Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tüm Dopamin Kaynaklarını Kısıtladım

zetminol

Ay Yolcusu
Yanlış bir bakış açısı, herkes sizin ki gibi bir iradeye sahip değil. Kişi 1 hafta dahi dayanamayabilir bütün eğlence kaynaklarını bir anda keserse. Ufak hedeflerle ilerlemek herkes için en sağlıklısı 🙂
Herkesi kasteddigimi nereden hangi bilgiden cıkardınız tam olarak söyleyinde düzeltim. Benim lafım iradesi yeten ve 40 gün üstünü aşabilmişler için geçerli.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Herkesi kasteddigimi nereden hangi bilgiden cıkardınız tam olarak söyleyinde düzeltim. Benim lafım iradesi yeten ve 40 gün üstünü aşabilmişler için geçerli.
Öyle bir şey yazmıyor mesajınız da. Diğerlerinin yaptığı anlamsız bu yol daha doğrusu gibi bir eda var mesajınız da. Ne kadar umursamazlar diye düşünseniz de bazı kişiler bunu okuyup denemeye kalkıyorlar ve başarısızlık ile sonuçlanıyor. Yazınız da " Bu yazdıklarım bu işte artık ustalaşmış 40'lı günleri geri bırakmış olanlar için, eğer bu seviyelere gelmediyseniz denemeyin aksi takdirde çok zorlanabilirsiniz" diyerek belirtirsen çok daha iyi olur dostum 👍

zetminol

Ay Yolcusu
Öyle bir şey yazmıyor mesajınız da. Diğerlerinin yaptığı anlamsız bu yol daha doğrusu gibi bir eda var mesajınız da. Ne kadar umursamazlar diye düşünseniz de bazı kişiler bunu okuyup denemeye kalkıyorlar ve başarısızlık ile sonuçlanıyor. Yazınız da " Bu yazdıklarım bu işte artık ustalaşmış 40'lı günleri geri bırakmış olanlar için, eğer bu seviyelere gelmediyseniz denemeyin aksi takdirde çok zorlanabilirsiniz" diyerek belirtirsen çok daha iyi olur dostum 👍
Yardımın için teşekkürler hallettim 👍🏻👍🏻

Marty

Ay Yolcusu
Kanka kimseye aldırma yok muzige başla yok aburcubur ye sen aynen böyle devam et. Senin yaptıgının aynısını bende yapıyorum 50 günlerde hayattan bıkmış sıkılmış bitkin hissediceksin dogrudur aynı etkiler bendede var. Bu iyileşmenin belirtisidir Beyindeki tüm dopamin kırıntılarının gitme halidir. Birazdaha sabredersen beynin fazlasıyla reseptör acıcak Cok degil bir 15 20 gün daha sabret çok daha kaliteli bir insan olucaksın. Hayal kurmamaya ve boş olmamaya en kötüsüde yataga sadece uyumak için gir uzanmak için girme herşey daha güzel olacak.
Bütün dopamin kaynaklarını kesen kişi nofap'ten daha fazla verim alır ve diğer nofap yapan insanlara göre daha hızlı iyileşir buna itiraz etmek saçma olduğu gibi bu konuyla ilgili söylevleri olan bilim adamları da bunu savunuyor zaten. Ancak unuttuğunuz veya atladığınız veya da göz ardı edilen şey 90 gün nofap yapan kişinin bir daha hiç krize girmeyeceği inancıdır. Monk mod nofap yapıp 140.günde krize girdiğimi biliyorum, 300. günde krize giren insanlar var yabancı forumlarda bu hayatımızın gerçeği zaten iyileştiğimiz zamanlar da bu zamanlar esasında ama işin kötü tarafı kendini çok daha fazla sıkanlar veya kısıtlayanların sürecinin daha kolay bozulabildiğidir. "Kendimi biraz daha sıkayım 7 gün daha 15 gün daha sıkayım ondan sonra bütün sıkıntılar geçecek" diye bekliyorsanız hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz. Yıllardır iletişim halinde olduğun en yakın arkadaşından veya sevgilinden ayrılıyormuşsun gibi bir şey PMO ne yazıkki.

zetminol

Ay Yolcusu
Bütün dopamin kaynaklarını kesen kişi nofap'ten daha fazla verim alır ve diğer nofap yapan insanlara göre daha hızlı iyileşir buna itiraz etmek saçma olduğu gibi bu konuyla ilgili söylevleri olan bilim adamları da bunu savunuyor zaten. Ancak unuttuğunuz veya atladığınız veya da göz ardı edilen şey 90 gün nofap yapan kişinin bir daha hiç krize girmeyeceği inancıdır. Monk mod nofap yapıp 140.günde krize girdiğimi biliyorum, 300. günde krize giren insanlar var yabancı forumlarda bu hayatımızın gerçeği zaten iyileştiğimiz zamanlar da bu zamanlar esasında ama işin kötü tarafı kendini çok daha fazla sıkanlar veya kısıtlayanların sürecinin daha kolay bozulabildiğidir. "Kendimi biraz daha sıkayım 7 gün daha 15 gün daha sıkayım ondan sonra bütün sıkıntılar geçecek" diye bekliyorsanız hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz. Yıllardır iletişim halinde olduğun en yakın arkadaşından veya sevgilinden ayrılıyormuşsun gibi bir şey PMO ne yazıkki.
Kankam 15 20 gün daha dayan demekteki kastım Reseptorlerin acılmaya başlaması ve kendini daha mutlu daha keyifli hissedecek olması. Sana katılıyorum 2 yılı devirmedikce krizler hep devam edicektir gerek az gerek çok,

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6