Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Temeli sağlam olan biri bugünden itibaren çalışmaya başlasa derece yapabilir mi ?

9-10 ve 11'in başı çok sağlam youtube da 2x hızda video izleyerek anlıyorum hafızama eski bilgiler hemen geliyor şimdi ben derece yapabilir miyim yeni başladım

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Bazen bildiğini düşünerek çalışmıyorsun, biliyorum diye bildiğini sandığın konular hakkında da videoları tekrar etmen gerekir bunları yaparsan neden olmasın

Don Zenon

Mars Yolcusu
Aga çok detay vermemişsin kendin hakkında. Bu o bahsettiğin temelin sağlamlığına, alanına(MF-TM), mezunda veya 12. sınıf olup olmamana falan çok bağlı. Ve tabi temel deyince sadece bilgi olarak temel aklına gelmesin. Çalışma ve sınav stratejisi temelin de çok ama çok önemli. Eğer çalışma düzeninin bir temeli varsa sıkıntı yok. Ama hala bir programın yoksa hemen şimdi kurman lazım. Haftalık bir program. Özele gelirsen sana yardımcı olabilirim bu konuda. Çalışma programında da önemli olan ne olursa olsun uyman ve devam etmen en önemli şey. Şimdi adam akıllı başladığını, her hafta dersleri dengeleyerek ilerlediğini ve günlük min. 250 soru çözdüğünü ve min. 7 saat çalıştığını varsayıyorum. Zaten Haziranı unut. Haziran deneme ayıdır. En iyimser ihtimalle 5 ayın var ki bu evet, birini saydığım şeyleri yerine getirirsen dereceye sokmaya yeterli. Dereceden de ne anladığın var tabi. Bazı MF'ler için 50K da bir derece, kimisi için 20K, 15K, 10K, 5K... Gider bu böyle.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Yaparsın kardesim. Hiç merak etme. Yalnız önemli olan nokta bol soru çözmek. Derece yapanlara baktığında en iyi yaptıkları şeyin soru çözmek olduğunu belirtirler. Sık sık deneme yap. Kötü geçse dahi üzülmeden sıkılmadan denemeye devam et. Sonucu da burda bizimle paylaş lütfen ;)

Ahir Genç

Yeni Üye
YKS'nin hakkı 6 aydır.Burdaki temel faktöler (olmazsa olmazlar); istakrar,diplin,düzen,planlı çalışmak,içinden çalışmak gelmese bile masa başında ter dökmek,hedefe olan inancın,deneme netlerini arttırarak motivasyonunu güçlendirmek.

None

Emekli Moderatör
Çalışabilirse yapar,sınavlardaki net artış grafikleri ivmesi git gide azalan parabolik bir eğri şeklinde ilerler,şimdiki sınavlarda soru sayılarını bilmiyorum ama diyelimki 80 net yapıyosun birinci ayda aşağı yukarı 100 net ortalamaya gelirsen 2. ayda 110 civarına filan çıkarsın.Kısaca şu ana kadar yeterince çalışmadım bundan sonra toparlayamam deme şu andan itibaren çalışmaya başla

Targetlock

Deneyimli Üye
9-10 ve 11'in başı çok sağlam youtube da 2x hızda video izleyerek anlıyorum hafızama eski bilgiler hemen geliyor şimdi ben derece yapabilir miyim yeni başladım
Yapabilirsin. Verimli çalış. Obp de yüksekse yaparsın. Hamda ilk 1000 ya da 100e (sıralama konusunda emin değilim) girersen obp ile geri düşsen bile bursun normal bursun 3 katı yani 1950 tl oluyor.

Savascı

Deneyimli Üye
Dostum önemli olan sonuçlar değildir ,süreçlerdir. Sonuçlar sadece süreçlerin yan ürünleridir. Saatlerce çalışma, yüzlerce fedakarlık , bazen acı çekme, bazen gülümsemen vs. gibi yaşayacağın şeyler var bu süreçte. Eğer bu süreci geçebilirsen , istediğin sonuca ulaşabilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6