Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Treni Kaçırmak Üzereyim Belki De Kaçtı

Targetlock

Deneyimli Üye
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, öyle bir ailem varki keşke ya fakir olsaydık
Hahahahaha valla madem öyle babandan gelebilecek burs tekliflerine açığım kanka.
mücadele edeceğim kapılar kapanmış gibi para ailemde var ihtiyaçlarımı alıyorlar
Kanka sen de maddiyatı hedef görmeyiver. Eminim evdekiler de önem vermeyerek yola başlamışlardır.

Kapılar kapalı değil sen uygun anahtarı bulamıyorsun. Biraz gözlerini kapat ve kendi içine doğru çevir. Kendini izle.
Senin bu hayatta yapmayı sevdiğin bir şey olmalı.
Bir bilim dalı olmalı. İstediğin bir yaşam tarzı ya da düşünce ve prensipler bütünü olmalı.
Onu kağıda şarıl şarıl yaz.
Yazdıkça daha fazla şey keşfedersin. Bu nedenle kendini durdurma yok yere.

Sağalm psikolojik temellere dayalı kişilik testleri var jordan petersonun.
9 dolar ve ingilizce. Yapabilirsen o testi çöz. Sana geçmişe dair, şimdi ve geleceğe dair farkındalık kazandırırken kişiliğinin geride kalmış hatta hiç hesaba katmadığın yönlerinden baskın yönlerine kadar önüne koyuyor.
Bir derecelendirme sistemiyle görüyorsun.
Sonra ne yapacaksın?
İlerleyeceksin. İlerleme negatifi daha az negatif hale getirmekle de olur. Pozitifi daha fazla geliştirmekle de olur.
Şimdi sen hayatından kendinden şikayetçi olduğun için doğru düzgün bir savaş vermen adına önce pozitif özelliklerini daha fazla geliştirmen lazım. Bu durum seni motive eder ve artık daha yetkin olmanın hissini tadarsın.
Sonra kendine şu soruyu soracaksın
Bu his gayet güzel ve beni konforlu, güçlü kılıyor. Bunu da maddiyatla gelen kaynaklara değil tamamiyle kendi içimden gelen kaynaklara borçluyum. O halde bu durumu daha fazla hissetmek ve bir basamak daha fazla tırmanmak istiyorum.

Başka ne yapabilirim ?

Hoop daha az negatif hale getirmen gereken özelliklerin görev gibi patır patır belirir.

Bir hedefi belirlediysen kendine soru sora sora ilerle.
Örnegin x sınavından başarılı olmak istiyorum.
Önümde 10 günüm var. Bugün ne yapabilirim?
Peki sabahtan öğlene kadar ne yapsam çok daha faydalı olur ?
Hangisinden başlasam daha verimli olur ?
Nasıl çalışmayı düşünüyorum ?
Bunu etkili çalışmayla ne kadar sürede bitirebilirim ?
Gibi kendine danışarak ve gelen cevapları da duygusal tembellikle baltalamadan al önüne ve uygulamaya başla.

İşte negatif özelliklerin de böyle belirir ve bu şekilde halledebilir kontrol altına alabilirsin. Negatifi daha az negatif hale getirmek diğerinden daha zor.
Ödülü de daha büyük.
Bu şekilde geçen 2 yıl seni çok çok başka yere getirir.
Bu çaban doğrusal olarak da artmıyor. Daha iyi artıyor.
Her gün %1 verimli ilerleyen yıl sonunda 37 kat daha iyi hale geliyor bu konuda. Bir sonraki sene ise 720 kat.

Kendi ayaklarının üzerinde duracaksın. Bu beyin sahibi olan bizler için son derece soyut hedeflerle başlar. Somut hale bürünene kadar kimse görmez. Somut hale gelmeye yakın hissederler.

Aileyle iletişim de önemlidir.
Onlar seni yetişmiş bir varis olarak görmeyi düşlüyorlar. Ayrıca bunun için ise kozanda kalmaman gerekiyor.
Ama ne olursa olsun ailenle iletişimin toparlanacaktır. Zaten bu yoluna halledilmesi geren negatifi daha az negatif yapma görevi olarak gelir.
İlginçtir negatifi daha az negatif yapayım derken bir de bakmışsın onu pozitif yapmışsın. Resmen kayıp bir hazine bulmak gibi. Aileyle ilişki bu duruma çok iyi bir örnek.

Ayrıca yetiştin artık be kanka.
Eve kıçını bağlamasan da olur. Artık çocukken bu yaşlarda olsam dünyayı degiştirecek etki alanım olurdu dediğin zamanlardasın. Kullan.
Tabi bu yaşlara gelene kadar özünle olan bağlantın biraz sarsılıyor.
Onu kuvvetlendir. Bir çocuk gibi özüne bağlan bir yetişkin gibi onu ortaya koy ve savun. Yaşlı ve bilgeler gibi olayları incele. Sonra yarattığın etkiyle etrafına gelecek olan gereksiz hayran kitlesine karşı ölü gibi sessiz ol. Onlar gerçek arkadaşın olmuyorlar. Birbirinize sadakat ve güvenle dolup taşacağınız birkaç kişi 10k tanıdıktan daha faydalı.
Arkadaşları da iyi seç.

100 milyar nöronun var. Sana 10 nöron bile ayırmayacak 1000 tane tanıdık edinsen etki alanın 100b +10k nöron.

Sana 1 milyar nöron ayıracak kadar güvenen 5 kişi
100b + 5b nöron havuzda birikir.
Artık kimin ihtiyacı olursa o havuza gelir danışır destek alır.
Ama ikinci havuzu birinciye tercih ederim.

Böyle genel mevzulardan bahsettim ben. Tren falan da kaçmıyor. Sen treni doğrusal düşünüyorsun ama hayat üstel grafikle artıyor. Treni yakalarsın da disiplinle geçdrsin de. Ayrıca hepiniz aynı yere de gitmiyorsunuz. Fakat varma hızın artar. O yol her nereyse.

Bu arada baban burs teklifi sunacaksa numaramı vereyim hahahahah.

MİKE

Mezun
Git yazımı oku onu yazmadan önce neredeyse bütün mezunları okudum , 2 sene bu konu hakkında okuma yaptım, kendi üzerimde deneyler yaptım ve başardım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6