Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Travmalarınızı Nasıl Yeniyorsunuz?

Phönix

Ay Yolcusu
Onlarla yüzleserek olanlar hakkinda farkindalik kazanmaya calisarak. Bazen oturuyorum ve sirf travmami düsünürek onu yenmeye calisiyorum.
Bende dün bir travma yasadim, karnima ve gögsüme agrilar giriyor ve bir cok sey daha, ruh hali degisiyor bu cok normal, ama bu ilk travmam degil nasil basacikabilecegiimi biliyorum. Belki travmanin ne oldugunu bilirsem daha iyi tavsiyeler verebilirim onun disinda sadece su her sey sende basliyor ve sende bitiyor hic kimse seni oldugun kuyudan cikartamaz, sen önce cikmayi istemelisin, isde o zaman sana nasil cikabilecegine dair bilgiler yagacakdir, gerci sen bu adimlari cokdan attin bu yaziyi yazarak kuyudan cikmaya hazir oldugunu gösterdin :)

KingArthur

Mezun
Karanlık sessiz bir ortama geç gözlerini kapat, ağızdan derin nefes al ver, teşefonuna 1.5- 2 saatlik alarm kur, nefes alıp verirken travmalarını düşün o travma anını tekrar tekrar yaşa hisset, zihninde o ana git kendine yada sana travmayı yaşatan kişinin gözlerinin içine bak, okadar hatırlamıyorsan o anı hisset,
Şimdiki aklınla geçmişi değiştirmeye çalışma ozaman yaptıklarının doğru olduğunu varsaydığın için o şeyler yaşandı şimdi aynı şey yaşanacak olsa ders aldığın için yapman gerekenleri biliyorsun. Geçmişi değiştirwmezsin ders alıp anı yaşamaya bak
Söylemesi kolay yapması zor.
Bu dediğimi 1 hafta hergün yap 1 saat 2 saat müsaitliğine göre. Sonra hafta sonu 1 saat yapsan yeter
Birde hergün 10 dakika meditasyon yap. Wim hoff nefes metodunuda eklersen harika bir ikili olur meditasyon ve win hoff

Son düzenleme:

Asd

Ay Yolcusu

Bu videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Hocam merhaba istemsiz gülme veya elden ayaktan düşmeden kasıt fiziki bir düşme mi yoksa yorgunluk halsizlikten mi bahsediliyor eğer gerçek bir düşme ise emg vs yapıldı mı?

Oknç

Ay Yolcusu
Yakın zamanda yaşadığım elden ayaktan düşme istemsiz gülme semptomları nedeniyle 6-7 bölüm gezdim. En son noröloji polikliniğinde doktor sorun psikiyatrik diyerek noktayı koydu. Şimdi ise psikiyatri için randevu arıyoruz ve en az 2 hafta içinde bulanacak gibi de durmuyor. İnternetten aradığımda ise (yalan söylemeyeceğim fazla bakmadım) soruna karşı herhangi bir yöntem bulamadım. Bilgi sahibi kişilerin ya da tecrübesi olan kişilerin varsa ayıracak zamanları 1-2 cümle ile açıklarsa çok güzel olur. Aynı sorundan muzdarip hatta farkında olmayanlar (yaşadığım semptomlara kadar benimde böyle bir olaydan haberim yoktu.) için güzel bir bilinçlendirme yazısı ve hayata karşı daha sağlam bir zihinle devam etme fırsatı yakalamış olurlar paylaşacağınız yöntemler sayesinde.

Soruyu yazmayı unutmuşum Travmalarınızı nasıl yeniyorsunuz?
Bence travmaları yenmenin tek yolu o anlara tekrar gidip aynı şeyleri tekrar yaşayabilecek hafıza ve duygulara( yani hafıza ve hissizlik olmamalı en azından o anları net hatırlayıp aynı duygu gücüne sahip olmak) sahip olup-burası çok önemli-ama bu defa duygularla değil mantıkla yani muhakeme ile yaşananları değerlendirmek. İşte o zaman yaşanaların çok saçma hatta gülünç olduğunu anlarsın. Ben bu yöntemle 3 yıllık ağır depresyondan çıktım fakat bu defa pmo illeti yüzünden hafıza ve duygu kaybı çok olduğu için o anlara gidip yüzleşemiyorum yani o anları hatırlayıp tekrar yaşayamıyorum süreçte ilerleyebilirsem ilk işim bu olacak.

Fitnesscialper

Yeni Üye
Yakın zamanda yaşadığım elden ayaktan düşme istemsiz gülme semptomları nedeniyle 6-7 bölüm gezdim. En son noröloji polikliniğinde doktor sorun psikiyatrik diyerek noktayı koydu. Şimdi ise psikiyatri için randevu arıyoruz ve en az 2 hafta içinde bulanacak gibi de durmuyor. İnternetten aradığımda ise (yalan söylemeyeceğim fazla bakmadım) soruna karşı herhangi bir yöntem bulamadım. Bilgi sahibi kişilerin ya da tecrübesi olan kişilerin varsa ayıracak zamanları 1-2 cümle ile açıklarsa çok güzel olur. Aynı sorundan muzdarip hatta farkında olmayanlar (yaşadığım semptomlara kadar benimde böyle bir olaydan haberim yoktu.) için güzel bir bilinçlendirme yazısı ve hayata karşı daha sağlam bir zihinle devam etme fırsatı yakalamış olurlar paylaşacağınız yöntemler sayesinde.

Soruyu yazmayı unutmuşum Travmalarınızı nasıl yeniyorsunuz?
Tek yolu üzerine gitmek

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Yardımcı olmaya çalışan her birinize teşekkür ediyorum hastalığımda ciddi şekilde ilerleme kaydedebildim

Psikiyatri'ye giderek ilaç kullanmanız, en son tavsiye edeceğim şeydir. Ancak ben yine de gideceğim derseniz ve İstanbul'da yaşıyorsanız, aşağıdaki doktoru tavsiye ederim.

Müthiş ilgili birisidir, psikolog gibi hastalarını 20-30 dk. dinlediği oluyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6