Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Testosteron Artışının Belli Bir Süre Sonra Tekrar Eski Haline Dönmesi

onesecond

Yeni Üye
Açıkçası ben nofap olayını tamamen testosteron artışı için yapıyorum, beyindeki dopamin etkileri vs. çok umurumda değil çünkü boşaldığım zaman çok fazla pişmanlık duygusu yaşayan veyahut kendimi kötü hisseden birisi değilim, her gün boşalsam bile mutlu bir yaşantım var gayet sosyal bir insanım, benim tek olayım dediğim gibi testosteron artışı ve spor konusunda bu artışın cidden işe yaraması, fakat şöyle bir durum var evet 7 ila 14 gün arası o testosteron artışını, dinçliği, enerjiyi hissediyorsunuz fakat bu 14. günden sonra düşmeye başlıyor ve tekrar stabil seviyesine iniyor yani benim bu durumda nofap yapmamın bir anlamı yokmuş gibi geliyor, haftada 1 veya 2 haftada bir boşalmak çok daha mantıklı gibi hissediyorum testosteron seviyesi açısından. sizde durumlar ne?

BloodRien

Yoda
Açıkçası ben nofap olayını tamamen testosteron artışı için yapıyorum, beyindeki dopamin etkileri vs. çok umurumda değil çünkü boşaldığım zaman çok fazla pişmanlık duygusu yaşayan veyahut kendimi kötü hisseden birisi değilim, her gün boşalsam bile mutlu bir yaşantım var gayet sosyal bir insanım, benim tek olayım dediğim gibi testosteron artışı ve spor konusunda bu artışın cidden işe yaraması, fakat şöyle bir durum var evet 7 ila 14 gün arası o testosteron artışını, dinçliği, enerjiyi hissediyorsunuz fakat bu 14. günden sonra düşmeye başlıyor ve tekrar stabil seviyesine iniyor yani benim bu durumda nofap yapmamın bir anlamı yokmuş gibi geliyor, haftada 1 veya 2 haftada bir boşalmak çok daha mantıklı gibi hissediyorum testosteron seviyesi açısından. sizde durumlar ne?
Flatline ne durumda ?

Sesli Okuyan

Ay Yolcusu
nofap yapmamın bir anlamı yokmuş gibi geliyor, haftada 1 veya 2 haftada bir boşalmak çok daha mantıklı gibi hissediyorum testosteron seviyesi açısından. sizde durumlar ne?
Mastürbasyonun gereği var mı?
Mastürbasyona yeşil ışık yakarsan varacağın yer p**** değil mi?
Tamamen bırakmayı, kafada bitirmeyi öğrenirsen pmo düşüncesini ufak ve önemsiz görürsen p****'ya düşmezsin.

IHG

Yedek Moderatör
Yardımcı Moderatör
Tüm benliğimle katılıyorum...

The King

Deneyimli Üye
İşte bu yüzden testosterondan maksimum faydanın alınması için ejakülasyon şart. Kimileri doğrudan testosteron ile alakası olmadığını savunsa da cinsel birlikteliğin yaşattığı hormonsal değişimler neticesinde testosteronun da verimi artabiliyor. Ancak burada özellikle vurgulamak istediğim şey cinsel ilişki. PM yaptığın zaman ya da yalnızca M yaptığında dahi, testosterondan alacağın faydanın yanında oluşturduğu psikolojik ve ruhsal zarar, emin ol hiçbir fayda sağlamıyor. Yani özetle her ne kadar boşalma testosterona katkıda bulunsa da, hayatta her şey matematik ya da teori değildir. PM'nin yaşattığı duygusal bunalımlar hayat kalitesine çok zarar veriyor zira.

851962

Ay Yolcusu
Nofapın mantığını anlayamamışsın nofap fiziksel olaydan çok psikolojik ve ruhani bir olay bence sen daha çok testosteron seviyesini artırmak için alternatif yollara bakmalısın

Ruh Adam

Ay Yolcusu
Nofap'in sürecinin ilk zamanlarında yaşanılan testesteron artışı pek çok insana cazip gelsede belirttiğin gibi 1-2 hafta sonrasında bu durum daha stabil hale geliyor. Lakin burada atlanılan konu şu testesteronun çalışma mekanizması ile dopaminin çalışma mekanizması aynı. Yani sen nasıl yapay uyarıcılar ile dopamin artışı sağlasanda dopamin reseptörlerinin kapanmasına sebep olarak uzun vadede senin aleyhine olduğu gibi testeronunda faal hâlâ gelmesi için androjen reseptörlerine bağlanması gerekiyor. Fareler üzerinde yapılan deneylerde aşırı ejekülasyon sonunda denek farenin androjen reseptörlerinin sayısında dramtik bir düşüş yaşandığını gözlenmiş. Şahsi tecrübemden örnek verecek olursam daha önceki sürecimde özellikle 60+ günlerden sonra ter kokumda bile ciddi bir değişiklik yaşamıştım uykularım daha stabil hale gelmişti.(androjen reseptörleri uyku üzerinde ciddi etkileri var) Şahsen sana verebileceğim tavsiye 90 günlük süreci tamamlaman olacaktır. Çünkü uzunca bir zamandır sık ejeküle olmanın nasıl zararları olacağına dair net bir görüş yok. Şahsen ben erkeklerde sık ejeküle olmanın ciddi zararları olduğundan yanayım. Erkekler hayatlarının sonuna kadar sperm ve meni üretebildiklerinden dolayı bunun karşılığıda var özellikle seksden sonra erkeklerin kendilerini yorgun hissetmesinin bile vücudun ejekülasyona karşı aldığı bir tetbir olduğu düşünüyorum.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6