Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Umudunu Kaybetme

Tough Climber

Emekli Moderatör

Yazar: Astronot

Tarih: 23 Eylül 2016

YENiDEN DiRiLiŞ

“Dünün acısı, bugünün gücüdür.”

Pek çoğumuz gibi ben de resetledikten sonra böyle gaza getirici başlıklarla motive oluyorum. Ne yazık ki yaklaşık 1 haftadır dibin dibini gördüğüm için belimi doğrultup ayağa kalkamadım. Çok acı çektim. Yeniden savaşmak için kendimi motive etmeye cesaretlendirmeye çalıştım. Ancak bugün tam manasıyla içimde bu enerjiyi ve motiveyi hissedebildim. Abi benim metodum bu yani yapacak bir şey yok. Ben gelip burada ağlayıp sızlayıp planlar programlar yapmadan motive olamıyormuşum. Herkesin metodu farklıdır. Önemli olan başaranların metodlarını kendinize uyarlamaktır bence. Ben de böyle yapmaya karar verdim. Belki bu sitedeki 1000. karar verişim ve 1000. deneyişim olacak ama zafer vazgeçmeyenlerindir... Her seferinde kendime verdiğim sözleri tutmayarak çok yıprandım. Ama sonuçta bu iş olmuyor diyip bırakmak da olmaz. En azından tarafımız belli olsun en azından bir amaç doğrultusunda olalım. Gerçekten artık kendimi daha zor motive ettiğimi fark ettim. Bu yüzden kendime olan inancımı artırmak amaçlı küçükten büyüğe bir sürü hedef koydum aşağıya. Bir sürü sayacım oldu. Önce 3. günü tamamlayacak ve başarma hissini yaşayacağım. Sonra 5 sonra 7.. bu şekilde ilerlemeyi düşünüyorum.

Bu sefer resetlemeyeceğime son derece eminim. Bunu bir anlık gazla söylemiyorum. istediğim şeyi elde edebildiğim zamanlar aklıma geliyor.22 günlük nofap sürecimin olduğu zamanlar da oldu. Ulaşabildiğim maximum gün sayısı buydu. Benim için başarıdır. O gün başardıysam bugün neden başara mıyım?

Bu konu benim nofap hikayem olacak. Yeniden dirilişim ve bir daha dibe batmayışım, zirveleri görüşüm olacak. O tepeye çıkacak ve manzaranın tadını çıkaracağım.

"Savaşçı olmak mükemmellikle ilgili değildir ya da zaferle veya incitilemez olmakla… O, incinmeye açık olmakla ilgilidir. Gerçek cesaret budur.”

Evet abi işte biz de savaşçıyız. Nofap savaşçılarıyız. Mükemmel değiliz ancak acı çekmeyi göze alarak girdik bu sürece. Aslolan bu değil midir?

“Yüzüstü yere serilseniz bile, hala ileriye doğru hareket ediyorsunuzdur.”

Ben çok defa yüz üstü düştüm. Her seferinde ayağa kalkıp bir adım da olsa atmaya çalıştım. Sonuçta kayberken kazanıyoruz. Birgün başardığımda arkama bakıp 3 yıl başarısız olmuş olmam hiç önemli olmayacak çünkü an önemli olandır. Ve o anlar için bu anlar kıymetlidir. Ve o anlar geldiğinde bu anlar kıymetsiz olacaktır.

“Önce FARKI yaratırsın, sonra da FARK yaratırsın.”

Biz nofapı bilerek önce farkı yarattık. Şimdi de sıra nofabı başarıp fark yaratmada.

“ilk önce kendine ne olacağını sor; sonra ne yapmak gerekiyorsa yap.”

Ne olacağım benim kafamın içinde belirgin net bir şekilde duruyor. Yapmam gerekenler belli. Onlar da kafamın içinde. Sadece yapmam gerekiyor sanırım. Ben de yapacağım.

“Derin anlamlar taşıyan hedeflerle, sonuçlanmayı bekleyen düşlerle ve ifade edilmeyi gereksinen saf bir aşkla motive olduğumuzda, işte o zaman gerçekten yaşarız.”

Derin anlam taşıyan hedeflerim var bir sürü, sonuçlanmayı bekleyen esas düşüm bana bu hedeflerimi varmamı sağlayacak olan nofaptan başkası değildir. Saf aşkım inancım olmalı ve gerçekten yaşamayı görmeliyim artık.

“Yüzüne kapatılan kapılar ile kararlılığın, arkandan kapatılan kapılar ile de cesaretin test edilir.”

Benim yüzüme çok defa kapı kapadı hayat. Ama ben kararlıyım hacı. Kararlıyım. Başarana kadar pes etmeyeceğim. Şimdi arkamdan kapayın kapıları da cesaretimi göstereyim.

“insanın hayatta güçlü olması önemli değildir, kendini güçlü hissetmesi önemlidir.”

Ben güçlü değilim bunu pek çok defa ispat ettim. Ama kendimi hala güçlü hissetmesem savaşmak için ayağa kalkmazdım. Önemli olan da bu değil midir?

“Daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın.”

Deniyoruz işte, her seferinde farklı metodlar, yöntemler geliştiriyoruz. Bir gün sahip olacağımız o şeyler için...

“Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz. Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel şeyler olsun. Çünkü her insan ölecek yaşta.”

Ölüm var lan ölüm. Öleceksin olum bi gün. Sıyrıl yaşam kaygısından. Ölen hep ihtiyar mı? demiş şair. Ne kadar doğru demiş. Güzel yaşa güzel öl. Ne burada suçluluk hisset ne ötede. En azından yolda öl.

“Ve nerede birileri özgür olmak için mücadele ediyorsa, onların gözüne bak anne, beni göreceksin.”

Sizin gözlerinizde ben, benim gözlerimde siz varsınız beyler. Özgürlük için çıktıysak bu yola ayrı gayrı yok. Hepimiz bir gün başaracağız. Tutsaklıktan kurtulan bir asker diğer arkadaşlarını unutur mu hiç?

“Motivasyon yakıt olarak amaç depolar vizyonla yola çıkar ve eylemle kendini gerçekleştirir.”

Motivasyonu bir yerlerden elde ederiz. Bu site de yegane motivasyon kaynaklarımızdan biridir. Amacımız nofaptır. Vizyonumuz kendimizi geliştirmektir. Eylem ise bütün bunların bütünüdür. Ve başardığımızda gerçek motivasyonu tadarız ancak.

“Asla pişman olmayın! Eğer sonucu iyiyse, mükemmel. Sonucu kötüyse, bu bir tecrübedir.”

Yok abi yok. Artık pişman olmak yok. insanım a** hata da mı yapmayalım. Hatasız kul olsa kovulur muydu cennetten Adem ile Havva. Herkesin hatası varsa peygamberlerin bile, benim niye olmasın peygamber değilken bile. Tecrübeydi geldi geçti. Şimdi sonucu iyi yapmaya çalışmak var önümüzde. Mükemmeli yakalamak.

“Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın.”

Mükemmellik demişken. Hah işte mükemmel değiliz biz de ama bu yolun sonu mükemmellik sokağına çıkıyor. Eee yola çıkmadan yolun sonu görülmez herhalde.

“Bazı yenilgilerin nedeni, insanların işi yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilememeleridir.”

Aha benim sorunum da buydu işte sanırım. Artık yolun sonunu görücem. Sayaçlarım var bol bol. Adım adım ilerleyeceğim.

"Hayatınızı ortaya koymazsanız, hayatınızı kazanamazsınız.”

Zaten hayatımızı koymuşuz ortaya. Kaybedince de kazanınca da olan bize oluyor. Bu zamana kadar 3 yılım gitti hayatımdan. Şimdi kalan hayatımı kazanma vakti.

“Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun dedi. Öleceğini bildiği halde yaşadığını unutmuştu.”

“Yaşamın ilginç yanlarından birisi de, en iyinin dışında bir şey kabul etmeyenlere genellikle en iyiyi vermesidir.”

Birçok kez tecrübe ettim bunu. Sınava girerdim 100 alıcam derdim o kadar emin bir şekilde, en ufak tereddüt yaşamadan, çıkar 90 alırdım başarmanın hissini yaşardım. Sonra hedeflerimi düşürdükçe başardıklarım da azaldı. Geçecek kadar not alayım dedim geçemedim mesela. Dedim ya hayatımdan 3 yıl aldı diye. Şimdi de üniversite hayatımı elimden almaya çalışıyor. Ama yok hacı en iyiyi hedefliyorum bundan sonra. En iyisi ben olucam en mükemmeli ben olucam lan. Ötesi var mı?

“Yirmi dört makamda çalgı çalan çalgıcıya, dinleyen yoksa çalgısı yük olur. aklına ne yanık bir nağme gelir, ne de on parmağını çalgı çalarken oynatası gelir.”

Dinleyin lan beni. Valla bak ihtiyacım var size. Dinlemenize, yazmanıza. Sanki sizin yok mu ha, muhtacız lan işte birbirimize. Girin şu konuya gelin yazın bir şeyler. Gülücük koy git lan gerekirse. Yapamazsın demene bile razıyım.

“Ne duruyorsun be, at kendini denize… Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol. Git gidebildiğin yere…”

“Bir mucizeye ihtiyacınız yok aslında. Bir mucize olduğunuzu hatırlamaya ihtiyacınız var.”

Mucize peygamberin kendisiydi. Ayı yarmasına gerek de yoktu aslında. inanmayan gene inanmadı. inanan zaten gerçek mucizeyi görüyordu. Bizler insanız. insan Allahın halifesi. Yeryüzündeki temsilcisi. Eee hacııı demek ki neymiş muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaymış. içinde olm o güç kuvvet. Çıkar ortaya artık deli etme adamı.

“Motivasyon konusundaki en önemli şey, hedef belirlemektir. Daima bir hedefin olmalıdır. ”

Hedefimiz var bizi motive eden de hep o hedefler olmadı mı zaten. Superpowers görecez diye kıçımızı yırtıyoz burada.

“Bir gün değil, her gün istersen olur.”

“Arzu, motivasyon için kilit noktadır, fakat kararlılığın ve hedefini sürekli kovalamamaya olan bağlılığın, sana aradığın başarıyı yakalamanda imkan tanıyacaktır.”

Bu bir günlük gaz değil. Emin olun değil. Bundan sonra her gün gelicem buraya yakıt almaya gelen araba gibi. Doldurucam kendimi motivasyonla. Her hücreme karışacak.

“Keskin bıçak olmak için çok çekiç yemek gerekir.”

Baya bi sivrildik sanırım daha fazla çekiç yemeye gerek yok.

“imkansız olana, imkan tanıyın.”

imkansız mı lan hayattan PMO'yu çıkarmak? Ha imkansız mı? Çıkaralım bakalım imkansız mıymış değil miymiş...

“Uyan! Uyumak için önümüzde sonsuzluk var.”

Lan salak. Sevişmek için de sonsuzluk var önünde. Şimdi ne diye heba ediyon kendini. Fragman için filmden vazgeçmek lan bu. Gül bahçesinde takılmak varken boklu samanlıkta takılmak gibi bir şey bu. Yemek yemek yerine yemek resimlerine bakmaktan farksız lan. Ramazanda oruçken tvdeki yemekleri görünce doyuyor musun? Tamam evlenmene daha çok vakit var.Ama oğlum bi de bu işin ötesi var. inanmıyon mu cennete? cinsel ilişki cennetten çıkma diye boşuna demiyolar. Orada görürsün işini nasılsa. Lan hem senin bütün amacın bu lan a**.Ha bu mu? Varsa yoksa cinsellik mi a**? Söyle bana. Hayatta başka derdin mi yok lan. Yürü git adamın canını sıkma.Her şeyin zamanı var. Şimdi 19 yaşındasın. Şimdi hayat enerjini gerekli işlere kullanma yaşındasın. Libidonu zayi etme. ileride bakmakla yükümlü olacağın bir ailen olacak. Her şeyden öte sen bir erkeksin oğlum. Erkek adam zayıf olmaz. Erkek adam savaşır. Kendini geliştirir.

“Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil, o güce karşı koydukları için yükselirler.”

Zaman zaman istek gelecek.O isteğe karşı koyduğun müddetçe ilerleyeceksin.

“Amacına ulaşmak için hiçbir şeyi küçümseme, tam ulaşamazsan bile dene; belki başarırsın. Hepimizin güvenini bağladığımız şu “belki” hiç de azımsanmayacak bir umuttur.”

Belki 3. gün belki 5. belki 7... ve belki 90. güne ulaşacağız. Belki başaracağız...Umuttur insanı yaşatan.

“insan sınırsız bir coşku duyduğu her şeyin üstesinden gelebilir.”

Aaa hem de ne coşku.Şuan kendimi dondurasım var 90 gün sonra da uyandırasım. Bir an önce güneşli günleri görmek istiyorum.

“Ne kazandığın başarılarda takılı kal ne de hatalarında ısrar et. Bunların yerine yeniden başla; şimdinin her değerli anında yeniden başla.”

Ben takılmışım 22 günde. Bi kere 22 gün başarmışım sayıklayıp duruyorum. E hatalarımda ısrar da ediyorum. Abimiz ne demiş. Yeniden başla. Ben de yeniden başlıyorum öyleyse.

“Geldiğin yerin bulutunu yanında taşırsan, gittiğin yerin güneşini göremezsin.”

Yok abi karamsarlık artık. Düşünmüyorum geçmişi. Kalsın karanlık günler geride. Ben önüme bakarım bundan böyle.

“Evren senden sevdiğin şeyleri alıyorsa eğer, verecek kadar güçlüsün demektir.”

isteyerek vermedik, zorla da alırız gardaş.

“Hayat bu, bir bakarsın her şey bir anda son bulur. Hayat bu, son dediğin an her şey yeniden can bulur."

Bu son demek ne kadar doğru değilse de bazen BU SON diyerek yeniden başlamak gerekir.

“Kişi bir şeye kendini tamamen adadığında, Tanrı da onun için harekete geçer.”

Tamamen adamadık demekki Allaha da samimiyetimizi gösteremedik. Bu sefer varımızla yoğumuzla deneyelim. Allah da yardımcımız olsun mu?

“Asla umutsuzluğa düşmeyin; ama eğer düşerseniz, umutsuzca çalışmaya devam edin.”

Gün gelir de umutsuzluğa kapılırsam diye bu söz. Umutsuzluğa kapılma kardeş. Sen işine baaak..

"Henüz hedeflediğim yerde olmayabilirim; ancak dün olduğum yerden daha yakınım."

Geçen her dakika her saniye her salise ilerliyoruz aslında. Yarın 2. gün olacak. Öbür gün 3. Geriden sayan Benveyt gibi bunu iyi görmenin bir yolu da sistemi tersten işletmektir.90dı 89 oldu. yol kısalıyooorrr.

“Yolunu değiştirmeden devam ettiğin sürece, ne kadar yavaş gittiğinin bir önemi yoktur.”

Valla düştük müştük ama çok şükür yolumuz aynı. Bazen yolda çukular oldu. Dibe kadar battık. Sonra çukuru tırmandık işte. Aheste aheste devam edelim.

“Kötü bir döneme girdiğinde ve her şey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde, sakın pes etme! Çünkü işte orası, gidişatın değişeceği yer ve zamandır.”

Aha abimiz reseptörlerden bahsetmiş burada resmen. :D şaka bir yana bu anlarda olacak. Depresif olacak hayatta her şey üstüne gelecek. Sikerim lan böyle işi diyip PMOya sarılmak isteyeceksin. Hani denize düşen yılana sarılır misali. Lan olm denize düşüyosan niye yılana sarılıyosun. Yüzerek çık denizden mal mısın a**. Zorluklardan 31le kaçarsan çocuk kalırsın çocuk. Olgunluk ne biliyor musun sen?

“insanın kendini fethetmesi, zaferlerin en büyüğüdür.”

Nefse cihad en büyük cihad.

“Hiçbir şeyden asla vazgeçme; çünkü vazgeçenler yalnızca kaybedenlerdir.”

Valla ana prensibim budur.Yoksa zor toparlanırdım.

“Mucize, enerjinizi korkularınıza değil, rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar.”

Liplibido liplibidoo..

İnancınSilahi

Yeni Üye
Zafer, başarısızlıkları imkanlara dönüştürenlere aittir. Yazı için teşekkürler.

Blackturk

Yeni Fapstronot
Güzel yazı patron müsait olunca uzun uzadıya okuyacağım

kral6666

Ay Yolcusu
Yazını yeni okudum ne yazık ki benim rekorum da 35 gün ve yaklaşık 2 saat önce relapse oldum 3 günlük süreci bozdum ama abdest aldım namazı kıldım tövbemi ettim sonra naptım biliyor musun bir ağladım ki sorma en son babamı kaybettiğimde bu kadar içten ağlamıştım bu son dedim artık son olacak İnşallah

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6