz olmak, bizim ülkemizde sanki bir ayıpmış gibi yansıtıldığı için kendi üzerinde baskı kuruyor olabilirsin. Bir de etrafında herkes sana şunu denese ya da başka bir şey yapsana gibi tavsiyeler de verdiği için kendini değersiz hissetme olasılığın yüksek. Belki kendi mesleğini yapmak istiyorsun buna dair planların var. Herhangi bir yerde çalışmak istemiyorsun. Sorunlarından kaçma üstüne git. Sanırım bu belirsizliklerin için de kendine bir hedef koyamıyorsun. Aradığında açmayan biri senin arkadaşın olamaz. Hepimiz burada fikir belirtse herkesin en fazla 3-4 arkadaşı vardır ya da yoktur. Kız arkadaş için birçok parametre var. Sağlık sorunu da yaşıyor olabilirsin ailenle dertleşme şansın varsa bunun çözümü orada başlar. Parayla ilgili durumlar canını sıkıyor olabilir. Şu anda ülkenin yarısından çoğu depresif ilaçlar kullanıyor. Ekonomi ve yaşam şartları ciddi oranda bunlara yol açıyor. Psikolog, psikolojisi iyi fakat sorunları olan insanlar için daha iyi. Fakat bir türlü düşük moddan çıkamıyorsan bir doktor randevusu alıp kendinle ilgili notları tutup bir uzmana bunları aktarabilirsin.

Bebekzyzz

WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAH!
Sana kendi tecrübelerimden yola çıkarak birkaç tavsiye vermek istiyorum.

Öncelikle benim geçmişte yaptığım ve sende de fark ettiğim; 10 adım geriye atan hatayı yapmayı bırak:
"nofapa gereğinden çok anlam yüklemek"

Bir şeye ne kadar çok anlam yüklersen onu kaybettiğin zaman o kadar hayal kırıklığı yaşarsın.

Bu işi öncelikle kafada bitirmem lazım dostum. 3 gün 5 gün diye kendine yüklenirsen işin içinden çıkamazsın.
Çırpındıkça bataklığa daha fazla batmak gibi düşünebilirsin. Sen olayı çözdükten sonra zaten bir bakmışsın haftalar hatta aylar geçmiş.

Bu bataklıktan kurtulmanın yolu ise çok kolay; bu kitabı adam akıllı okumak.

Devam, burayı da hallettiğimize göre sıra diğer önemli işlerde. Aile evinde mi yaşıyorsun bilmiyorum ama öyle bir durum varsa iş bulup çalışmanı şiddetle öneririm. Çünkü belli bir yaşa gelip eve katkı yapmadığın zaman göze batmamak için bazı koşullara katlanmak zorunda kalıyorsun.
Ek olarak işsiz olmanın ve eve tıkılıp kalmanın en kötü yanı da can sıkıntısı.
Bu normal bir durum evet ama insan dediğimiz canlının en temel ihtiyacı olan sosyal yaşamı bir kenara atmamak gerekir.
+Günün 24 saati evde olduğun zaman telefonu eline almama imkanın yok. Sonra tetikleyici, relapse falan filan...

Ayrıca son kısımda spor yapmayı önermeyin sonuç sıfır yazmışsında ne bekliyordun ki?
Spor yapınca her şey istediğin gibi mi olacaktı? Bir anda her şey düzelip, seni eken arkadaşların seni arayacak, seni reddeden kızlar peşinden koşacak, patronlar seni işe almak için can atacak... Bunlar hayal ürünü.
Sporu KENDİN İÇİN YAP kimseye yaranmak için değil!

Sözlerimi bitirmeden önce tekrarlamak istiyorum, kendini sayıların altında ezme. Bazı şeylerden kaçmak için onları kullanma.

Unutma hayatta çıkışlar kadar inişler de olur. Bu inişlerin sertliğini, hasarını sen ve senin azmin belirler.

Ciks

Mezun
Yardımcı olurum fakat her dediğimi yapman lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6