Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tyt Için Kaynak/Kanal/Çalışma Önerileri

Melixah

Yeni Fapstronot
Şu ana kadar hiçbir hazırlık yapmadım, neredeyse her konuda sıfırım. TYT matematik için hangi kanalları önerirsiniz? Çok eksiğim olduğu için rehber matematik izlemeyi düşünüyorum, ancak bazı forumlarda onun çok basit olduğunu, mert hocadan veya eyüpb den izlenilmesi gerektiğini okudum. Kimi izleyeceğime karar veremedim. Ayrıca başlıkta da olduğu gibi kaynak konusunda fikirlerinizi merak ediyorum. O kadar başındayım ki işin, afallamış hissediyorum.

Joe229

Mars Yolcusu
TYT Matematikte Kanal olarak:
İlyas Güneşi Öneririm. Samimi bir anlatımı vardır, konuyu sana kavratır ve soru çözdürtür. Bazı hocalar bazı konuları anlatırken genel bir perspektifte anlatıp bazı yerleri yüzeysel bırakabiliyorlar ama İlyas hoca hiç bilmeyen birisine bile konuları kendi stilinde iyi aktarabiliyor.

Kaynak olarak da
- 345 TYT Matematik
- Benimhocam TYT Soru Bankasını öneririm

1. TYT Mat için önce git ilk 20 konu gibi ağırlıklı 9. Sınıf konularını içeren temel bölüm var (Temel Kavramlar, Teklik-Çiftlik, EBOB-EKOK, üslü-köklü sayılar, Bölme Bölümebilme..) ilk orayı çalış. Sıra Sıra, Konuları bitir ve soru çöz.

2. Sonrasında Problemlere başla ve Problemlerin konu anlatım kısmını bitir. (Konu anlatım kısmı için Matematiğin Güler yüzünü öneririm kanal olarak koşa ve öz anlatır.) Problemleri rutin haline getir. Her gün 1-2 test süreli çöz

Problemlerden kaynak olarak
Yektugmat Problem kitabını öneririm

3. Problemlerin konu kısmı bitikten ve problemleri günlük rutine oturttuktan sonra 10. Sınıf ve ön AYT konularına başla (PKOB, Fonksiyonlar, Çarpanlara Ayırma, Polinomlar, 2. Dereceden denklemler…)
Bunları da sıra sıra bitir ve sorularını çöz.

4. En sona Geometri kalacak TYT geometri için Üçgenlere ve Çokgenlere çok dikkat etmen lazım ÖSYM artık TYT’de Analitik ve Çember gibi konuları sormuyor. Bunun İçinse git bir üçgenler fasikülü al (delta yayınlarının fasikülünü öneririm.) ve KENAN KARA ile konuları izleyip kitaplardan pratiğini yap. Üçgenleri bitirirsen geometrinin gerisi çorap söküğü gibi gelir dörtgen-çokgen felan hep üçgenden geliyor. Üçgenleri iyi oturt

9-10’dan kalma varsa o kitapları çözebilirsin geometri için ama kaynak olarak sana:
- 3D TYT Geometri
- Metin Yayınları Geometri öneririm

Kanal olarak yalnızca Kenan Kara işini görür fazlasına gerek yok

Tüm bunları yaptıktan sonra Konuların bitince (ki TYT Matematik konuları temel konular hızlı biter.) Denemelere aban ve TYT için bol bol deneme çözerek 40 Nete kadar yolun var

Sürece Güven

Son düzenleme:

IV.Murad

Venüs Yolcusu
Yukarıda bahsedilen her şeye katılmakla beraber ben de birkaç öneride bulunmak istiyorum: Konu anlatımlarını yukarıdaki hocalardan gidebilirsin hiçbir sıkıntı olmaz ama benim tavsiyem Eyüp hocaya da bak. 3d tyt vdd çıkarttı geçtiğimiz sene. ben 25 netlerde olmama rağmen çok faydasını gördüm. ilk konularda bile bir sürü eksiğim varmış. Ayrıca Eyüp hocanın bir artısı da şu: soruyu çözmeye başlarken direkt bam güm başlamıyor, nereden nasıl başladığını açıklıyor, bir süre sonra sen de hoca gibi yaklaşıyorsun sorulara. malum tyt de hız çok önemli herkes o soruyu çözebilir ama kimisi 30 saniyede kimisi 2 dakikada. bu konuda Eyüp hocanın çok faydasını gördüm. Ekstra olarak konuların bitmeye yakın hocanın mini deneme serisine bak kaliteli yaklaşık 8-9 yayının kaliteli sorularını alıyor ve çözüyor.

Kaynak önerisi olarak ben de 345 tyt mat öneririm kesinlikle. 3d de güzeldi.

geometri metin yayınları çözmüştüm yeni nesil soruları çok güzel ayrıca Kenan kara hoca çözmüştü. Ancak kitabın şöyle bir sıkıntısı var sayılar çok kötü veriliyor. örneğin bir yayında karenin bir kenarı 3 cm verilirken bu kitapta √3+2 gibi. mümkünse 2023 basım al belki düzeltmişlerdir. Ayrıca barış yayınlarıni da çözmüştüm gerçekten harika kitap tam böyle deneme sınavlarında göreceğin tarz sorular. hem eski nesil hem yeni nesil sorular var yeni nesilleri Eyüp hoca çözmüştü. ama çözeceğin ilk kitap olmasın zorlayabilir

başarılar dilerim

E

endiptengeldim

Misafir
YKS'ye üç kere girmiş biri olarak ben de tavsiyemi vereyim, uyup uymamak sana kalmış.

İlk kez son sene başladım çalışmaya, sıfırdan. TYT'de; Matematik için 345'i öneririm, olmazsa olmazdır. Kimya ve fizik için Palme ile Aydın yayınlarını düşünebilirsin, özellikle Palme'den memnun kalacağını düşünüyorum. Sosyal bilimlere neredeyse hiç çalışmadım, bir şey söyleyemem. AYT'de ise her ders için 345'i mutlaka bir düşün derim. ÖSYM'nin sorularına en çok benzeyen soruları 345'te buldum. 2019 MSÜ'de, dejavu olmuştum yani, o derece benziyor gerçek sorulara. Fen bilimleri için ise yine Palme'yi ve Hız ve Renk yayınlarını mutlaka düşün. Ben bunları çözdüm, 345 ile Palme'den çok memnun kaldım.

Sıfırdan ders dinleyeceğin için üstteki arkadaşlar gibi ben de Benim Hocam'ı öneririm. Müfredata uygun bir şekilde anlatırlar. Soru çözümlerinde ise ben Hocalara Geldik dinlerdim.

Çalışmaya sıfırdan başlayıpda konuları bitiremeyen çoğu kişi, genelde TYT'de çok zaman harcıyor. Bunu yapma derim. İkisini beraber götür, öyle bir çalış ki şubat mart ayında artık tyt konuları büyük oranda bitmiş olsun. Sonrasında ise ayt çalışmaya başlarsın. Umarım, hedeflediğin sıralamaya ulaşırsın.

Üç kere girdim ama çok iyi bir sıralamaya giremedim.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Şu ana kadar hiçbir hazırlık yapmadım, neredeyse her konuda sıfırım. TYT matematik için hangi kanalları önerirsiniz? Çok eksiğim olduğu için rehber matematik izlemeyi düşünüyorum, ancak bazı forumlarda onun çok basit olduğunu, mert hocadan veya eyüpb den izlenilmesi gerektiğini okudum. Kimi izleyeceğime karar veremedim. Ayrıca başlıkta da olduğu gibi kaynak konusunda fikirlerinizi merak ediyorum. O kadar başındayım ki işin, afallamış hissediyorum.
dostum bende sıfırdan başlıyorum beraber ilerleyelim istersen.

G

gordon

Misafir
345 ve bilgisarmal yayın grubunun hükümet ile yakınlıklarını duymuştum belki de yalan haberdir, yazarları iyidir.

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Tyt Matematik için hiç bilmiyorsan bıyıklı matematik biraz da olsa biliyorsan mert hocayı öneririm. Problemler içinde Mustafa Kapuz'dan sıfırdan öğrenebilirsin

Butch

Yeni Üye
YKS'ye üç kere girmiş biri olarak ben de tavsiyemi vereyim, uyup uymamak sana kalmış.

İlk kez son sene başladım çalışmaya, sıfırdan. TYT'de; Matematik için 345'i öneririm, olmazsa olmazdır. Kimya ve fizik için Palme ile Aydın yayınlarını düşünebilirsin, özellikle Palme'den memnun kalacağını düşünüyorum. Sosyal bilimlere neredeyse hiç çalışmadım, bir şey söyleyemem. AYT'de ise her ders için 345'i mutlaka bir düşün derim. ÖSYM'nin sorularına en çok benzeyen soruları 345'te buldum. 2019 MSÜ'de, dejavu olmuştum yani, o derece benziyor gerçek sorulara. Fen bilimleri için ise yine Palme'yi ve Hız ve Renk yayınlarını mutlaka düşün. Ben bunları çözdüm, 345 ile Palme'den çok memnun kaldım.

Sıfırdan ders dinleyeceğin için üstteki arkadaşlar gibi ben de Benim Hocam'ı öneririm. Müfredata uygun bir şekilde anlatırlar. Soru çözümlerinde ise ben Hocalara Geldik dinlerdim.

Çalışmaya sıfırdan başlayıpda konuları bitiremeyen çoğu kişi, genelde TYT'de çok zaman harcıyor. Bunu yapma derim. İkisini beraber götür, öyle bir çalış ki şubat mart ayında artık tyt konuları büyük oranda bitmiş olsun. Sonrasında ise ayt çalışmaya başlarsın. Umarım, hedeflediğin sıralamaya ulaşırsın.

Üç kere girdim ama çok iyi bir sıralamaya giremedim.
Dostum selam, 3 defa girmişsin ve son senende çalışmaya başlamışsın iyi bir sıralamaya girememişsin, düzgün çalışabildin mi bu senende düzgün sıralamaya giremedin ? Ben de bu seneyle beraber 3 defa girmiş oldum, belirli nedenlerden dolayı düzgün çalışamadım, tekrar mezuna kaldım ve 3 sene mezuna kalmış olucam, 4. Defa ve son girişim olmuş olacak seneye. Ben liseyi kötü bir yerde okuduğum için güzel bir eğitim ve üniversite ortamı görmeyi çok istiyorum. Temmuz'un ortasında çalışmaya başlicam + part bir işe girmiş olucam, çünkü 2022'de ders çalışmaya işten çıkınca çalışamamaya başlamıştım, yani benim için farklı bir şey oluyordu, öbür türlü eve gel - dershaneye git falan sıkmıştı beni. Benim merak ettiğim beyler haftada 1-2 gün işe gitmem benim derece yapmamı engeller mi ? Daha doğrusu yapabilir miyim merak ettim, sayısaldan pek rekor bir sıralama çekenleri çevrem de pek göremedim açıkçası.

Hedefim 30k, eğer ki başaramazsam mecbur alternatif bölümlerden geçiş yaparak geçmeye çalışıcam.

Parander

Yeni Fapstronot
Bu sınavdaki başarının zekadan çok disiplin ve çok çalışmadan geçtiğini düşünüyorum. O derece yapan insanların hepsi en az 4000-5000 saatlik bir emek harcıyorlar sınav uğruna. Kendinizi zeki değilim diye aşağı görmeyin o kadar saati verirseniz başarı da arkasından gelir.
Kanal olarak önerim:
Geometri için kesinlikle Kenan kara

Matematik kısmı için ilk basit anlatan bir hocayla başla Rehber de olur , Mert Hocada olur sonrasında Eyüp b ile yamalarsın.
İnternette Rehbere çok basit anlatıyor gönder gelsin hocam vs ezikleyenler var biliyorum. Burda önemli olan sizin hocanın muhabbetini sevip konuyu anlıyor olmanız. Başkaları o hocayı sevmiyor diye sizde sevmeyecek değilsiniz. Hocaların 1-2 videosuna bakıp kendin karar ver. Sonuçta 100'lerce videolarını izleyeceksin bir süre sonra annenden çok o hocayı göreceksin.

Eff

Yoda
TYT matematik için hangi kanalları önerirsiniz?
Boğaziçi'de matematik anlatan hoca ayrıca videolar çekiyor. Yeni nesil sorulara ait pek video yok. Konu anlatımını sade ve temelden olacak şekilde sebep sonuç ilişkisiyle anlatıyor. Temeli anlarsıni yeni nesil soruları kendin çözersin veya başka kanallardan dinlersin. Temeli çok sağlam atıyor.

2020'de son 2 ay çalışmama hatta çözdüğüm tyt deneme sayısının 15'i geçmemesine rağmen 28-6 yaptım tyt matematikte. Ortalama bir üniversite için yeterli bir net.
Sen 6 ay çalış, daha çok deneme çöz daha iyisini yap.

MehmetAli123676

Yeni Üye
Hocam sana önerim şudur;
Bildiğin tüm kanallardaki hocaları dinle hangilerinin sana göre olduğunu hangisinde daha iyi anladığını sapta ondan sonra o hocayla devam et aralarında pek bir fark yok hepsinin ne anlattığını belli önemli olan senin anlamani sağlayanlar.
İyi çalışmalar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6