Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tepki Duyarak Sürece Başlamak

hakansalmn

Yeni Fapstronot
Katılım
4 Ocak 2021
Mesajlar
11
Tepki puanı
33
Puanları
14
Bir şeye değerini veren somut olarak yaşanmasıdır. Neverfap sürecinin kendisinden mutlu olamayan kişinin durumu tepkisellikten öteye geçemez. İnsanlar süreçlerini bozduğunda tekrar pmo yapmayacaklarına dair söz verirler, yemin ederler bir şekilde yeniden başlarlar süreçlerine bu başlangıç tepkisellikten öte bir şey değildir. Sadece neverfap yapıyor olarak görünmektir. Amacı kişiliğine yedirememiş kendini aldatma durumu içerisindedir. Başlangıcı aslında yeni bir sürece başlamasına neden olan şey bilinçli bir karar değildir sadece süreci bozmasını kendine yediremeyerek ya da yanlış bir şey yaptığının farkında olarak yeniden başlamasıdır. Günler geçer kriz atakları gelir ve tekrar pmo bataklığına düşer. Bu çıkmazdan kurtulmanın yol ve yöntemi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ama hepsinde ortak olan bir durum neverfapı bir kişilik özelliğine dönüştürmektir. Sahtelikten ve kendini aldatmaktan kurtulmaktır, samimi öz eleştirisel sadece derdi yıkmak değil, yapmak olan pratik bazı ihtiyaçların karşılanması için değil kendini bulma ve uyanma süreci olarak değerlendirmektir. Böyle bir başlangıç daha sonuç alıcı ve kalıcı başarılar getirecektir. Tepkiselliği aşarak ne olman gerektiği ve bu olma sürecinde neverfap sana neler katacağını göz önünde bulundurarak başlamak önemli olacaktır.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Katılım
17 Mar 2021
Mesajlar
57
Tepki puanı
71
Puanları
21
Benim de yaşadığım bir durum olan bu konu hakkında iki gün önce günlüğüme şunları yazmıştım:

Her dindar insan veya zararlı diye bırakmak isteyen her insan yukarıda anlattığım sahte bırakmalarla senelerini geçirir.

Yapar, bedeni istemediği halde beyni istediği için fazla fazla yapar. İliği kuruduktan sonra pişman olur, bırakır. Bir süre dayanır. Sonra vücut toparlar, vücudun ve beynin isteği yükselir. Bazen yine de bir süre dayanır ve en sonunda yenilir. Ve der ki: 10 yıldır bağımlıyım, ilk günden beri yanlış olduğunu biliyorum, bırakmak istiyorum, sonradan ciddi zararlarını da hissettim. Ve hala bağımlıyım.

Bunun farkında olmalısın. Sahte bırakmalara pabuç bırakamazsın. Şu an relapse olman demek son bırakmanın da sahte olması demektir. Yıllar sürecek belanın kapısıdır tek bakış. İlk başlayışın da küçük bir merak ve tek bir bakıştı.

Libidosu, enerjisi düşünce herkes bir süre ara verir. Bunu çok normal, sağlıklı gören insanlar da sıkılınca veya işleri yoğunken ara verir. Herkes ara verir. Sonuçta kimse 7/24 pmo yapmıyor. Benim ihtiyacım olan bu değil. Pek çoklarının başaramadığı bir şeye talibim. Tamamen bırakmaya. Sonsuza dek. Elbette başlangıç için küçük hedefler daha gerçekçidir. Ama en sonunda istediğim şey mutlak özgürlük. Tabii ki insanız bıraksak da arada bir dizi sahnesine veya bir tetikleyiciye insanın gözü kayabilir, hemen çevirilir. Ama bıraktıktan sonra özellikle bunun için dizi izlenmez. Porno izlenmez. Mastürbasyon yapılmaz. Hiç.

Tamamen bırakmak tek seferlik bir karar değil, kararlı olmaktır. İstek yokken bırakma kararı almak kolaydır. Bırakmak için krizlere karşı koymak gerekir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst