Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Telkin, Algı, Pmo İlişkisi Üzerine

MİKE

Mezun
Öncelikle neverfap ailesine teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim çünkü üniversite sınavı gibi zor bir zamanda karşıma çıkıp kendimi keşfetmeme önayak olmuştur. Neverfapa başladığım zamanlar bayağı bilgisizdim. İradeyle olacak bir iş olduğunu sanıyordum. Ancak tam da irade işi değil. İrade tükenen bir şey bir kere bunu ömrünün sonuna kadar sürdürmen mümkün mü? (burdan kitap üzerinde bir düzeltme olmasını rica edeceğim çünkü kitapta iradenin tamamen gereksiz olduğu ve kitap bitince tamamen kurtulacağımız yazıyor ancak öyle olmadığı aşikar) Yalnız irade ya da yalnız algı işe yaramaz. İkisi birlikte olmalı şimdi adım adım nasıl olacağını anlatayım.

Telkin nedir ?
1-Bir duyguyu, bir düşünceyi birinin belleğine sokma, ona aşılama.
2-Bilinçdışı bir süreç aracılığıyla, kişinin fizyolojik ve ruhsal alanıyla ilgili bir düşüncenin gerçekleştirilmesi.

İnsanlara sürekli telkinler verilir.

Mesela reklamlardan pınar süt reklamı(1.16 ), etrafta süt içip koşturan mutlu bir küçük kız var. Kız neden mutlu ?
Capy atom reklamı (4.41) adam meyve suyu içiyor, bir sürü işi hızlı hızlı bitiriyor, patrondan terfi alıyor, toplantı masasına oturur oturmaz kız düşürüyor. Tüm bu etkiler 250 ml meyve suyu ile mi oluyor olmuyorsa neden reklamda var ?

Ülker içim peynir reklamı (9.58). Sofradaki herkes gülüyor, slogan yedikçe yenir . Peynir yediği için bizim kahvaltılarda öyle sırıtan insanlar yok. Yine telkin yağmuru.

(10.30) Dacia duster reklamı. Yere sağlam basan, ezber bozan, güçlü araba. Neden bunları söylüyor ? Laf olsun diye mi ?

(21.22) Lays. Kıytırık bir cips. Arkadan anadolu ezgileri, cips gören çocuklar ve adam şaşırıyor. Adam bir cips atıyor verilen tepkiye dikkat edin ,çocukların yüzüne dikkat cipsi görünce gülüyorlar. Ey güzel kardeşim insanı lays kaşık cips mi mutlu edecek ? Cips yiyince siz de ''Mmmm ne kadar güzel '' yapıyor musunuz ? Sonda da diyor ki ''ailenizin yeni keyfi'' hangi anadolu köyünde ailenin keyfi lays kaşık cips ? Ne diye bu kadar güzelleme ? Reklamı yapmayıp direkt rafa koysan zaten alacak olan almaz mı ?

(24.43) Sütaş tatlım. Bol taze süt, dayanılmaz lezzet, hayat ne tatlı. Bir puding için fazla değil mi?

Kola ramazan reklamı.

Acaba insanlar neden bu kadar mutlu aklınız alıyor mu altı üstü kola içiyorlar. Eminim geleneksel içeceğimiz koladır ve kola sofraya koyuldu mu insanlar hemen birbirine ısınıp gülmeye başlar.

Çokokrem

En tatlı sabahlar çokokremle başlar. Herkeste yine bir gülücük yine arkada Anadolu ezgileri. Allah aşkına ülkede kaç aile böyle kahvaltı ediyor. Var mı aranızda çokokrem yiyip kahkahalar atan ?

Bunların hepsi telkindir siz izlerken farkına olmazsınız boş gözlerle reklamın geçmesini beklersiniz ancak o an bilinçaltına giden mesaj şu : bunu yersen mutlu olursun, bunu giyersen mutlu olursun, güne güzel başlarsın, işlerin yolunda gider. Peki bakkaldan aldığınız yiyecek içeceğin üzerinizde böyle bir etkisi var mı ? Bunun başka bir boyutu da şudur. Kıyafet, yatak, ayakkabı reklamlarında ünlüleri oynatmak ya da güzel modeller kullanmak. Amaç ne modelin iyi yönlerini ürüne yansıtmak. Ronaldonun şampuanını kullanınca ronaldo gibi top oynayan var mı aranızda? Tabi ki yok beyler.

Bunlar tüketimi oluşturmak için bilinçaltını yıkama yöntemleri. Pmo da sistem bunun aynısıdır ancak pmo da telkini başkası değil siz kendi kendinize yaparsınız. Her kullanımdan sonra yanında mast da yaptığınız için beyniniz zevkle bu olayı ilişkilendirir. Orada bir sürü kadın görür (beyin için bu milyonlarca üreme fırsatıdır)ve onların gerçek olmadığını anlayamaz bunu şuna benzetirim : bir pasta fotoğrafı görünce ağızından tükürük salgılanır bu görsel uyaranın üzerindeki etkisidir. Pasta gerçek değil ama tükürük salgılanıyor. Kadın gerçek değil ancak erekte oluyorsun. Bu beyninle alakalı bir durum. Daha sonra uzun vadede pmo= zevk bilinçaltına oturur. İlk bırakmak istediğim zamanlar bilinçli beynim bunun zararlı olduğunu anlıyordu zaten o yüzden bırakmak istiyordum ancak içimden bir şey yapmak istiyordu farkındaydım yeni başlayanlar da farkında bunun. Bunun bir sebebi var yola yanlış başlıyoruz. Üst beyin ikna oldu mu her şeyin düzeleceğini sanıyoruz ki bu his kitabı(PBKY) okuduktan sonra çok net hissedilir. Kendinize tamam kesin bitti dersiniz, bir daha yapmayacağınızı sanarsınız ancak yaparsınız. Bilinçaltınız ikna olmamıştır bu da telkin yoluyla olur. Az önceki reklamlar gibi kendinize sürekli telkin vermelisiniz. Telkin algı yaratır algı da olaya bakışınızı belirler. Bu iğrenç bir şey ve bundan kurtulmalıyım algısıyla, bir süre bırakıyım sonra dönerim bu bir zevk diyeti algısında dağlar kadar fark vardır. Algı yaklaşım belirler. Bu iğrenç bir şey algısı sonsuza kadar bundan kurtulma eylemine yol açacakken zevk diyeti algısı bir süre sonra sizi tekrar tuzağa sürükler. Bu nedenle algınızı telkinle düzeltmeden işi bitiremezsiniz. Telkin ve algı hakkında daha çok bilgi edinmek ve bu illetten kurtulmak için bana en çok yardımcı olan adama İzzet Güllü'dür.

Bundan sonrası çok da zor değil. Bir müslüman nasıl namazla imanını tazeler ve arada kuran okuyup inancını kuvvetlendirirse biz de bir süre pmo nun iç yüzünü görmek için gözlemler yapmalı, düşünmeli, PBKY okumalı bu konuda videolar izleyerek üst beyni ikna etmeliyiz. Bunları yaparken telkinlerle alt beyni de ikna ettikten sonra pmo bağımlılığı diye bir şey kalmaz ortada.

Telkin örnekleri:
Ben pmo izlemem ve mast yapmam.
Bu kadınlar gerçek dünyada bana zevk verebilir ama yalnız fotoğraflar.
Bu yalnız bir fotoğraf benimle üreyemez.
PMO zevk vermez.

Siz de kendinize göre telkinler bularak bunlar sık sık söyleyin. Sorusu olan açık açık sorsun burada tecrübelerden faydalanıp kurtulursak bir ömür daha güçlü oluruz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Geniş bir bakış açısını yaratmayı başarmışsın, güzel içeriğin için teşekkürler.

….asdf

Yeni Fapstronot
Öncelikle neverfap ailesine teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim çünkü üniversite sınavı gibi zor bir zamanda karşıma çıkıp kendimi keşfetmeme önayak olmuştur. Neverfapa başladığım zamanlar bayağı bilgisizdim. İradeyle olacak bir iş olduğunu sanıyordum. Ancak tam da irade işi değil. İrade tükenen bir şey bir kere bunu ömrünün sonuna kadar sürdürmen mümkün mü? (burdan kitap üzerinde bir düzeltme olmasını rica edeceğim çünkü kitapta iradenin tamamen gereksiz olduğu ve kitap bitince tamamen kurtulacağımız yazıyor ancak öyle olmadığı aşikar) Yalnız irade ya da yalnız algı işe yaramaz. İkisi birlikte olmalı şimdi adım adım nasıl olacağını anlatayım.

Telkin nedir ?
1-bir duyguyu, bir düşünceyi birinin belleğine sokma, ona aşılama.
2-bilinçdışı bir süreç aracılığıyla, kişinin fizyolojik ve ruhsal alanıyla ilgili bir düşüncenin gerçekleştirilmesi.

İnsanlara sürekli telkinler verilir(
). Mesela reklamlardan pınar süt reklamı(1.16 ), etrafta süt içip koşturan mutlu bir küçük kız var. Kız neden mutlu ?
Capy atom reklamı (4.41) adam meyve suyu içiyor, bir sürü işi hızlı hızlı bitiriyor, patrondan terfi alıyor, toplantı masasına oturur oturmaz kız düşürüyor. Tüm bu etkiler 250 ml meyve suyu ile mi oluyor olmuyorsa neden reklamda var ?

Ülker içim peynir reklamı (9.58). Sofradaki herkes gülüyor, slogan yedikçe yenir . Peynir yediği için bizim kahvaltılarda öyle sırıtan insanlar yok. Yine telkin yağmuru.

(10.30) Dacia duster reklamı. Yere sağlam basan, ezber bozan, güçlü araba. Neden bunları söylüyor ? Laf olsun diye mi

(21.22) Lays. Kıytırık bir cips. Arkadan anadolu ezgileri, cips gören çocuklar ve adam şaşırıyor. Adam bir cips atıyor verilen tepkiye dikkat edin ,çocukların yüzüne dikkat cipsi görünce gülüyorlar. Ey güzel kardeşim insanı lays kaşık cips mi mutlu edecek ? Cips yiyince siz de ''Mmmm ne kadar güzel '' yapıyor musunuz ? Sonda da diyor ki ''ailenizin yeni keyfi'' hangi anadolu köyünde ailenin keyfi lays kaşık cips ? Ne diye bu kadar güzelleme ? Reklamı yapmayıp direkt rafa koysan zaten alacak olan almaz mı ?

(24.43) Sütaş tatlım. Bol taze süt, dayanılmaz lezzet, hayat ne tatlı. Bir puding için fazla değil mi?

Kola ramazan reklamı (
). Lan insanlar neden bu kadar mutlu aklınız alıyor mu altı üstü kola içiyorlar. Eminim geleneksel içeceğimiz koladır ve kola sofraya koyuldu mu insanlar hemen birbirine ısınıp gülmeye başlar.

Çokokrem(
). En tatlı sabahlar çokokremle başlar. Herkeste yine bir gülücük yine arkada anadolu ezgileri. Allah aşkına ülkede kaç aile böyle kahvaltı ediyor. Var mı aranızda çokokrem yeyip kahkahalar atan ?

Bunların hepsi telkindir siz izlerken farkına olmazsınız boş gözlerle reklamın geçmesini beklersiniz ancak o an bilinçaltına giden mesaj şu : bunu yersen mutlu olursun, bunu giyersen mutlu olursun, güne güzel başlarsın, işlerin yolunda gider. Peki bakkaldan aldığınız yiyecek içeceğin üzerinizde böyle bir etkisi var mı ? Bunun başka bir boyutu da şudur. Kıyafet, yatak, ayakkabı reklamlarında ünlüleri oynatmak ya da güzel modeller kullanmak. Amaç ne modelin iyi yönlerini ürüne yansıtmak. Ronaldonun şampuanını kullanınca ronaldo gibi top oynayan var mı aranızda? Tabi ki yok beyler.

Bunlar tüketimi oluşturmak için bilinçaltını yıkama yöntemleri. Pmo da sistem bunun aynısıdır ancak pmo da telkini başkası değil siz kendi kendinize yaparsınız. Her kullanımdan sonra yanında mast da yaptığınız için beyniniz zevkle bu olayı ilişkilendirir. Orada bir sürü kadın görür (beyin için bu milyonlarca üreme fırsatıdır)ve onların gerçek olmadığını anlayamaz bunu şuna benzetirim : bir pasta fotoğrafı görünce ağızından tükürük salgılanır bu görsel uyaranın üzerindeki etkisidir. Pasta gerçek değil ama tükürük salgılanıyor. Kadın gerçek değil ancak erekte oluyorsun. Bu beyninle alakalı bir durum. Daha sonra uzun vadede pmo= zevk bilinçaltına oturur. İlk bırakmak istediğim zamanlar bilinçli beynim bunun zararlı olduğunu anlıyordu zaten o yüzden bırakmak istiyordum ancak içimden bir şey yapmak istiyordu farkındaydım yeni başlayanlar da farkında bunun. Bunun bir sebebi var yola yanlış başlıyoruz. Üst beyin ikna oldu mu her şeyin düzeleceğini sanıyoruz ki bu his kitabı(PBKY) okuduktan sonra çok net hissedilir. Kendinize tamam kesin bitti dersiniz, bir daha yapmayacağınızı sanarsınız ancak yaparsınız. Bilinçaltınız ikna olmamıştır bu da telkin yoluyla olur. Az önceki reklamlar gibi kendinize sürekli telkin vermelisiniz. Telkin algı yaratır algı da olaya bakışınızı belirler. Bu iğrenç bir şey ve bundan kurtulmalıyım algısıyla, bir süre bırakıyım sonra dönerim bu bir zevk diyeti algısında dağlar kadar fark vardır. Algı yaklaşım belirler. Bu iğrenç bir şey algısı sonsuza kadar bundan kurtulma eylemine yol açacakken zevk diyeti algısı bir süre sonra sizi tekrar tuzağa sürükler. Bu nedenle algınızı telkinle düzeltmeden işi bitiremezsiniz. Telkin ve algı hakkında daha çok bilgi edinmek ve bu illetten kurtulmak için bana en çok yardımcı olan adama İzzet Güllü'dür. (
)

Bundan sonrası çok da zor değil. Bir müslüman nasıl namazla imanını tazeler ve arada kuran okuyup inancını kuvvetlendirirse biz de bir süre pmo nun iç yüzünü görmek için gözlemler yapmalı, düşünmeli, PBKY okumalı bu konuda videolar izleyerek üst beyni ikna etmeliyiz. Bunları yaparken telkinlerle alt beyni de ikna ettikten sonra pmo bağımlılığı diye bir şey kalmaz ortada.

Telkin örnekleri:
PMO zevk vermez.

Siz de kendinize göre telkinler bularak bunlar sık sık söyleyin. Sorusu olan açık açık sorsun burada tecrübelerden faydalanıp kurtulursak bir ömür daha güçlü oluruz.
Merhaba dostum. Oldukça emek sarfetmişsin. Emeğine sağlık. Telkinlerin mutlaka hayat kalitesini arttırdığı doğru. Daha detaylı bilgi ve araştırma icin olumlamalar şeklinde araştırma yapılabilir. Neverfap ile olumlamalari istikrarlı bir şekilde uygulamak daha kolayıma geldi benim için de.

None

Emekli Moderatör
Emeğine sağlık güzel bir yazı olmuş

IHG

Yedek Moderatör
Yardımcı Moderatör
Emeğine sağlık.

B

Brock

Misafir
Emeğine sağlık hocam telkin olayını gerçekten güzel anlatmışsın buna psikoloji dilinde olumlu pekiştirme deniyo sanırım khan academy psikoloji videolarında öğrenmiştim bunu. Ama malesef bu güzel telkin anlatımını pmo ile bağlayamamışsın veyatda telkini güzel anlattığından asıl bağlam olan pmo ilişkisini telkin kadar açıklayıcı anlatmadığından dolayı ikisi arasında kopukluk var algısı oluştu bende. Güzel emeklerinin devamını bekliyorum iyi akşamlar

MİKE

Mezun
Aslında demek istediğim telkinle bilinçaltını dönüştürmenin gücünü bilmiyordum. Bunu kullanmadan ne zaman yola çıksam hep bir tarafım eksik kalıyordu. Ben de PBKY ile telkini birleştirdim ve başarılı oldum. Birçok kişinin işine yarayacağını düşünüyorum. Elimden geldiğince kaliteyi yükselteceğim.

Kaptan joker

Venüs Yolcusu

Telkin nedir ?
1-Bir duyguyu, bir düşünceyi birinin belleğine sokma, ona aşılama.
2-Bilinçdışı bir süreç aracılığıyla, kişinin fizyolojik ve ruhsal alanıyla ilgili bir düşüncenin gerçekleştirilmesi.

İnsanlara sürekli telkinler verilir.

Mesela reklamlardan pınar süt reklamı(1.16 ), etrafta süt içip koşturan mutlu bir küçük kız var. Kız neden mutlu ?

(10.30) Dacia duster reklamı. Yere sağlam basan, ezber bozan, güçlü araba. Neden bunları söylüyor ? Laf olsun diye mi ?

Kola ramazan reklamı.

Acaba insanlar neden bu kadar mutlu aklınız alıyor mu altı üstü kola içiyorlar. Eminim geleneksel içeceğimiz koladır ve kola sofraya koyuldu mu insanlar hemen birbirine ısınıp gülmeye başlar.

Çokokrem

En tatlı sabahlar çokokremle başlar. Herkeste yine bir gülücük yine arkada Anadolu ezgileri. Allah aşkına ülkede kaç aile böyle kahvaltı ediyor. Var mı aranızda çokokrem yiyip kahkahalar atan ?

Bunlar tüketimi oluşturmak için bilinçaltını yıkama yöntemleri. Pmo da sistem bunun aynısıdır ancak pmo da telkini başkası değil siz kendi kendinize yaparsınız. Her kullanımdan sonra yanında mast da yaptığınız için beyniniz zevkle bu olayı ilişkilendirir. Orada bir sürü kadın görür (beyin için bu milyonlarca üreme fırsatıdır)ve onların gerçek olmadığını anlayamaz bunu şuna benzetirim : bir pasta fotoğrafı görünce ağızından tükürük salgılanır bu görsel uyaranın üzerindeki etkisidir. Pasta gerçek değil ama tükürük salgılanıyor. Kadın gerçek değil ancak erekte oluyorsun. Bu beyninle alakalı bir durum. Daha sonra uzun vadede pmo= zevk bilinçaltına oturur. İlk bırakmak istediğim zamanlar bilinçli beynim bunun zararlı olduğunu anlıyordu zaten o yüzden bırakmak istiyordum ancak içimden bir şey yapmak istiyordu farkındaydım yeni başlayanlar da farkında bunun. Bunun bir sebebi var yola yanlış başlıyoruz. Üst beyin ikna oldu mu her şeyin düzeleceğini sanıyoruz ki bu his kitabı(PBKY) okuduktan sonra çok net hissedilir. Kendinize tamam kesin bitti dersiniz, bir daha yapmayacağınızı sanarsınız ancak yaparsınız. Bilinçaltınız ikna olmamıştır bu da telkin yoluyla olur. Az önceki reklamlar gibi kendinize sürekli telkin vermelisiniz. Telkin algı yaratır algı da olaya bakışınızı belirler. Bu iğrenç bir şey ve bundan kurtulmalıyım algısıyla, bir süre bırakıyım sonra dönerim bu bir zevk diyeti algısında dağlar kadar fark vardır. Algı yaklaşım belirler. Bu iğrenç bir şey algısı sonsuza kadar bundan kurtulma eylemine yol açacakken zevk diyeti algısı bir süre sonra sizi tekrar tuzağa sürükler. Bu nedenle algınızı telkinle düzeltmeden işi bitiremezsiniz. Telkin ve algı hakkında daha çok bilgi edinmek ve bu illetten kurtulmak için bana en çok yardımcı olan adama İzzet Güllü'dür.

Telkin örnekleri:
PMO zevk vermez.

Emeğe saygı. ? Hitlerin propaganda bakanı bile bu reklamcıların yanında halt eder. Öyle bir manüpüle ediyorlar ki insanı, neredeyse o ürünü almayınca kendini suçlu hissediyorsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6